Izraelskie rakiety dla Polski w nowej umowie z USA.


Podpisana przez Polskę umowa dotycząca zakupu ośmiu amerykańskich baterii rakietowych Patriot przewiduje dostarczenie pocisków przechwytujących systemu David’s Sling używanych w systemie obrony przeciwrakietowej Izraela.

Transakcja warta 7,6 mld dolarów zostanie sfinalizowana w listopadzie, o czym poinformował w ubiegły czwartek minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas wizyty prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie – pisze JNS.org

„Dziś podpisane zostało memorandum, w którym rząd Stanów Zjednoczonych zgodził się sprzedać Polsce rakiety Patriot w najnowocześniejszej konfiguracji”, – powiedział powiedzieć Macierewicz – informuje JNS.org.

W umowie możemy przeczytać, że Polska zakupi baterie rakiet Patriot od amerykańskiego dostawcy broni Raytheon. Jak również to, że na prośbę Polski izraelskie pociski rakietowe David, opracowane i wyprodukowane przez izraelskiego kontrahenta Rafael, zastąpią amerykańskie pociski Patriot z powodu wyśmienitych osiągów i znacznie niższych kosztów pocisków izraelskich. Podczas gdy pocisk Patriot kosztuje 4,5 miliona dolarów, to pocisk rakietowy David kosztuje 450 000 dolarów. Rafael oczekuje około 1 miliarda dolarów z transakcji. – podaje JNS.org.

Ponadto na prośbę Polski Raytheon zgodził się na produkcję pocisków na terenie Polski pod nadzorem Ministerstwa Obrony Izraela i Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych.

System rakietowy Dawid Sling wspólnie opracowywany i finansowany przez USA i Izrael jest przeznaczony do przechwytywania rakiet balistycznych o średnim zasięgu w przedziale od 25 do 190 mil (40 do 300 km). – dowiadujemy się za JNS.org

Read in English….

Opr. wg/PCO

 • Ilustracja tytułowa: Test systemu rakietowego David w grudniu 2015 r. Fot. United States Missile Defense Agency.

 

Źródło: The Algemeiner, 10.07.2017

 

 , 2017.07.12.
Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci

 • fiesta

  Po raz kolejny pieniadze polskiego podatnika zostaly wyrzucone w bloto !
  A tych sqrwieli, ktorzy podjeli decyzje zakupu SMIECI, nalezy powiesic za jaja.

  Jesli ktos pamieta inwazje USA na Irak w 2003r, gdzie zostaly uzyte rakiety „Patriot” przeciwko rakietom „Scud” wystrzeliwanym z Iraku na Kuwejt i Izrael to skutecznosc rakiet „Patriot” byla ZENUJACO NISKA, czyli ze rakiety „Patriot” nie trafialy w rakiety „Scud” i byly to jedynie trafienia sporadyczne.
  Kuwejt i Izrael uniknely zniszczen tylko dlatego, ze rakiety „Scud” albo nie trafialy w cel, albo przenoszony ladunek wybuchowy byl zbyt slaby, zeby dokonac zniszczen co z kolei swiadczy, ze Rosja sprzedawala zlom dla S.Hussaina, ktory z kolei naiwnie wierzyl w moc posiadanego „uzbrojenia” z Rosji.

  Jesli wezmiemy pod uwage parametry rakiet balistycznych, ktore sa zdolne latac z predkoscia 10 km/s oraz dokonywac manewrow w czasie lotu, a nawet spadac lotem pionowym, wowczas mozliwosc trafienia takiej rakiety jest znikoma. Natomiast umieszczony na rakiecie ladunek atomowy jest w stanie zmiesc z powierzchni ziemi wszystko w promieniu kilkudziesieciu kilometrow.
  W zwiazku z tym kontrakt na zakup rakiet „Patriot” przez marionetkowy rzad w Polsce ma bardziej wymowe propagandowa niz przyslowiowa „skutecznosc” tego typu uzbrojenia i sukces na sprzedaniu Polsce zlomu odniosl nie kto inny jak D.Trump i firmy produkujace zlom, ktore zarabiaja pieniadze na naiwnosci i glupocie ludzkiej.
  Jednym slowem, rakiety „Patriot” nie gwarantuja Polsce bezpieczenstwa, a caly system jest bardzo kosztowny i dlatego nalezy polozyc szczegolny nacisk na rozwoj polskiej broni laserowej i elektromagnetycznej.

  • Romuald Marcinkiewicz

   A Izrael skutecznie się broni przed ostrzałem rakietowym arabów !!!!

   • fiesta

    Tzw. „rakiety” wystrzeliwane przez Palestynczykow w kierunku obiektow izraelskich sa:
    1. DOMOWEJ ROBOTY.
    2. NIE DOLATUJA DO CELU Z POWODU MALEGO ZASIEGU LUB NIE TRAFIAJA W CEL Z POWODU SLABYCH PARAMETROW TECHNICZNYCH.
    W zwiazku z tym zdanie napisane przez R.M. ma wylacznie forme propagandowa.

    Poza tym zolnierze izraelscy uzywaja samochodow pancernych i karabinow maszynowych przeciwko palestynskim nastolatkom, ktorzy rzucaja w nich kamieniami, albo bombarduja cale cywilne osiedla palestynskie z powodu strzalow oddanych przez powstancow palestynskich, ktorzy bronia swojej ziemi przed izraelska okupacja i izraelskim terrorem.

    Zlo, ktore Izrael i Zydzi wyrzadzaja innym narodom obroci sie przeciwko Izraelowi i Zydom i jest to kwestia czasu.

 • Michał Biszkowiecki

  Ta wersja sterowania ma możliwość zablokowania odpalenia w danym państwie – przez bazy spoza niego, np.USraelskie, Izraelskie !
  Z drugiej strony PiS i rakiety ….to niebezpieczna zabawa !

 • Grzegorz Bagiński

  Co to za bzdura. Typowy fake news. Zakupimy, jako trzeci kraj po USA i Izraelu, najnowocześniejszy system obrony. Nie od Izraela, tylko od USA.