Rajd motocyklowy JASNA GÓRA 2012 przeniesiony za sprawą prezydenta Częstochowy do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie k/Olsztyna


Rajd-Karynski-logo1Od 9 lat każdego roku, w trzeci weekend kwietnia, motocykliści z całej Polski a wraz z nimi liczni przedstawiciele Węgier, Ukrainy, Litwy i innych ościennych krajów ropoczynają sezon od pielgrzymki na Jasną Górę.

Inicjatorem i organizatorem ze strony motocyklistów jest stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

Jak informuje w wydanym 15 marca oświadczeniu prezezs stowarzyszenia Wiktor Węgrzyn w tym roku dla motocyklistów nie będzie miejsca na ulicy pod Jasną Górą. Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk organizuje bazar. Zapowiadany jest wielki handel, dla urozmaicenia wystąpią trzy zespoły rockowe, będą tanie dyskoteki i puby.

Tak jak aktualny prezydent Częstochowy, tak i jego poprzednicy wiedzieli o terminie odbywania się Jasnogórskiego Zlotu Gwiaździstego. Dlatego bulwersującym jest zorganizowanie w III Alei NMP, w pobliżu Jasnej Góry, gdzie motocykliści od lat parkowali swoje motocykle, dużej imprezy pod patronatem miasta. W ten sposób zablokowano miejsce dla tych motocyklistów, którzy nie mieszczą się na Jasnogórskich Błoniach i swoje maszyny parkowali w III Alei NMP.

Oswiadczenie-Rajd-Jasna-Gora-2012-Wiktor-Wegrzyn-20120315W ostatnim VIII Jasnogórskim Zlocie im. Księdza Ułana Zdzisława Peszkowskiego udział wzięło pnad 50 tysięcy osób i 35 tysięcy motocykli. Policjanci z Komendy Głównej jak i z Miejskiej w Częstochowie, zwracali uwagę na wzorowe zachowanie się i samodyscyplinę motocyklistów, uczestników zlotu. Cechą wyróżniającą Jasnogórskie spotkania od innyc zlotów motocyklowych, jest zakaz handlu i promocji politycznej – informuje w swoim oświadczeniu prezez Węgrzyn.

Zarówno Zlot Jasnogórski jak i inne rajdy i imprezy organizowane przez stowarzyszenie MMRK są przemilczane przez większe środki masowego przekazu. Jedynie Radio Maryja i Telewizja Trwam mówia i pokazują działaność organizacji motocyklistów jak również nadają relacje z ich bogatych programowo rajdów. Do nich mozna dodac kilka krajowych I polonijnych witryn internetowych przekazujacych wiadomosci o rajdzie.

Z powodu bezprecedensowej decyzji prezydenta Częstochowy prezes Węgrzyn zdecydowal:

JASNA GÓRA 2012
IX Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Księdza Ułana Zdzisława Peszkowskiego,
radosne rozpoczęcie sezonu motocyklowego w dniach 14-15 kwietnia 2012 roku
odbędzie się w GIETRZWAŁDZIE k/Olsztyna,
niezwykłym miejscu, gdzie w 1877 roku Matka Boża objawiła się polskim dzieciom i kiedy Polakom pod zaborem pruskim nie wolno było mówić w języku ojczystym, przemówiła do nich po polsku.
PANI JASNOGóRSKA JEDZIE Z NAMI, JADĄ OJCOWIE PAULINI.

Wiktor Węgrzyn
Prezes Stowarzyszenia Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego
Organizator Jasnogórskich Zlotów i Motocyklowych Rajdów Katyńskich
Warszawa, 15 marca 2012 roku

Bazylika-Narodznia-Najswietszej-Maryi-Panny-w-Gietrzwaldzie-fot-wikipedia.orgDecyzja prezydenta Częstochowy jest kolejnym przykładem walki wladzy z zorganizowaną polską społecznością katolicką. Wpisuje się dokładnie w pejzaż restrykcji z jakimi spotykają się od lat Radio Maryja i Telewizja Trwam, szczególnie w ostatnim czasie bezprecedensowe zablokowanie dostepu katolickiej stacji do publicznej platformy cyfrowej. Także wczesniejsza prowokacja TVN zorganizowana w czasie uroczystości rocznicowych Radia Maryja na Jasnej Górze wpisuje się w te hucpiarskie decyzje.

Wiele mieliśmy przykładów antykatolicyzmu w Polsce w okresie powojennym. W sposób skryty dokonano zabójstw oddanych ojczystym sprawo Polaków. Przedstawiciele władzy rządzącej nad Wisłą nie przebierali w środkach, zabijano skrycie księży, którzy w swym nauczaniu korzystali z bolesnych stron 1000-letniej historii Polski, a w szczególności tych co nie dali się skłonić do zakłąmywania obrazu powojennej komunistycznej niewoli.

Czy w okresie panowania władz komunistycznych i później w czasach rządzonych przez postkomunistów, czy też beneficjentów zorganizowanej przez nich polskiej pierestroiki, zginął chociaż jeden rabin? Nie jest mi znany ani jeden taki przypadek. A nie kto inny jak znani filmowcy i uczeni w piśmie po zdobyciu wiedzy na polskich uczelniach, za polskie pieniądze od dawna namolnie przekonują świat o polskim antysemityźmie, ani słowa nie nadmieniając o antykatolicyźmie w Polsce. Czyżby obawiali się ujawnić skąd ten antykatolicyzm nad Wisłę przyszedł i kto go zaprowadził nad Wisla?

Uczestnikom motocyklowego rajdu Jasna Góra 2012, który w tym roku odbędzie się w podolsztyńskim Gietrzwałdzie w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny życzymy szerokiej drogi!

Waldemar Glodek
www.polishclub.org
2012.03.16

Przeczytaj rowniez nowsze informacje odnosnie radjdu:

Wiecej informacji o dzialalnosci stowarzyszenia na strone Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski

POLISH CLUB ONLINE, 2012.03.16

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek