Nowy Sacz: Polski Madoff w spódnicy. 150 osób straciło 13 milionów złotych. Porces utajniony.


Proces-foto-limanowa.inW Nowym Sączu przed Sądem Okręgowym rozpoczął się proces Moniki B.-B. oskarżonej o działalność w której 150 osób staciło ponad 13 mln 200 tys. Zł. Monika B.-B. podając się za przedstwicielkę Towarzystwa Ubezpieczenowego Skania Życie S.A. inwestowała pieniądze klientów w specjalnej ofercie funduszu.

Monika B.B. przyznała się do popełnienia przestępstwa, ale odmówiła składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania sądu. Podtrzymała swoje zeznanaia złożone przed prokuratorem w zakresie zarzutów, nie potwierdziła wcześniej podanych obciążeń Pawła K.

Sąd utajnił rozprawę na prośbę klienta Moniki B.-B. Ujawnienie informacji z procesu – jak twierdził jego pełnomocnik – odnośnie środków finansowych i reputacji, mogłyby spowodować zagrożenie jego życia i zdrowia.

Oskarżona przekonywała swoich klientów, że poprzez fundusz kapitałowy Skandii Życie S.A. wpłacone pieniądze będą się opomnażać. Kiedy pod koniec 2009 roku okazało się, że ludzie nie dostają odsetek i nie mogą odzyskać wpłaconych pieniędzy sprawa zainteresował się prokurator.

Wśród poszkodowanych jest wiele znanych w Małopolsce osób, ale ze względu na soją pozycje w regionie nie chcą ujawniać strat wstydząc się swojej naiwności.

Wg/2011-03-31

Zrodlo: LIMANOWA.IN, 2011-03-30

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek