Wolne Media: Lista posłów głosujących za Traktatem Lizbońskim


Oto lista polityków głosujących 1 kwietnia 2008 r. ws. Traktatu Lizbońskiego. Wątpliwe, by którykolwiek z nich zadał sobie trud, aby go przeczytać i zrozumieć.

Posłowie przysięgali na Konstytucję RP, że będą jej przestrzegać. Tymczasem większość oddała głos sprzeczny z Konstytucją (i wbrew poslkiej opinii publicznej). Według Traktatu Lizbońskiego jest on nadrzędny nad prawami krajowymi, według Konstytucji RP najwyższym prawem decydującym o Polsce, jest Konstytucja RP.

GŁOSOWALI „ZA” TRAKTATEM LIZBOŃSKIM

Arkit Tadeusz (PO)
Arndt Paweł (PO)
Augustyn Urszula (PO)
Aziewicz Tadeusz (PO)
Biernacki Marek (PO)
Biernat Andrzej (PO)
Bojko Bogdan (PO)
Brejza Krzysztof (PO)
Brodniak Roman (PO)
Brzezinka Jacek (PO)
Bublewicz Beata (PO)
Budnik Jerzy (PO)
Bukiewicz Bożenna (PO)
Buła Andrzej (PO)
Butryn Renata (PO)
Cebula Marek (PO)
Chlebowski Zbigniew (PO)
Chmielewski Stanisław (PO)
Chwierut Janusz (PO)
Cichoń Janusz (PO)
Cieślik Leszek (PO)
Czechyra Czesław (PO)
Czerwiński Andrzej (PO)
Czucha Zdzisław (PO)
Czuma Andrzej (PO)
Dąbrowska Alicja (PO)
Dolniak Grzegorz (PO)
Drozd Ewa (PO)
Drzewiecki Mirosław Michał (PO)
Dunin Artur (PO)
Durka Zenon (PO)
Dzięcioł Janusz (PO)
Dzikowski Waldy (PO)
Fabisiak Joanna (PO)
Fedorowicz Jerzy Feliks (PO)
Fiedler Arkady (PO)
Gadowski Krzysztof (PO)
Gałażewski Andrzej (PO)
Gawłowski Stanisław (PO)
Gąsior-Marek Magdalena (PO)
Gibała Łukasz (PO)
Gierada Artur (PO)
Głogowski Tomasz (PO)
Gowin Jarosław (PO)
Grabarczyk Cezary (PO)
Grad Aleksander (PO)
Grad Mariusz (PO)
Graś Paweł (PO)
Grupiński Rafał (PO)
Grzegorek Krzysztof (PO)
Gut-Mostowy Andrzej (PO)
Guzowska Iwona (PO)
Halicki Andrzej (PO)
Hanajczyk Agnieszka (PO)
Hibner Jolanta (PO)
Huskowski Stanisław (PO)
Jarmuziewicz Tadeusz (PO)
Jaros Michał (PO)
Jazłowiecka Danuta (PO)
Kaczor Roman (PO)
Kania Andrzej (PO)
Karpiniuk Sebastian (PO)
Karpiński Grzegorz (PO)
Karpiński Włodzimierz (PO)
Katulski Jarosław (PO)
Kaźmierczak Jan (PO)
Kidawa-Błońska Małgorzata (PO)
Klim Józef Piotr (PO)
Kochan Magdalena (PO)
Kochan Witold (PO)
Komorowski Bronisław (PO)
Konwiński Zbigniew (PO)
Kopacz Ewa (PO)
Kopaczewska Domicela (PO)
Kopeć Tadeusz (PO)
Korzeniowski Leszek (PO)
Kosecki Roman (PO)
Kozaczyński Jacek (PO)
Kozdroń Jerzy (PO)
Kozłowska-Rajewicz Agnieszka (PO)
Koźlakiewicz Mirosław (PO)
Krupa Adam (PO)
Krupa Jacek (PO)
Krząkała Marek (PO)
Kula Włodzimierz (PO)
Kulas Jan Za (PO)
Kulesza Tomasz (PO)
Kuriata Jan (PO)
Kutz Kazimierz (PO)
Lamczyk Stanisław (PO)
Lenz Tomasz (PO)
Leszczyna Izabela (PO)
Lisek Krzysztof (PO)
Litwiński Arkadiusz (PO)
Łukacijewska Elżbieta (PO)
Małecka-Libera Beata (PO)
Marcinkiewicz Michał (PO)
Matusik-Lipiec Katarzyna (PO)
Mężydło Antoni (PO)
Mikulicz Janusz (PO)
Miodowicz Konstanty (PO)
Młyńczak Aldona (PO)
Mroczek Czesław (PO)
Mrzygłocka Izabela Katarzyna (PO)
Mucha Joanna (PO)
Musiał Jan (PO)
Naguszewski Tadeusz (PO)
Namyślak Witold (PO)
Neumann Sławomir (PO)
Niesiołowski Stefan (PO)
Nitras Sławomir (PO)
Nowak Sławomir (PO)
Nowak Tomasz Piotr (PO)
Nowakowski Andrzej (PO)
Nykiel Mirosława (PO)
