Ks. prof. Tadeusz Guz – „Globalizacja MIłości”, wykład w Los Angeles


NASZ DZIENNIK

 

Wykład ks. prof. Tadeusza Guza

Ks. prof. Tadeusz Guz. Fot. Mateusz Marek / Nasz Dziennik
Ks. prof. Tadeusz Guz.
Fot. Mateusz Marek / Nasz Dziennik

„Globalizacja Miłości” to temat piątkowego wykładu, jaki wygłosi ks. prof. Tadeusz Guz w polskim kościele Matki Bożej Jasnogórskiej w Los Angeles, w ramach przygotowania do nawiedzenia parafii przez Ikonę Matki Bożej Częstochowskiej.

Wykład rozpocznie się o godz. 19.30 (czasu lokalnego) w kościele Matki Bożej Jasnogórskiej przy West Adams Boulevard w Los Angeles. Jest on przygotowaniem do nawiedzenia parafii przez Cudowną Ikonę, która peregrynuje przez świat Od Oceanu do Oceanu w  obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni, że ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odwiedzi naszą wspólnotę parafialną już po raz kolejny. Jeden z wykładów odbędzie się dla miejscowego Koła Przyjaciół Radia Maryja, a dotyczyć będzie zagrożeń ideologii gender. Natomiast podczas parafialnego czuwania modlitewnego w piątkowy wieczór poprzedzający nasze uroczystości wygłosi do nas naukę, która nosi tytuł „Globalizacja Miłości” i jest próbą syntezy nauczania św. Jana Pawła II – podkreśla w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl ks. Rafał Dyguła SChr, proboszcz parafii, który gorąco zaprasza na ten wykład wszystkich Polaków mieszkających w Kalifornii.

Ksiądz prof. Tadeusz Guz wraz z ks. Peterem Westem, wiceprzewodniczącym Human Life International, oraz o. dr. Krzysztofem Wieliczko OSPEE, administratorem Fundacji Jana Pawła II w Rzymie, będą gośćmi honorowymi tegorocznych uroczystości odpustowych w polskiej parafii, podczas których parafię nawiedzi Cudowna Ikona Matki Bożej Częstochowskiej.

Maria Milczarska

Źródło:  http://www.naszdziennik.pl/polska-polonia/92633,wyklad-ks-prof-tadeusza-guza.html , 21 sierpnia 2014

Artykuły i wykłady ks. prof. Tadeusza Guza na naszym portalu   >    >    >    TUTAJ .

POLISH CLUB ONLINE, 2014.08.21

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci