Teresa Bochwic: Polska reklamuje się burdelem?


PCINY-Instytut-Kultury-Polskiej-Nowy-Jork-okladka-broszury-fot-blogmedia24.plPrzynajmniej raz na tydzień mam ochotę zakrzyknąć: czy ktoś oszalał? Czy oni oszaleli? A to Wojewódzki promuje otwarcie prezydencji polskiej w UE, a to pani Gronkiewicz wpada na jakieś dzikie pomysły, a to Chopina promuje się niemieckiej młodzieży rynsztokowym językiem, a to praktycznie dyplomacja polska nie reaguje na potwarze wobec Polski.

Tym razem moje zdumienie wzbudziła broszura, wydana przez Instytut Kultury Polskiejw Nowym Jorku. Jak napisała do mnie pani prof. Ewa Thompson, slawistka z USA, która znajduje się na stałej liście wysyłkowej tego Instytutu, otrzymała właśnie jego broszurę. A na okładce broszury prezentowane tu zdjęcie. „Tłem jest chyba gejowskie >>bordello<

IKP, nazywany na stronie internetowej „misją dyplomatyczną polskiego ministerstwa spraw zagranicznych”, utrzymywany jest z naszych, polskich podatników pieniędzy a jego zadaniem jest prezentowanie polskiej kultury w Stanach.

Dyrektorem IKP w Nowym Jorku jest artysta malarz Jerzy Onuch, od 1986 roku zamieszkały w USA i Kanadzie. Potem się przeniósł. Na stronie IKP czytamy m.in.: „Mr. Onuch served from 1997-2005 as Director of the Center for Contemporary Art (CCA) in Kyiv, Ukraine (formally the George Soros Centre for Contemporary Arts).” („Pan Onuch w latach 1997-2005 był dyrektorem Centrum Sztuki Współczesnej w Kijowie (Ukraina), formalnie Centrum Georga Sorosa na rzecz Sztuki Współczesnej”). W 2005 roku Onuch został konsulem ambasady polskiej a potem dyrektorem Instytutu Kultury Polskiej w Kijowie. W 2010 roku wyjechał do USA. Pomaga mu w pracy pan Bartek Relisko.
No i zabrali się do promowania kultury polskiej w Stanach. W Paryżu hydraulicy, a w USA panienki? Niedwuznaczna scena z kilkoma facetami z gołymi dupskami. Co to właściwie ma promować?

Czy w tym szaleństwie jest metoda? Po warszawskim biegu trutnia, goniącego i dopadającego stołeczną pszczółkę, zaczęłam nabierać podejrzeń, że „miłość”, o której tyle ględziła Platforma w kampanii wyborczej w 2007 roku, pomyliła jej się z seksem.
A teraz już chyba nie ma wątpliwości. PO nie chodzi o to, by nas kochać. Oni chcą nas przelecieć.

http://www.polishculture-nyc.org/?itemCategory=30564&siteid=217&priorId=0

Teresa Bochwic

Dziennikarka, od 50 lat w opozycji, docent w Akademii Leona Kozminskiego

Za: Salon24.pl – Budujmy społeczeństwo obywatelskie – Teresa Bochwic blog (29.01.2012)

POLISH CLUB ONLINE, 2012.01.30

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek

 • MądrAla

  To są jakieś PCINY!

 • majkus

  A czym ma się reklamować, jak nie burdelem?

 • Marianna

  Komuś chyba chodzi o to, żeby Polskę i Polaków ośmieszyć, obrazić, zniesławić i jeszcze na dokładkę dołożyć nam winę za I i II wojnę światową no i oczywiście za holokaust>>>A co na to nasze odPOwiedzialne służby dyplomatyczne, nasz rząd, ministerstwo kultury?! Jak można dopuszczać takie burdelowate zdjęcie, jako promocję Polski?! Nie wystarczy, że na Eurowizję wydelegowano piosenkę promującą polskie słowianki-prostytutki, piosenkę,którą wyśmiewano w Europie? Kto za takie szajsowate wybory reprezentowania kultury polskiej odpowiada, KTO?!

  • Janina Fic

   Conajmniej smiesznie dziecinne zarzuty i pytania.Pytaniem kto za takie zarzuty odpowiada mozna odpowiedziec rowniez pytanim:
   A kto ich wybral???Chyba nie Marsjanie tylko niestety Polacy!!!
   Co wybrali to maja,wiec i odpowiedz nasuwa sie sama.

 • Hetman.

  Czym jeszcze zaskoczy nas PO oprócz informacji,że teraz kurwa my?Sikorski na szefa do UE?kogo wtedy będzie olewał nim go wypieprzą na zbity pysk?co jeszcze nam zaprezentuje agenda, za którą Sikorski jest odpowiedzialny,już raz było głośno o rozwijaniu polskiej TV za oceanem,wtedy Sikorski jak zwykle wypiął się,co jeszcze nam zaserwuje?

 • Modest Modestewicz

  I o co takie halo ???

  A co mieli pokazać furmankę na gierkówce i pierogi ? Wtedy byłoby ok.

 • Designer

  „A to Wojewódzki promuje … , a to pani Gronkiewicz wpada na …” Sami specjalisci od design-u … To jest zawsze tak, jesli reklama zajmuja sie ludzie spoza branzy…

 • Pingback: Polska uszatych łobuzów burdelem w USA stoi | ZYGFRYD GDECZYK()

 • Polak z Polski

  To jest zdjęcie promujące film Katarzyny Kozyry, moje wy kochane katopolaczki from ‚Murica!