Okła-Drewnowicz Marzena (PO)
Olechowska Alicja (PO)
Olejniczak Danuta (PO)
Olszewski Paweł (PO)
Orzechowski Andrzej (PO)
Orzechowski Maciej (PO)
Oświęcimski Konstanty (PO)
Pacelt Zbigniew (PO)
Pahl Witold (PO)
Palikot Janusz (PO)
Piechota Sławomir (PO)
Pierzchała Elżbieta (PO)
Pietraszewska Danuta (PO)
Pięta Jarosław (PO)
Piotrowska Teresa (PO)
Pitera Julia (PO)
Plocke Kazimierz (PO)
Plura Marek (PO)
Preiss Sławomir (PO)
Raba Norbert (PO)
Raczkowski Damian (PO)
Radziszewska Elżbieta (PO)
Raniewicz Grzegorz (PO)
Raś Ireneusz (PO)
Ross Tadeusz (PO)
Roszak Grzegorz (PO)
Rozpondek Halina (PO)
Rutnicki Jakub (PO)
Rybicki Arkadiusz (PO)
Rybicki Sławomir (PO)
Rynasiewicz Zbigniew (PO)
Ryszka Andrzej (PO)
Rzymełka Jan (PO)
Saługa Wojciech (PO)
Schetyna Grzegorz (PO)
Sekuła Mirosław (PO)
Siedlaczek Henryk (PO)
Sikorski Radosław (PO)
Sitarz Witold (PO)
Skorupa Aleksander Marek (PO)
Skowrońska Krystyna (PO)
Skrzydlewska Joanna (PO)
Sławiak Bożena (PO)
Smirnow Andrzej (PO)
Smolarz Tomasz (PO)
Staroń Lidia (PO)
Stuligrosz Michał (PO)
Suski Paweł (PO)
Sycz Miron (PO)
Szczerba Michał (PO)
Szejnfeld Adam (PO)
Sztolcman Grzegorz (PO)
Szulc Jakub (PO)
Szumilas Krystyna (PO)
Szydłowska Bożena (PO)
Śledzińska-Katarasińska Iwona (PO)
Tomaka Jan Walenty (PO)
Tomański Piotr (PO)
Tomaszak-Zesiuk Irena (PO)
Tomczyk Cezary (PO)
Tomczykiewicz Tomasz (PO)
Tusk Donald (PO)
Tusk Łukasz (PO)
Tyszkiewicz Krzysztof (PO)
Tyszkiewicz Robert (PO)
Urban Cezary (PO)
Urbaniak Jarosław (PO)
Van der Coghen Piotr (PO)
Wałęsa Jarosław (PO)
Waśko Piotr (PO)
Węgrzyn Robert (PO)
Wielichowska Monika (PO)
Wilk Wojciech (PO)
Witkowski Radosław (PO)
Wolak Ewa (PO)
Wójcik Marek (PO)
Wykręt Adam (PO)
Zacharewicz Jacek Za (PO)
Zakrzewska Jadwiga (PO)
Zaremba Renata (PO)
Zawadzki Ryszard (PO)
Zawiła Marcin (PO)
Zdanowska Hanna (PO)
Zdrojewski Bogdan (PO)
Zielińska-Głębocka Anna (PO)
Zieliński Marek (PO)
Ziemniak Wojciech (PO)
Ziętek Jerzy (PO)
Żalek Jacek (PO)
Żmijan Stanisław (PO)
Żyliński Adam (PO)
Adamczyk Andrzej (PiS)
Andzel Waldemar (PiS)
Arent Iwona (PiS)
Ast Marek (PiS)
Babalski Zbigniew (PiS)
Bartuś Barbara (PiS)
Bętkowski Andrzej (PiS)
Błaszczak Mariusz (PiS)
Brudziński Joachim (PiS)
Chmielowiec Zbigniew (PiS)
Czarnecki Witold (PiS)
Czartoryski Arkadiusz (PiS)
Czesak Edward (PiS)
Ćwierz Andrzej (PiS)
Dąbkowska-Cichocka Lena (PiS)
Dera Andrzej Mikołaj (PiS)
Dorn Ludwik (PiS)
Drab Marzenna (PiS)
Falfus Jacek (PiS)
Gawęda Adam (PiS)
Gęsicka Grażyna (PiS)
Goliński Marian Tomasz (PiS)
Gosiewski Jerzy (PiS)
Gosiewski Przemysław (PiS)
Hoc Czesław (PiS)
Hofman Adam (PiS)
Jackiewicz Dawid (PiS)
Jakubiak Elżbieta (PiS)
Janik Grzegorz (PiS)
Jasiński Wojciech (PiS)
Kaczyński Jarosław (PiS)
Kamiński Mariusz (PiS)
Karasiewicz Lucjan (PiS)
Karski Karol (PiS)
Kempa Beata (PiS)
Kloc Izabela (PiS)
Kluzik-Rostkowska Joanna (PiS)
Kłosowski Sławomir (PiS)
Kołakowski Robert (PiS)
Kowal Paweł (PiS)
Kraczkowski Maks (PiS)
Krasulski Leonard (PiS)
Latos Tomasz (PiS)
Lipiec Krzysztof (PiS)
Lipiński Adam (PiS)
Machałek Marzena (PiS)
Materna Jerzy (PiS)
Matuszewski Marek (PiS)
Matuszny Kazimierz (PiS)
Michałkiewicz Krzysztof (PiS)
Mojzesowicz Wojciech (PiS)
Mularczyk Arkadiusz (PiS)
Natalli-Świat Aleksandra (PiS)
Ołdakowski Jan (PiS)
Opioła Marek (PiS)
Paluch Anna (PiS)
Piecha Bolesław Grzegorz (PiS)
Pilch Jacek (PiS)
Polak Marek (PiS)
Polak Piotr (PiS)
Poncyljusz Paweł (PiS)
Putra Krzysztof (PiS)
Rafalska Elżbieta (PiS)
Religa Zbigniew (PiS)
Rogacki Adam (PiS)
Sadurska Małgorzata (PiS)
Seliga Dariusz (PiS)
Sprawka Lech (PiS)
Suski Marek (PiS)
Szarama Wojciech (PiS)
Szczygło Aleksander Marek (PiS)
Szczypińska Jolanta (PiS)
Szydło Beata (PiS)
Tchórzewski Krzysztof (PiS)
Terlecki Ryszard (PiS)
Tobiszowski Grzegorz (PiS)
Tomczak Jacek (PiS)
Walkowiak Andrzej (PiS)
Wassermann Zbigniew (PiS)
Wiązowski Waldemar (PiS)
Wiśniewska Jadwiga (PiS)
Witek Elżbieta (PiS)
Woźniak Tadeusz (PiS)
Wrona Waldemar (PiS)
Zalewska Anna (PiS)
Zbonikowski Łukasz (PiS)
Zieliński Jarosław (PiS)
Ziobro Zbigniew (PiS)
Zuba Maria (PiS)
Żukowski Wojciech (PiS)
Ajchler Romuald (LiD)
Aleksandrzak Leszek (LiD)
Arłukowicz Bartosz (LiD)
Balicki Marek (LiD)
Bańkowska Anna (LiD)
Borowski Marek (LiD)
Celiński Andrzej (LiD)
Czykwin Eugeniusz (LiD)
Filar Marian (LiD)
Garbowski Tomasz (LiD)
Gintowt-Dziewałtowski Witold (LiD)
Gołębiewski Henryk (LiD)
Iwiński Tadeusz (LiD)
Janowska Zdzisława (LiD)
Jaruga-Nowacka Izabela (LiD)
Kalisz Ryszard (LiD)
Kamiński Tomasz (LiD)
Klepacz Witold (LiD)
Kochanowski Jan (LiD)
Kopyciński Sławomir (LiD)
Kotkowska Bożena (LiD)
Krasoń Janusz (LiD)
Lis Bogdan (LiD)
Łybacka Krystyna (LiD)
Martyniuk Wacław (LiD)
Matuszczak Zbigniew (LiD)
Matwiejuk Jarosław (LiD)
Matyjaszczyk Krzysztof (LiD)
Milcarz Henryk (LiD)
Motowidło Tadeusz (LiD)
Napieralski Grzegorz (LiD)
Olejniczak Wojciech (LiD)
Ostrowski Artur (LiD)
Pisalski Grzegorz (LiD)
Prządka Stanisława (LiD)
Senyszyn Joanna (LiD)
Sierakowska Izabella (LiD)
Stec Stanisław (LiD)
Streker-Dembińska Elżbieta (LiD)
Szczepański Wiesław Andrzej (LiD)
Szmajdziński Jerzy (LiD)
Szymanek-Deresz Jolanta (LiD)
Tomaszewski Tadeusz (LiD)
Wenderlich Jerzy (LiD)
Widacki Jan (LiD)
Wikiński Marek (LiD)
Wontor Bogusław (LiD)
Wziątek Stanisław (LiD)
Zbrzyzny Ryszard (LiD)
Zemke Janusz (LiD)
Bury Jan s. Józefa (PSL)
Deptuła Leszek (PSL)
Dutka Bronisław (PSL)
Grzeszczak Eugeniusz (PSL)
Grzyb Andrzej (PSL)
Kalemba Stanisław (PSL)
Kalinowski Jarosław (PSL)
Kamiński Jan (PSL)
Kasprzak Mieczysław (PSL)
Kierzkowska Ewa (PSL)
Kłopotek Eugeniusz (PSL)
Krzyśków Adam (PSL)
Łopata Jan (PSL)
Łuczak Mieczysław Marcin (PSL)
Maliszewski Mirosław (PSL)
Olas Stanisław (PSL)
Pałys Andrzej (PSL)
Pawlak Mirosław (PSL)
Pawlak Waldemar (PSL)
Piechociński Janusz (PSL)
Racki Józef (PSL)
Rakoczy Stanisław (PSL)
Sawicki Marek (PSL)
Sławecki Tadeusz (PSL)
Sopliński Aleksander (PSL)
Stefaniuk Franciszek Jerzy (PSL)
Witaszczyk Stanisław (PSL)
Woda Wiesław (PSL)
Wojtas Edward (PSL)
Zych Józef (PSL)
Żelichowski Stanisław (PSL)
Galla Ryszard (niezależny)
Komołowski Longin (niezależny)
Krzywicki Piotr (niezależny)
Płażyński Maciej (niezależny)
Polaczek Jerzy (niezależny)
Sellin Jarosław (niezależny)
Ujazdowski Kazimierz Michał (niezależny)
Zalewski Paweł (niezależny)

GŁOSOWALI „PRZECIWKO” TRAKTATOWI LIZBOŃSKIEMU

Abramowicz Adam (PiS)
Babinetz Piotr (PiS)
Błądek Antoni (PiS)
Bogucki Jacek (PiS)
Bury Jan s. Antoniego (PiS)
Chłopek Aleksander (PiS)
Cybulski Piotr (PiS)
Cymański Tadeusz (PiS)
Cybulski Piotr (PiS)
Dolata Zbigniew (PiS)
Girzyński Zbigniew (PiS)
Giżyński Szymon Stanisław (PiS)
Golba Mieczysław (PiS)
Gołojuch Kazimierz (PiS)
Górski Artur (PiS)
Górski Tomasz (PiS)
Grabicka Krystyna (PiS)
Jagiełło Jarosław (PiS)
Janczyk Wiesław (PiS)
Jurgiel Krzysztof (PiS)
Kaczanowski Dariusz (PiS)
Kołakowski Lech (PiS)
Kowalczyk Henryk (PiS)
Kowalski Bogusław (PiS)
Kozak Zbigniew (PiS)
Kwitek Marek (PiS)
Libicki Jan Filip (PiS)
Łatas Marek (PiS)
Macierewicz Antoni (PiS)
Malik Ewa (PiS)
Marianowska Barbara (PiS)
Masłowska Gabriela (PiS)
Masłowska Mirosława (PiS)
Mazurek Beata (PiS)
Moskal Kazimierz (PiS)
Ożóg Stanisław (PiS)
Pięta Stanisław (PiS)
Popiołek Krzysztof (PiS)
Religa Jan (PiS)
Rębek Jerzy (PiS)
Rojek Józef (PiS)
Rusiecki Jarosław (PiS)
Siarka Edward (PiS)
Sikora Anna (PiS)
Sobecka Anna (PiS)
Stanke Piotr (PiS)
Szlachta Andrzej (PiS)
Szwed Stanisław (PiS)
Szyszko Jan (PiS)
Telus Robert (PiS)
Wargocka Teresa (PiS)
Wojtkiewicz Michał (PiS)
Wróbel Marzena Dorota (PiS)
Zając Stanisław (PiS)
Zawiślak Sławomir (PiS)
Żaczek Jarosław (PiS)

WSTRZYMALI SIĘ OD GŁOSU

Bąk Dariusz (PiS)
Dziedziczak Jan (PiS)
Gwiazdowski Kazimierz (PiS)
Kruk Elżbieta (PiS)
Kurski Jacek (PiS)
Maciejewski Krzysztof (PiS)
Nowak Maria (PiS)
Osuch Jacek (PiS)
Rokita-Arnold Nelli (PiS)
Sońta Krzysztof (PiS)
Sośnierz Andrzej (PiS)
Stawiarski Jarosław (PiS)

NIEOBECNI

Lipiński Dariusz (PO)
Wojnarowski Norbert (PO)
Wojtkowski Marek (PO)
Dudziński Tomasz Mirosław (PiS)
Kuchciński Marek(PiS)
Błochowiak Anita (LiD)
Pomajda Wojciech (LiD)
Rydzoń Stanisław (LiD)

Na podstawie: Sejm
Opracowano dla „Wolnych Mediów”

Opublikowano: 30.06.2009

http://wolnemedia.net/polityka/lista-poslow-glosujacych-za-traktatem-lizbonskim/

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci