Spotkanie poświęcone żołnierzom II konspiracji, którzy w latach 1943–1963 walczyli z sowieckim okupantem i ich ,,polską” agenturą


ssw_banerekW ubiegłym miesiącu w podwarszawskich Łomiankach odbyło się spotkanie poświęcone żołnierzom II konspiracji.

Tak jak opisanie konspiracji i walki polskiego podziemia przeciwko okupantowi niemieckiemu znalazło przyzwolenie już wcześniej, tak prawda o żołnierzach walczących z okupantem sowieckim z wielkim trudem przebijała się bardzo długo na szpalty gazet i wydawana, czy to w postaci ksiażek czy też albumów. Nie licząc publikacji komunistycznych oficyn wydawniczych, zniesławiających Żołnierzy Wyklętych. Właśnie w negatywnym świetle sowiecka agentura w postaci licznych “historyków” i “pisarze” ludowej władzy przedstawiała bohaterów walczących z detrminacją i nadzieją do końca. Rekrutowali się oni najczęściej z oficerów bezpieki czy też wojskowego aparatu politycznego lub informacji wojskowej. Wcześniej walczyli z żolnierzami II konspiracji z ruskimi pepeszami w ręku by później już rozluźnieni “bohaterowie utrwalania władzy ludowej” rozpisywać się zniesławiając żołnierzy komunistycznego podziemia walczących do 1963 roku.

Kiedy na początku lat dziewiędziesiatych spotkałem na półkach biblioteki Domu Polskiego w San Francisco wcale nie małą ilość książek produkcji wcześniej wymienych komunistycznych agitatorów przeżyłem szok. To nie tylko były pojedyńcze tytuły. W biblotece polonijnej nad Pacyfikiem znalazłem całą serię brukowego “Tygrysa”. Książki te, drukowane w formacie kieszonkowym namolnie były prezentowane na pierwszym planie szczególnie w kioskach “Ruchu” i księgarniach dworcowych. Wydawnictwa aparatu politycznego MON umieszczano na listach lektur zarówno szkół podstawowych jak i średnich, a także wyższych uczelni. Spełniały zadanie zakłamania naszej powojennej historii. Właśnie poprzez taka “literature” wydawaną w licznych nakładach i wykorzystując jej szeroką dostępność dla czytelnika usiłowano z bohaterów II konspiracji zrobić pospolitych przestępców. A przecież walczyli oni do końca z sowieckim okupantem i jego bandycka agenturą.

Dzisiaj są szanse na odkłamanie i poznanie prawdy. Wielu bohaterów samemu pisze lub też dzieli się swoja wiedzą z historykami. Liczne na ten temat są publikacje Instytutu Pamięci Narodowej.

Jak podaje pan Paweł Kołkiewicz w informacji Stowarzyszenia Solidarność Walcząca Oddz. Warszawa: 27 czerwca 2011 r., w Integracyjnym Centrum Dydaktyczno-Sportowym im. Jana Pawła II w Łomiankach, o godz. 19.00, odbyło się spotkanie poświęcone żołnierzom II konspiracji, którzy w latach 1943 – 1963 walczyli z sowieckim okupantem i ich ,,polską” agenturą. Gościem honorowym był ppor. Leszek Mroczkowski, żołnierz WiN, więzień stalinowski, obecnie v-ce prezes Grupy AK ,,Kampinos”.

Relacja I liczne zdjecia ze spotkania >>>>>>>>> tutaj.

W informacji czytamy o ukazaniu się kolejnego wydania ALTERNATYW.

AK-Grupa_Kampinos-logo=mini(…) W bieżącym numerze , w rocznicę zainstalowania sowieckiej agentury w Polsce, 22 VII 1944r., piszemy o czerwonej propagandzie, która w latach PRL i po 1989 r. zmierzała do wymazania ze świadomości narodowej Polaków, naszych bohaterów Powstania Antykomunistycznego.

To wydanie jest również bezpłatnie (jak wszystkie poprzednie) rozprowadzane wśród mieszkańców Warszawy (format A3, nakład 4000 sztuk).(…)

Relacje ze spotkań organizowanych przez Solidarność Walczącą Oddz. Warszawa znajduja sie na stronach Instytutu Pamieci Narodowej.

Źródło: email – 9 lipca 2011 – Paweł Kołkiewicz Stowarzyszenie Solidarność Walcząca Oddział Warszawa

wg/2011.07.09

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek