Trzech polskich żołnierzy rannych w Afganistanie


polskabazawafganistanie foto rsuchyTrzech polskich żołnierzy w Afganistanie zostało rannych w wyniku eksplozji przydrożnego ładunku wybuchowego; ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – poinformowały w piątek służby prasowe PKW Afganistan.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu, kilkanaście kilometrów na południe od bazy Ghazni; polski patrol został zaatakowany silnym ładunkiem wybuchowym, uszkodzony został transporter kołowy Rosomak; silne opancerzenie pojazdu uchroniło życie żołnierzy – poinformował PAP kpt. Artur Pinkowski z Sekcji Informacyjno – Prasowej Polskich Sił Zadaniowych Afganistan Ghazni.

"Poszkodowanych zostało pięciu członków załogi, trzech z nich jest rannych. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano śmigłowce ewakuacji medycznej MEDEVAC, które przetransportowały poszkodowanych do szpitala polowego w Ghazni, gdzie udzielono im pomocy lekarskiej. Stan rannych lekarze określają jako stabilny, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" – podał Pinkowski w komunikacie.

Dodał też, że rodziny żołnierzy zostały poinformowane o zdarzeniu; żołnierze przez najbliższe dni pozostaną pod stałą opieką lekarską.

PAP

Źródło: Wiadomości24.pl 24 grudnia 2010 – Trzech polskich żołnierzy rannych w Afganistanie

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek