Dr Jerzy Jaśkowski – Dezinformacje prasowe: o szczepieniach.


szczepionki-fot-ssO tym, że głównym celem prasy jest zarabianie wiadomo od dawna. Szczególnie widoczne jest to w Polsce gdzie wydawcami jest głównie kapitał zagraniczny. Wiadomo także powszechnie, że najlepiej zarabia się na reklamie. Wystarczy”przerzucić” jakiekolwiek czasopismo. Reklama jest wszechobecna. Pół biedy jeżeli dotyczy mniej istotnych tematów np. sadzenia gruszek na wierzbie. Gorzej gdy reklama dotyczy naszego zdrowia.

W sytuacji, w której jest nasza oświata, tj. 80 % społeczeństwa kończy tylko szkoły zawodowe.[ W celu podniesienia wskaźników dawniejsze kursy pomaturalne nazwano licencjatami i zaliczono do wyższego wykształcenia]. Otumanianie ludzi jest bardzo łatwe. A wiadomo, że aż 30% kosztów sprzedaży leków to reklama. I jest to całkowicie legalny interes w odróżnieniu np. od handlu bronią czy narkotykami dającymi podobne zyski. Dlatego nie dziwą liczne informacje medyczne w Gazecie Wyborczej, Przekroju czy Wprost wątpliwej wiarygodności.

Faktem potwierdzającym dobrą kondycję przemysłu farmaceutycznego jest stały wzrost dochodów tej branży pomimo widocznych objawów kryzysu w innych .

Nie dziw więc fakt, zajmowania się coraz to nowych wydawnictw medycyną. Niedawno tj. 12 maja 2012 roku portal “money.pl” opublikował ciekawą informację. na pierwszy rzut oka całkowicie niewinną. W internecie nie ma podanych właścicieli tego portalu.

Tytuł tej publikacji brzmi : “To ten kraj został pionierem nowych szczepień”. Pionierem to brzmi dumnie, niestety dalej jest już gorzej. Ponieważ Redakcja stara się udowodnić, jakie są obecnie dwie najgroźniejsze choroby wieku dziecięcego pisząc, że to rotawirusowa biegunka i pneumokoki.

Rotawirusowa biegunka to choroba, z którą wystarczy zwalczyć u dzieci za pomocą pepsi coli i ryżu. Rzadko kiedy potrzebne jest coś innego. [ o skuteczności pepsi mogą potwierdzić mechanicy samochodowi używający jej jako odrdzewiacza].

Natomiast cały hałas medialny o pneumokokach to po prostu nowa nazwa poczciwej dwoinki zapalenia płuc. Owszem groźnej choroby ale w XIX wieku. Obecnie w podręcznikach 500 stronicowych, np. z lat 80-tych zakażenia pneumokokami obejmują raptem jedną kartkę. Więc straszenie ludzi tą chorobą jest irracjonalne, ale skuteczne w reklamowaniu szczepionek i wynika li tylko z chęci zysku.

Po drugie ujawnił się przy okazji jeszcze jeden dowód na nieskuteczność szczepionek. Sekta szczepionkarska podaje, że ma szczepionkę na chorobę która była groźna ok 150 lat temu.!

Ten “pionierski po 150 latach” program szczepień musi ktoś poważny finansować. Dowiadujemy się, że koszty szczepień pokrywa Światowa Organizacja Zdrowia i “charytatywna inaczej” fundacja Gatesów. A wszytko to popiera Globalny sojuz [już to coś powinno mówić] na rzecz szczepień. Tak, tak coś takiego powstało.  http://www.gavialliance.org/

Dalej czytamy, że firmy farmaceutyczne dały dużą zniżkę przy zakupie szczepionek. Czyli od razu wiemy kto za to płaci i o ile ceny muszą być wyższe w Europie, aby pokryć różnicę. I dalej z tym samym optymizmem, że dzięki nowym szczepieniom rząd Ghany zmniejszy do 2015 śmiertelność o 2/3.

Dlaczego wybrano akurat Ghanę. Ten mały afrykański kraj o powierzchni 240 000 km 2 zaludniony jest przez ok 25 milionów ludzi. Co daje gęstość zaludnienia ponad 102 osoby na km2. Jest jednym z najuboższych krajów Afryki Jak podaje wikipedia na głowę przypada 1.5 dolara dziennie. Istnieje w nim ponad 25% bezrobocie.

Chociaż kraj posiada największe złoża złota, oraz ropę naftową eksploatowaną przez Amoco [ obecnie dwie amerykańskie spółki i jedna holenderska wydobywają ponad 34 000 barylek ropy dziennie].  http://en.wikipedia.org/wiki/Amoco

[Amoco -dawna nazwa Standard Oil właściciel Rockefeller.], oraz gaz w ilości 23 mld metrów sześciennych [ dla porównania Polska wydobywa ok 4.5 mld m3 a zużywa ok 10.5 mld m3/ rocznie w zimnym klimacie] to większość ludności para sie rolnictwem.  http://en.wikipedia.org/wiki/Ghana

Ghana jest znana z olbrzymiej korupcji. Obywatel Ghany pełniący funkcję sekretarza generalnego ONZ Kofi Annan 1997-2006 http://en.wikipedia.org/wiki/Kofi_Annan

był znany z tego, że jego sekretarz zatrudniał dzieci w fabrykach dywanów i handlował kobietami do domów publicznych nawet to Belgii. Syn Kofiego natomiast handlował ropą za żywność ze Szwajcarami [ firma Cotecna] co było wielkim skandalem. Po kadencji w ONZ wrócił do Ghany jako jej premier.

Czyli jeden wielki sukces, ONZ i innych organizacji, troszeczkę zaciemniony tą korupcją.

Czy tak różowo wygląda sprawa szczepień w Afryce? Otóż nie bardzo. Już kilka lat wcześniej Int.J. Epidemiology 33.2. 381 podał, że cyt: W krajach o niskim dochodzie i wysokiej śmiertelności podawane ostatnio szczepionki mogą być związane ze wzrostem śmiertelności niemowląt.

I mamy problem. Gwinea Bissau państewko o powierzchni ok 36 000 km2 i ludności ok 2 milionów także należy do najbiedniejszych państw świata o gospodarce opartej na rolnictwie. Jest także krajem o powszechnej korupcji. Posiada złoża boksytów i fosforytów.

Wielkie zdziwienie więc budzi fakt wydawania pieniędzy ONZ, czyli nas wszystkich na finansowanie programów mających na celu wzrost śmiertelności w krajach i tak mających dużą naturalną umieralność. W Gwinei 20 % dzieci nie dożywa 5 roku życia. W rolniczych terenach brak czystej wody jest powszechny. A wiadomo z badań amerykańskich, że podstawowym środkiem walki z zarazami jest czysta woda. Zamiast więc budować wodociągi wydaje się pieniądze na środki zwiększające umieralność!

Ale sprawa staje się bardziej czytelna po przypomnieniu sobie deklaracji B.Gatesa o przeludnieniu świata i konieczności zmniejszenia populacji. Przeznaczył na to aż 500 milionów dolarów [ na zakup szczepionek ze swojej firmy?]

Wikipedia podaje cyt:”W roku 2000 Gates i jego żona założyli Bill & Melinda Gates Foundation. Znaczny wpływ na to miała hojność i wielka filantropia Davida Rockefellera. I dalej, znajdujemy cytaty z wypowiedzi Billa gatesa :”Bill Gates – Celem szczepionek jest depopulacja.”

Dzisiejszy świat zamieszkuje 6,8 miliarda ludzi i zmierza do wartości 9 miliardów. Jeśli obecnie wykonamy dobrze zadanie jeżeli chodzi o szczepionki, służbę zdrowia, rozrodcze usługi zdrowotne, wówczas możemy obniżyć tę wartość o być może 10 lub 15 procent. [Bill Gates na zamkniętej konferencji TED 2010 w Long Beach w Kalifornii].

Czy to szokujący plan Billa Gatesa? Multimiliarder zaproponował na konferencji poświęconej zmianom klimatycznym, by zredukować liczbę ludności na Ziemi o nawet 15 proc. Jego zdaniem, można to osiągnąć przez zastosowanie odpowiednich szczepionek – pisze portal niezalezna.pl

http://www.google.pl/search?q=gates+szczepienia&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

http://moraine.salon24.pl/160609,bill-gates-uzyjmy-szczepionek-aby-zmniejszyc-populacje

"Działanie jednej ze szczepionek skierowane byłoby przeciwko otoczce przejrzystej komórki jajowej, co zmuszałoby organizm do wytwarzania przeciwciał. Za każdym razem, gdy komórka jajowa zostanie uwolniona, przeciwciała rozpoczynałyby swoją działalność – nie niszczyłyby komórki jajowej, ale stanowiłyby rodzaj tamy, która nie pozwoliłaby plemnikom przedostać się do niej. Drugi typ szczepionki skierowany byłby przeciw hormonowi HCG wytwarzanemu przez jajo płodowe zagnieżdżone w jamie macicy. Podstawową funkcją tego hormonu jest pobudzanie ciałka żółtego w jajniku do produkcji progesteronu – hormonu podtrzymującego ciążę. Jeśli nie dochodzi do ciąży, jajnik kończy wytwarzanie progesteronu i śluzówka się złuszcza. Jeśli komórka jajowa została zapłodniona, zadaniem hormonu HCG jest podtrzymanie dalszej produkcji progesteronu. Szczepionka zmuszałaby komórki odpornościowe do traktowania HCG jako "agresora". Atakowany hormon nie przekazywałby informacji jajnikom i choć zarodek wytwarzałby duże ilości HCG, to pod koniec pierwszego miesiąca razem ze śluzówką zostałby usunięty. Szczepionka działałaby jako środek wczesnoporonny. Naukowcy obawiają się o skutki uboczne szczepionki, nie wiedzą też, czy płód nie zostałby uszkodzony, gdyby szczepionka okazała się nieskuteczna."

źródło gazeta.pl: kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,96114,2544884.html

Szczepionki takie istnieją od co najmniej 20 lat i najczęściej przeciwciała przeciwko HCG znajdują się w szczepionkach DPT, powszechnie stosowanych także w Polsce.

I na próżno szukasz drogi Czytelniku składu szczepionek w PZH przemianowanym na Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Pomimo szerokiego nagłasniania przez kierownika Zakładu Badań Surowić i Szczepionek p. prof. Bożenę Bucholc o podawaniu do publicznej wiadomości składu szczepionek na stronach internetowych, bądź co bądź jeszcze państwowego zakładu, brak jakiejkolwiek informacji o składzie szczepionek. W wykazie prac tego zakładu od 2000 roku nie ma ani jednej pracy o składzie sprowadzanych szczepionek. Mało tego nawet osoby po uzgodnieniu z p.Profesor terminu spotkania także nie są wpuszczane na teren Instytutu.

Oczywiście wszystko to jest robione w trosce o zdrowie , tym razem psychiczne obywateli. Jeszcze by coś przeczytali nie tak, i byliby w szoku.

A swoją drogą jaki jest cel istnienia Zakładu, który nie publikuje badań do których był powołany. Jak wiadomo , to nie zakład PZH ujawnił zanieczyszczenia szczepionek a małe laboratorium w 4 raz mniejszych Czechach i uchronił obywateli przed epidemią.

dr Jerzy Jaśkowski
[email protected]

Wybor zdjecia wg/PCO

POLISH CLUB ONLINE, 2012.05.20

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek

 • Mikomed

  to horrendalne bzdury-biegunka rotawirusowa i leczenie colą-jak pracuję 20 lat jako pediatra tak podobnych bzdur nie słyszałem-niemal co tydzień moi pacjenci trafiają do szpitala w przebiegu ostrej infekcji rotawirusowej z odwodnieniem i jestem naocznym świadkiem skuteczności szczepionek u tych których stać na szczepienie więc proszę nie rozpowszechniać tych idiotyzmów.Z poważaniem M.Kołaciński-specjalista pediatra z 20 letnim stażem

  • Bozena02

   Panie Doktorze, jak to możliwe, że Pana mali pacjenci mają tak tak tragicznie niską odporność? Jak nie przymierzając 150 lat temu – w czasach braku higieny i niedożywienia. A co z profilaktyką, naturalnym odżywianiem, hartowaniem. Zamiast naturalnego trenowania systemu odpornościowego zalecacie maluchom do 2. roku życia kilkanaście szczepień obowiązkowych. Nic dziwnego, że takie dzieci chorują na wszystko, na co nie zostały zaszczepione.
   Bożena

  • matka

   Szanowny panie doktorze Kołaciński.
   Jestem matką czwórki dzieci z rozbieżnością wiekową 18 lat: 28, 22, 21 i 11lat.
   Tak jak mnie, tak szczepiłam swoje dzieci obowiązkowymi szczepieniami na te szkarlatyny, koklusze i co tam jeszcze kazano. Zawsze ufałam lekarzom i uważałam, że jak za mnie płacą, to faktycznie jest to potrzebne. Z opowiadań znam historie dzieci, np. rodzeństwo mojego 80 letniego ojca, które umierały właśnie na te choroby najczęściej. Znam jeden przypadek w rodzinie gdzie zmarło dziecko na Heine-Medina bo nie było wtedy jeszcze bezpłatnych szczepień. O innych tez słyszałam. Moja czwórka oprócz obowiązkowych nie miała NIGDY!!! żadnych innych szczepień!!! Według jakich kryteriów był pielęgnowany i żywiony mój syn chyba nie muszę mówić wykształconemu pediatrze. I gdyby te prawie trzydzieści lat temu nie było koło mnie mojego ojca (nie ojca dziecka, bo taki sam był ciemny jak świeżo upieczona matka) to nie wiem co by było. Z perspektywy czasu widzę, że syn najprawdopodobniej miał śliną alergie pokarmową albo coś nie tak z układem trawiennym i to przez długie dwa lata. I wyrósł z tego jak ze śpioszków. Jego siostra już miała być chowana na innych zasadach niż przedtem zalecano. Niestety, nie za bardzo stosowałam sie do nowinek za co kiedyś stara, zmurszała pediatra, wychwalana przez PRYWATNE pacjentki nazwała mnie morderczynią! Jak leżała na brzuszku w wieku niemowlęcym to cały czas jej się ulewało. Po USG lekarz stwierdził, że nic by z tym nie robił tylko poczekał aż zacznie siadać. Chwała Ci lekarzu!! Mądry byłeś!! Przeszło jak ręka odjął i nawet musiałam pilnować czym ją karmi babcia od czasu do czasu, żeby mi grubas nie wyrósł. Miała uczulenie na porzeczki przez jeden rok, na cytrusy przez trzy lata objawiające się biegunką i NIGDY!!! nie poszłam z tym do lekarza!!! Ja jej nie dawałam, a na teściowa niekiedy nie ma rady, trza by zabić 😛 , więc leczyłam suszonymi jagodami i dietetycznymi obiadami, które lepiej pomagały niż wszystkie antybiotyki, smecty, lakcality itp. świństwa!! Córka ma 22 lata, zdrowa jak byk, może jeść co chce a kiedy miała biegunkę to sama nie pamięta 😛
   jej siostra miała jeszcze gorzej 🙁 Kazano karmić TYLKO PIERSIĄ i o mało co nie zagłodziłam dziecka 😛 Zaczęłam ją żywić tak jak syna żywiłam, jak żywili mnie i mnóstwo innych pokoleń i WSZYSTKIE KŁOPOTY SIĘ SKOŃCZYŁY!!!!! A przedtem nie pomogło nawet najdroższe mleko, które już produkowano w trosce o dzieci 😛 😛 😛 (chyba w trosce o kieszeń lekarzy jak i tych od mleka :P) I jako jedyna nie miała smoczka i…MIAŁA KRZYWY ZGRYZ!!!! Pozostała trójka miała smoczki i to długo i NIC!!!! Ale znowu byłam osądzana od czci i wiary przez lekarzy i mądralińskich 😛 Najmłodsza miała tylko raz porządną biegunkę. Miała wtedy 10 miesięcy i oczywiście poszłam do lekarza, ale ona chyba wiedziała, że szpital odpada, więc przepisała te coś tam na biegunkę i zaleciła wodno-kleikowa dietę. Pediatrzy!!!! czy wyście zgłupieli????? To dziecko było chore bardziej, bo była głodna!!!! Nie chciała tego jeść, a czemu to sam se zrób kleik na wodzie 😛 Dwa dni co do żołądka to za 15 minut do pieluchy. A po lekarstwach miała dodatkowo wymioty. Poszłam do zielarskiego sklepu, gdzie przypomniano mi o jagodach i dziecko za dwa dni robiło do pieluchy to co trzeba a nie to co zjadła. I bez diety, normalnie dostawała kleik na chudym mleku, lekkostrawny, prawie beztłuszczowy rosołek z lanym ciastem, kromkę chlebka do reki i takie tam. RAZ!!! miała tzw. grypę żołądkowa, która trwała dwa dni tylko dlatego, że nie wiedziałam iż wymioty pomogą. Wmusiłam w nią normalną zupę pomidorową i jak ją zwróciła, to od razu zaczęła zdrowieć. Za dwa dni weszła na drugi pod względem wysokości szczyt w Biesach – Smerek i to czerwonym szlakiem 😛 Oczywiście, że chorowały moje dzieci, nie są super odporne, przebywały w przedszkolu, więc nieuniknione były katarki, zapalenie gardła jak się piło wodę z kranu 😉 i takie tam. Ale jak słyszę co się dzieje z innymi dziećmi, to albo to jest rozdmuchana sprawa pojedynczych przypadków, albo faktycznie wy lekarze, producenci mleka i żywności, farmaceuci i cała reszta na czele z rządem siedzicie sobie nawzajem w kieszeni i żerujecie na nas obywatelach!!! 😛 Aha, i są momenty, że dziękuję Bogu za to, że jestem BIEDNA JAK MYSZ KOŚCIELNA, bo nie wiem czy byłabym wtedy taka mądra 😛 😛 😛
   Jeżeli obecnie biegunki są taaaaaakie groźne to dlaczego nie chronicie dzieci??? Nie trzeba być pijakiem, patologiem, zboczeńcem żeby nie mieć na szczepienia!!!! 😛 😛 😛
   Przecież jeśli nie ma tygodnia żeby nie było pacjenta z ostrą biegunką i odwodnieniem, to to jest już epidemia przez duże E!!!!! Aha, co to jest odwodnienie?? Mam pozwolić pić dziecku tyle ile chce, czy je może topić na siłę, bo producenci wody mało zarobili?? 😛 😛 😛
   Mogłabym tak długo jeszcze, ale tyle chyba wystarczy. Powinien się Pan wstydzić i dobrze, że nie jest pan lekarzem mojej córki. Sorry, ale ta stara taka była i zmieniłam ją w dobie rejonizacji!! 😛
   Z poważanie matka czwórki zdrowych, silnych dzieciaków Respondek

 • Dr. Andre Kulisz, Texas

  Czesciowa lista skladu szczepionek ponizej.  Bez wzgledu na to czy Dr. Jaskowski ma racje czy nie (uwazam ze ma) prasa publikuje to za co ma placone.  Nie jestem przeciwko szczepinkom.  Jestem przeciwko PRZYMUSOWI szczepien.  Oto lista:
  http://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkbook/downloads/appendices/B/excipient-table-2.pdf 

 • Lech

  Mam problem z alergia od dluzszego czasu (caloroczna). Na skutek sugesti mojego lekarza zaczalem sie szczepic przeciwko alergii. Pani doktor – alergolog powiedziala ze przez 3-ce miesiace bede sie czul gorzej a po nastepnych 3-ch miesiacach zniknie problem. Jednak prawdziwy problem powstal po 8-miu miesiacach szczepien, gdyz nastapil zanik czerwonych cialek we krwi. Mialem problemy z poruszaniem sie, zawroty glowy itp. Dzieki radzie rozsadnego lekarza przerwalem szczepienia i po jakims czasie wszystko (prawie) wrocilo do normy. Dzis jak slysze ze jakis idiota namawia do szczepien to od razu zadaje pytanie, ktora firma farmaceutyczna go sponsoruje. I gdzie jezdzi za jej pieniadze na lukratywne wakacje (czyt. sympozja naukowe).

 • Pingback: DziennikPolski.eu - Dr Jerzy Jaśkowski – “Współczesna medycyna” (Cz. III)()

 • Pingback: Dr Jerzy Jaśkowski: Dlaczego płeć żeńska staje się tak agresywna?()

 • Pingback: DziennikPolski.eu - Dr Jerzy Jaśkowski: Sezon na leszcza, czyli jak oskubać społeczeństwo na “szczepionkę” (część 1)()

 • Pingback: Dr Jerzy Jaśkowski cz.III Niewiedza jest grzechem ks Arcyb B.Pylak « Zenobiusz's Blog()

 • Pingback: NarodowySzczecin.pl – Jacek: Dr Jerzy Jaśkowski cz.III Niewiedza jest grzechem()

 • Pingback: Dr Jerzy Jaśkowski: Grypa. Lekarze ostrzegają – dezinformacje handlarzy szczepionek. Cz.III()

 • Pingback: Sterylizacja dziewczynek poprzez szczepionki « Stop Syjonizmowi()