8 mld zł na likwidację górnictwa, ale ani 1 zł na ratowanie kopalń


Kto stoi za likwidacją polskiego górnictwa?

W lutym br. Prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki, złożył w Kancelarii Sejmu interpelację skierowaną do Ministra Energii oraz Ministra Sprawiedliwości w sprawie zamierzonego wydobycia węgla koksowego ze złoża Dębieńsko.

W odpowiedzi na interpelację Minister Tobiszowski twierdzi, że: „W Polsce nie została zamknięta żadna kopalnia”, nie zgadzając się z opinią, iż w kraju panuje trend na zamykanie kopalń. Od czasu rządów Prawa i Sprawiedliwości (18 miesięcy) do Spółki Restrukturyzacji Kopalń przekazano 7 kopalń w celu ich likwidacji. Wszystkie te procesy likwidacyjne odbywają się z aprobatą Unii Europejskiej, która zgodziła się na wpompowanie 8 miliardów złotych w likwidację górnictwa, jednocześnie zabraniając przekazania choćby złotówki w celu uratowania choćby jednej kopalni, reasumując UE zabroniła polskiemu rządowi ratowania tysięcy miejsc pracy w Polsce i zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju. Z drugiej strony ta sama Unia bardzo chętnie wspiera przekazywanie miliardów złotych na aktywizację bezrobotnych i wszelkiej maści szkolenia dla osób nie mających stałego zajęcia.

W roku 2000 zamknięto kopalnię Dębieńsko w Czerwionce Leszczynach. Powodem zamknięcia, jak pisze Minister Tobiszowski, była trwała nierentowność (podobnie jak w przypadku większości kopalń które teraz Prawo i Sprawiedliwość zamyka). Kopalnia miała zasoby złoża na wyczerpaniu, ponadto złoże zalegało w niekorzystnych warunkach geologiczno – górniczych. Również autostrada A1 miała spowodować ograniczenie wydobycia z uwagi na wyznaczenie filara ochronnego.
Kilka tygodni temu raport o swoich badaniach nad jakością złoża Dębieńsko upubliczniła australijska firma Praire Mining. Mówi on o wysokiej jakości pokładch węgla koksowego w złożu Dębieńsko. Kolejnym etapem prac jest staranie się o koncesję na wydobycie węgla w Czerwionce – Leszczynach. 17 lat temu ówczesny polski rząd twierdził, że pokłady węgla nie nadają się do eksploatacji, dziś Australijczycy twierdzą, że to „żyła złota”. Minister Sprawiedliwości nie widzi powodów, by przyjrzeć się bliżej procesowi zamknięcia kopalni Dębieńsko i pociągnięcia do odpowiedzialności tych, którzy zlikwidowali kopalnię. Raport Praire Mining jest najlepszym przykładem na to, że pojęcia trwałej nierentowności oraz fatalnej jakości zasobów są idealnym sloganem, by zamknąć każdą polską kopalnię.

Smaczku całej sprawie dodaje informacja Ministra Tobiszowskiego, że zamykanie kopalń na przełomie XX i XXI wieku w Polsce były wspierane przez Bank Światowy. Tak, jak obecne zamykanie kopalń wspierane jest przez Unię Europejską. Każdy (anty)polski rząd od 1990 roku udaje, że dba o dobro Polaków, fakty jednak mówią zupełnie co innego. Każdy polski rząd od 27 lat robi wszystko, by Polska stała się kolonią dla państw wysoko rozwiniętych.

Prawo i Sprawiedliwość wyciera sobie gębę frazesami o staniu na straży silnej i suwerennej Polski, jednakże ich czyny są tego zaprzeczeniem. Zamachu na zachodnie hipermarkety nie było, znaczącego wpierania polskich przedsiębiorców wciąż nie ma, są za to ulgi dla zachodnich firm oraz zamykanie kolejnych gałęzi przemysłu.

Adam Kurpas, Ruch Narodowy

Źródło:  DZIENNIK NARODOWY, 25 maja 2017 r.

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2, 2017.05.27.
Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci

 • Bogusław Maśliński

  Pisałem o możliwości prawnej przejęcia kopalni, próbowałem nawiązać
  kontakty z różnymi związkami zawodowymi. Oni chcą stracić pracę na własne
  życzenie. Artykuł, górnicy mają wielkie bary lecz małe głowy, jakiegoś autora.

 • Toronto

  Sprawa doprowadzenia do ruiny nie tylko polskich kopaln jest mi znana od wielu lat i jest to przede wszystkim robota POLSKOJEZYCZNYCH RZADOW (na czele z ministrami i prezydentami ) w ciagu ostatnich 27 lat, ktore wykonuja polecenia swoich pobratymcow z Izraela, USA i UE.

  POLACY, JESTESCIE OKRADANI PRZEZ MIEDZYNARODOWE ZYDOSTWO, Z KTORYMI WSPOLPRACUJA ZYDY U WLADZY W POLSCE NIEZALEZNIE OD OPCJI POLITYCZNEJ (UD/UW, AWS, KLD, PZPR/SLD, PO, PiS, PSL) !
  90% bylych polskich bankow, ponad 80% bylych polskich fabryk, przedsiebiorstw i zakladow przemyslowych oraz 95% mediow jest w obcych (glownie zydowskich i niemieckich) rekach.

  Jako dowod podam wypowiedz ukrainskiego zyda L.Kaczynskiego z 2006r, ktory bedac w Izraelu powiedzial na prywatnym spotkaniu z zydami w izraelskim knesecie:
  https://www.youtube.com/watch?v=x9o9m08F5AE

  Krypto-zydostwo z PiS nie rozni sie od krypto-zydostwa z PO w dzialaniu na szkode Polski i narodu polskiego, poniewaz wykonuja polecenia miedzynarodowego zydostwa z MFW, BŚ, EBC, WJC (world jewish congress) , AJC (american jewish congress) , AIPAC (american-israeli public affairs committee) , EJC (european jewish congress) , B’nai B’rith (synowie przymierza) etc w pierwszej kolejnosci.

  W Polsce jest 40 tysiecy oficerow i agentow Mosadu i nie ulega watpliwosci, ze sa uzbrojeni !
  Zrodlo: https://www.youtube.com/watch?v=m7DGjyRHtZg ( patrz: 3-ecia minuta )

  Tych informacji nie podaja ani POLSKOJEZYCZNE MEDIA , ani krypto-zydy z PiS na czele z krypto-zydem A.Duda u wladzy w Polsce !

  • Toronto

   p.s.

   Do tego co pisalem n/t rozkradania Polski przez ZYDOWSKA MAFIE MIEDZYNARODOWA za wiedza i przyzwoleniem zydostwa u wladzy w Polsce (premierow , prezydentow etc) , chce dodac , ze organizacja GFI (Global Financial Integrity) sporzadzila dokument , z ktorego wynika , ze w latach 2004-2013 Polska byla najbardziej okradanym krajem ze srodkow finansowych sposrod wszystkich krajow UE.
   W ciagu 12 lat z Polski zostaly wyprowadzone pieniadze przez obce podmioty zagraniczne na sume ponad 622 miliardow zlotych i potwierdza to raport sporzadzony przez NBP (Narodowy Bank Polski) za lata 2003-2015.
   Np. w takim USA za wywoz pieniedzy uzyskanych przez obcy podmiot na obszarze Stanow Zjednoczonych obowiazuje podatek w wysokosci okolo 50% (podatek federalny i stanowy).
   Tymczasem obce podmioty zagraniczne wywiozly pieniadze z Polski bez placenia podatku za przyzwoleniem zydostwa u wladzy w Polsce.

   Zastanowcie sie Polacy na kogo glosujecie i kto wami rzadzi, bo jak tak dalej bedzie to podzielicie los Palestyny i Palestynczykow , ktorych zydzi najpierw terroryzowali, a nastepnie odbierali Palestynczykom ich wlasnosc prywatna i ziemie , co w efekcie doprowadzilo do przejecia kontroli nad Palestyna przez zydow i Palestynczycy sa teraz trzymani przez zydow w rezerwacie , ktory przypomina jeden wielki oboz koncentracyjny.

 • Krab

  Proszę zauważyć , od 1989 roku zaczęła się rozbiórka Polskiego przemysłu, a w szczególności górnictwa!!! Wszystkie mafijne rządy od roku 1989 do dnia obecnego, prowadzą tą samą gospodarkę, RABUNKOWĄ !! Lecz dlaczego społeczeństwo Polskie pozwala na rozkradanie naszej własności??? Tego nie jestem w stanie zrozumieć!!! Czyżby faktycznie Polacy byli narodem upośledzonym?? Nie mam pojęcia, dlaczego garstka tak zwanych reprezentantów, których ponoć wybieramy aby kierowała uczciwie naszymi zasobami i pomnażała je!! Owszem ,pomnaża , ale w swojej kieszeni i w kieszeni obcych państw, które właściwie kierują wszystkimi rządami wybieranymi przez Polaków!!

  • Toronto

   Nalezy przypomniec, ze w 1988r rzadzacy komunisci robili po cichu tzw. „prywatyzacje mienia nalezacego do skarbu panstwa” oraz powolali taka organizacje jak FOZZ, czyli przygotowywali sie do nowych warunkow dotyczacych zmian ustrojowo-polityczno-gospodarczych w Polsce.
   Sygnalem do tych zmian byla polityka USA i panstw Europy zachodniej w
   stosunku do ZSRR i bloku komunistycznego, na ktory zachod nalozyl sankcje ekonomiczne z powodu
   prowadzonej wojny w Afganistanie i sankcje te spowodowaly, ze ZSRR
   upadal finansowo i ekonomicznie pociagajac za soba panstwa bloku
   komunistycznego.
   Sekretarz KC KPZR M.Gorbaczow potrzebowal pieniedzy na ratowanie ZSRR, wiec musial przyjac warunki zachodu.
   Te sprawy musialy byc znane w kregach komunistycznej ekipy rzadzacej w PRL, poniewaz byly agent NKWD i namiestnik Moskwy zyd Margulis vel „gen.Jaruzelski” w porozumieniu z szefem spec sluzb PRL C.Kiszczakiem przygotowali dla siebie i komunistow plan awaryjny i rzadzacy komunisci rozpoczeli rozmowy z przywodcami Solidarnosci i KOR w sprawie zmian ustrojowych i zabezpieczenia swojego bytu na przyszlosc.
   Niezaleznie od tego czego dotyczyly rozmowy i jaki uklad zostal miedzy nimi zawarty to takie fakty, jak:
   1. Zydowskie pochodzenie osob bioracych udzial w dwustronnych rozmowach pomiedzy ekipa „Jaruzelskiego” i ekipa „Walesy”.
   2. Agenturalnosc osob z ekipy „Walesy” – „Mazowiecki”, „Geremek”, „Kuron”, „Michnik” etc (nazwiska w cudzyslowiu to przybrane nazwiska tych osob, ktore w rzeczywistosci mialy zydowskie pochodzenie i ich poprzednie nazwiska byly inne).
   3. „Gruba Kreska” T.”Mazowieckiego” swiadcza, ze zydzi z PZPR dogadali sie z zydami z Solidarnosci i KOR i zostal zawarty uklad przy „Okraglym Stole” na jesieni 1989r.
   Do tego nalezy dodac, ze ludzie z tego ukladu trzymaja wladze w swoich rekach przez ostatnie 27 lat i sa nietykalni, poniewaz nie bylo ani DEKOMUNIZACJI, ani rozliczenia setek afer i naduzyc za ostatnie ponad 27 lat, poniewaz oni wszyscy sa umaczani w korupcje i naduzycia na czele z prezydentami, premierami, systemem sadowniczym etc i jest to temat dlugi jak rzeka.

   Z powyzszego wniosek, ze ofiarami tego ukladu byli Polacy, ktorzy przez ostatnie 27 lat byli bezczelnie oszukiwani przez polskojezyczne ekipy rzadzace i polskojezyczne media, a jednoczesnie Polacy byli okradani z premedytacja z polskiego majatku narodowego, poniewaz zostaly stworzone do tego odpowiednie warunki przez tych co byli u wladzy.
   Np. w najwieksza afere jaka byla Afera FOZZ byli uwiklani agenci spec sluzb PRL i zniknelo kilkanascie miliardow dolarow amerykanskich bez sladu.
   Za te ukradzione pieniadze narodowi polskiemu powstawaly pozniej fikcyjne firmy zakladane poza Polska na obszarze tzw. „raju podatkowego” (panstwa-wyspy na Oceanie Spokojnym) , ktore nastepnie wykupywaly za bezcen wyprzedawany polski majatek narodowy przez bande oszutow i zlodziei u wladzy w tzw. „III RP”, a w rzeczywistosci PRL”bis”.

   Myslac logicznie, zeby cokolwiek zmienic w Polsce na korzysc Polski i Polakow to nalezy rozpoczac od prawdziwej dekomunizacji i rozliczenia okresu PRL, jak i okresu 27 lat III RP.
   Skoro zadna ekipa rzadzaca nie zrobila tego do tej pory to z tego wniosek, ze oni wszyscy sa skorumpowani i umaczani, wiec Polacy nie maja wyboru, jak wziac wladze w swoje rece i rozliczyc wszystkie ekipy rzadzace, zeby rozbic zydowski uklad zmowy z 1989r przeciwko Polsce i Polakom, a nastepnie odebrac rozkradziony za bezcen polski majatek narodowy.

 • Toronto

  Żydowskie lobby polityczne w Polsce

  https://www.youtube.com/watch?v=RILm9IGIeE0

 • Toronto

  Masoneria, zydzi i pieniadze w III RP

  https://www.youtube.com/watch?v=ad2Oia1oXaw