Czy to co powiedziano na Wiejskiej to faktyczny cel roszad w nadwiślańskim rządzie?


12 grudnia 2017 r. w Kongresie Stanów Zjednoczonych przegłosowano ustawę Act S.447 mającą nazwę „Justice for Uncompensated Survivors Today”.

Portal ZmianyNaZiemi.pl w artykule z 15 grudnia pt. „Kongres USA przyjął ustawę wzywającą do wypłacania roszczeń organizacjom żydowskim a nie spadkobiercom!” czytamy, że:

….Amerykańska ustawa wynika z tzw. Deklaracji Teresińskiej, przyjętej w 2009 roku na międzynarodowej konferencji w Czechach, na której dyskutowano na temat zwrotu nieruchomości należących przed II wojną światową do mieszkańców pochodzenia żydowskiego, którzy zginęli zabici przez Niemców. W sumie porozumienie w tej sprawie, wzywające do płacenia niespadkobiercom, tylko organizacjom żydowskim, podpisało wtedy 46 krajów, w tym Polska….

Dla zainteresowanych szczegółami co uzgodniono w czerwcu 2009 roku pełny tekst Deklaracji Terezin 2009 >> TUTAJ.

W swoim artykule z 14 grudnia pt. „Ogłaszam alarm!” Stanisław Michalkiewicz napisał, że:

…. zaaprobowanie tego Aktu przez Senat USA nastąpiło następnego dnia po zaprzysiężeniu przez pana prezydenta Dudę pana Mateusza Morawieckiego na premiera rządu Rzeczypospolitej. Uważam, że konieczne jest złożenie w tej sprawie w Sejmie interpelacji, domagającej się od pana ministra spraw zagranicznych złożenia wyjaśnień, co konkretnie rząd, a minister spraw zagranicznych w szczególności, uczynił dla zapobieżenia narażenia Polski na niebezpieczeństwo złupienia jej przez żydowskie organizacje przemysłu holokaustu, czy może ktoś w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej składał w tej sprawie obietnice przedstawicielom państw obcych i czy którekolwiek z tych państw uzależniało swój stosunek do Polski oraz poparcie polityczne dla rządu od zadośćuczynienia przez Rzeczpospolitą żydowskim roszczeniom majątkowym, a także – co rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego zamierza uczynić dla zapobieżenia temu niebezpieczeństwu. – pisze S. Michalkiewicz.

Na portalu wPrawo.PL  pod datą 15.12.2017 napisano między innymi, że:

….Bezpotomna śmierć polskich Żydów zamordowanych podczas Holokaustu spowodowała, że ich mienie z mocy prawa przeszło na rzecz Państwa Polskiego. Ustawa przyjęta przez Senat ignoruje ten fakt i wspiera absurdalne roszczenia przemysłu Holocaustu.

Widmo gigantycznych roszczeń żydowskich wobec Polski powraca. Już nie w formie połajanek i antypolskiej mowy nienawiści, ale jako konkretne rozwiązane prawne przyjęte przez Senat USA. A przecież na USA Polska opiera swoje bezpieczeństwo militarne. To sytuacja arcygroźna. Co w tej sprawie zamierza zrobić polski parlament i rząd?

I jeszcze spostrzeżenie powiązań przez autora blogu stan35.neon24.pl :

Od wyborów w 2015 roku J.Kaczyński przygotowywał się na taki rozwój wydarzeń, bo oprócz decyzji personalnych dotyczących najważniejszych osób w państwie, przygotowywał się też do sytuacji związanej z problemem restytucji mienia żydowskiego.
Do takich decyzji zaliczyć należy przygotowywanie projektu ustawy reprywatyzacyjnej i powołanie komisji ds. reprywatyzacji w Warszawie i działań prokuratorskich w innych miastach np. w Krakowie czy Łodzi.
W listopadzie 2016 roku J.Kaczyński wypowiedział się na temat roszczeń żydowskich i wystąpieniu przez Polskę do Niemiec o reparacje wojenne.
(…)– Ja uważam, że tą sprawę trzeba zamknąć, chyba, że zdecydowalibyśmy się na domaganie się odszkodowań za II wojnę światową od Niemiec. To wtedy oczywiście wszystkie nacje, które Polskę zamieszkiwały musiałyby swoją część w tym mieć. Ale powtarzam, tylko w takiej sytuacji – zakończył.(…)

Być może, ze w rozmowach zakulisowych, sprawa reparacji wojennych od Niemiec jest skoordynowana z roszczeniami żydowskimi, które miałyby być wypłacane ze środków, które powstaną z niemieckich reparacji wojennych uzyskanych ze wsparciem USA(ustawa S.447) i środowisk żydowskich. 

(…)25 lis 2017 – W domu Jonny’ego Danielsa w Warszawie odbyła się wczoraj szabasowa kolacja z udziałem izraelskiego ministra telekomunikacji Ajjuba Kary. Na spotkaniu byli obecni także polscy politycy, między innymi Piotr Gliński, Mateusz Morawiecki, Adam Bielan, Jan Dziedziczak i Arkadiusz Mularczyk.(…)

Po zestawie osób uczestniczących tej listopadowej szabasowej kolacji można stwierdzić, ze były tam osoby zaangażowane w reparacje wojenne od Niemiec(Mularczyk) a także Premier M.Morawiecki i Bielan, bardzo aktywny w sprawach rekonstrukcji rządu…

Zamiast podsumowania proszę zastanowić się dlaczego temat w tych dniach nie znalazł się na szpaltach wszystkich gazet? dlaczego jest on ukrywany przez polityków a podejmowany sporadycznie przez media, głównie internet?

Powróćmy do roku 2009. Gadający Grzyb na niepoprawni.pl  (Miliardy dla Izraela – Eureka!) pisał 29 czerwca owego roku na temat obrad w Terezinie między innymi:

…Co obecnie irytuje mnie w tej sprawie? Totalna bariera informacyjna. Bezczelność i bezzasadność uroszczeń żydowskich organizacji jest od lat dość powszechnie znana (oczywiście tym, którzy chcą wiedzieć i których mózgi nie zostały jeszcze przerobione na gazetową, polit – poprawną pulpę). Po „restytucyjnych” wydrwigroszach nie można było się spodziewać niczego innego, niż próba zorganizowanego szantażu, jakim de facto jest tocząca się konferencja.

Za to można, ba, wręcz należy wymagać konkretnych informacji od naszych władz i przekaziorów. Tymczasem w mediach głucho. Zero wieści. W Internecie również jakoś nikt nie robi wokół sprawy szumu.

…konferencja w Pradze nie jest tajna, ba, wręcz ma stanowić ukoronowanie czeskiej europrezydencji! (…). Tymczasem, nasze tak euroentuzjastyczne na co dzień mediodajnie, jakoś nie uznały tego tematu za godny wyeksponowania. Dodajmy, iż powstało nawet oficjalne oświadczenie, którego pełnego polskiego tłumaczenia jednak próżno szukać …

Na stronach MSZ brak choćby wzmianki o konferencji. Na blogu Władysława Bartoszewskiego również. Kancelaria premiera – milczenie. Strona Prezydenta – jak wyżej. Wszystkich – media, władze – zakneblowało. (w innym miejscu GG podał, że jak poszukał to jedynie „Wirtualna Polska” i „Nasz Dziennik” napisały o konferencji w Terezinie – dop. wg)

Jak widać temat nie jest nowością a jedynie działania kolejnych rządów za plecami społeczeństwa pozwalają na przejmowanie Polski z wykorzystaniem metody jaką stosuje się przy gotowaniu żaby. Dociekliwi dopatrują się, że zmiany zachodzące na stołkach rządowych mogą być związane z zakulisowymi rozgrywkami uzyskania reparacji wojennych od Niemców, co wg niektórych wymaga skoordynowania z roszczeniami żydowskimi.

Ciekawe czyich interesów będzie bronił nowy Premier – bankier?

 

Materiały zebrał i opracował

Waldemar Glodek, PCO
16.12.2017

 

  • Ilustracja tytułowa: W sierpniu 2017 prezes PiS Jarosław Kaczyński podejmował grono przyjaciół. Jonny Daniels drugi od prawej. Fot. Inter.

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2, 2017.12.16.

 

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek