Czy Polska musi za pożyczone wspierać finansowo Ukrainę, tak jak USA Izrael?


Komu w Polsce służy lekkoduszne traktowanie anypolskiego banderyzmu na Ukrainie? W czyim imieniu uchodzące za polskie kolejne rządy faszerują finansowo elity ukraińskie? Czy powinniśmy, przy polskim tak wielkim zadłużeniu, na wzór wspomagania Izraela przez USA, zapożyczać się na darowizny dla Ukrainy? Czy „dobra” zmiana „Dobrej Zmiany” zauważy te absurdy? Nie tylko finansowe, ale także migracyjne. Czy powstrzyma wypływ Polaków z kraju za lepszą pracą, czy zda się na napływ tańszych Ukraińców? ???

Przeglądając FB trafiłem na interesujące przemyślenie, które rozważa inną kwestię, ale w istocie zbliżoną bo wiążącą aktualne poczynania nadwiślańskich władz z równie wielką niefrasobliwością władz II RP w stosunku do Ukraińców.

Pani Agnieszka Marciniuk za motto swojej strony na FB przyjęła jakże wymowny i dzisiaj aktualny cytat z niezrównanego Stefana Kisielewskiego, popularnego przed laty „Kisiela”:

„Najgorsza z niewoli to jest ta, której już nikt nie dostrzega … „

Załączona przez panią Marciniuk na FB kopia strony KURIERA BYDGOSKIEGO z 25 listopada 1935 roku odnosi się do relacji polsko-ukraińskich. Jest to fragment artykułu  relacji z rozprawy przeciwko ukraińskim mordercom polskiego generała brygady ministra Bronisława Pierackiego.

„Podczas zjazdu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów w Berlinie, zapadła decyzja o zorganizowaniu zamachu na polskiego ministra ds. wyznań religijnych Janusza Jędrzejewicza lub właśnie Pierackiego. Morderstwo miało być odpowiedzią na aresztowania, których dokonały polskie władze po nieudanym napadzie nacjonalistów ukraińskich na pocztę w Gródku Jagiellońskim. Decyzja o zamachu na Pierackiego zapadła, gdy podjął on próbę porozumienia z umiarkowanymi grupami Ukraińców – zdaniem radykałów zagrażało to ich dalszej konfrontacyjnej polityce.” – to za wikipedia.pl.

Dalej czytamy:

„Jego [zabójstwa min. Pierackiego – dop. wg.pco] następstwem było utworzenie obozu w Berezie Kartuskiej.

Proces współpracowników zamachowca (których polskiej policji udało się schwytać w różnych okolicznościach) odbył się w dniach 18 listopada 1935 – 13 stycznia 1936 w Warszawie. Wszyscy oni byli członkami tzw. Krajowego Prowidu, czyli Krajowej Ekspozytury Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN). Łącznie oskarżono i skazano 12 osób.”

Pani Agnieszka Marciniuk napisała na FB:

13 stycznia 1936 roku – Stepan Bandera został skazany na śmierć wyrokiem sądu okręgowego w Warszawie.
Bandera, będący moralnie odpowiedzialny za ludobójstwo dokonane na Polakach podczas II wojny światowej przez OUN-UPA, przed 1939 rokiem zajmował się działalnością terrorystyczną. Kara śmierci została zamieniona na dożywotnie więzienie, zaś Bandera wyszedł na wolność już we wrześniu 1939 roku.

81 lat temu, 13 stycznia, ogłoszono wyrok w sprawie zabójstwa ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pierackiego.
Zamachu dokonała Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów, 15 czerwca 1934 w Warszawie w klubie na Foksalu.
W krótkim czasie schwytano jednego z organizatorów zamachu. Mykoła Łabedia uciekł do Niemiec, lecz władze niemieckie wydały go Polakom.

W tym samym roku czeski wywiad przekazał stronie polskiej tzw. archiwum Senyka, zawierającego wiele cennych dokumentów OUN. Posiadając je, polskie służby aresztowały ponad 800 członków terrorystycznej organizacji. Udało się wtedy schwytać Stepana Banderę i Romana Szuchewycza.

Czy gdyby wyroki wykonano, to nie doszłoby do ludobójstwa na Kresach dokonanego przez OUN-UPA?
Może skala mordów byłaby mniejsza?
Może nie byłoby przywódców, którzy rozkręciliby spiralę nienawiści?
Możliwe, że los Polaków i Ukraińców potoczyłby się inaczej…

Źródło:  Agnieszka Marciniuk na FB, 13 stycznia 2018.

Ilustracja tytułowa: Spotkanie Poroszenki z Tuskiem. Fot. za Do Rzeczy.

Opr. wg/PCO

 

, 2018.01.13.

 

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci

 • Swarozyc

  Polacy są katolikami i jako tacy powinni czas od czasu pocierpieć, zgodnie z jednym z głównych dogmatów katolicyzmu jakoby cierpienie miałoby uszlachetniać.
  Więc cierpią…
  ..i zamiast myśleć – wierzą…

  • fiesta

   Katolicyzm nie jest warunkiem bycia Polakiem i jest to glownie sprawa polskich przodkow, slowianskiego DNA oraz polskiej kultury i obyczajow, zarowno slowianskich jak i chrzescijanskich.
   Owszem, generalnie mozna powiedziec, ze Polacy sa katolikami biorac pod uwage liczbe 90% Polakow ochrzczonych w KK, ale nalezy rowniez wziac pod uwage czynne i bierne zachowanie sie Polakow w stosunku do KK i praktyk religijnych.
   Poza tym przynaleznosc do KK jest sprawa indywidualna kazdego Polaka i Polki, uwarunkowana prawdziwa wiedza na temat KK oraz wyborem osobistym priorytetow zyciowych.
   Nalezaloby wiec postawic pytanie:
   Co jest wazniejsze dla Polakow, czy zycie osobiste i rodzinne, czy KK, ktory jest obca instytucja podlegajaca pod obce panstwo Watykan i wykonujaca polecenia obcego panstwa, ktore realizuje swoje wlasne interesy ?
   Tak postawione pytanie nie pozostawia watpliwosci, ze dla Polakow wazniejsze jest zycie osobiste i rodzinne i jest to jak najbardziej prawidlowe rozumowanie.
   Nawet Jezus w swoim nauczaniu rozdzielil sprawy ziemskie od spraw boskich – patrz przyklad z moneta cezara (Ew.Marka 12:17).
   Poza tym czlowiek zostal obdarzony wolna wola i wolnym wyborem, wiec przynaleznosc do jakiejkolwiek organizacji swieckiej lub koscielnej nie pozbawia czlowieka jego najwiekszych przywilejow danych mu od Boga.
   Z kolei zbawienie sie czlowieka jest zwiazane z wiara w Jezusa – patrz przyklady w Ew.Jana 11:25 oraz 14:6 i KK nie ma z tym nic wspolnego, gdyz jest to sprawa indywidualna kazdego czlowieka, czego przykladem byl jeden ze zloczyncow ukrzyzowanych obok Jezusa, ktory w Niego uwierzyl.
   Tak wyglada tajemnica zycia wiecznego czlowieka.
   W zwiazku z tym jest to dodatkowy dowod, ze polityka prowadzona przez Watykan i KK posiada wiele celow, a nawet szkodzi koscielnym owieczkom i baranom, ktore nie znaja ewangelii i postepuja w/g wskazowek propagandy KK i Watykanu, dazacych do globalizmu i zaprowadzenia NWO (Nowego Porzadku Swiata) pod dyktando ZYDO-MASONERII.
   Kto zna fakty i jest swiadomy zmian zachodzacych w swiecie to nie da sie omotac zadnej propagandzie swieckiej i koscielnej.

   Szlachetnosc czlowieka nie wynika z jego pochodzenia lub cierpienia, ale z zasad moralnych lub kodu etyki, m.inn. uczciwosci w postepowaniu i spelnianiu dobrych uczynkow.
   Czlowiek swiadomy powinien umiec odroznic przepisy koscielne od przepisow prawnych obowiazujacych w panstwie, ktore np. zezwalaja na uzycie sily w samoobronie wlasnej lub w obronie najblizszych czlonkow rodziny i to jest zgodne z zasada KK, ktory glosi, ze kazdy czlowiek ma prawo do zycia.

   Jak zapewne orientuja sie swiadomi Polacy, propaganda KK i Watykanu nigdy nie potepila zydowskich zbrodni na Polakach i nawet idol wielu Polakow i Polek, polski zyd Wojtyla-Katz tez nie potepil zydow za zbrodnie na Polakach i to jest jeszcze jeden dowod, ze KK i Watykan bronia zydowskich interesow.
   Ani KK w Polsce, ani Watykan nie potepily TALMUDU, ktory uchodzi u zydow za wielka swietosc i przewodnik zyciowy, a wymierzony jest w chrzescijanstwo, Jezusa i nie-zydow (gojow – bydlo) , ktore zostalo stworzone do sluzenia zydom, jak naucza Talmud.
   I to tez jest dowod, ze KK i Watykan bronia zydowskich interesow, a powinni bronic interesow katolikow, bo za to dostaja pieniadze na tace, parszywi oszusci.
   Ten syf w KK i Watykanie ciagnie sie przez ostatnie ponad 52 lata, czyli od czasu zakonczenia Soboru Watykanskiego II w grudniu 1965r, o czym pisalo rowniez wielu ksiezy wiernych zasadom kosciola przedsoborowego, m.inn. ksiadz prof.M.Poradowski i wyraznie widac, ze SW2 zrobil z KK i Watykanu siedzibe antychrysta i ja jako Polak nie utrzymuje zwiazku z KK i Watykanem od wielu lat.
   Wiec prosilbym Swarozyca, zeby najpierw dobrze pomyslal, zanim cokolwiek napisze, zamiast generalizowac i kopac wszystkich Polakow, ktorzy przyjeli chrzest w KK, poniewaz rownie blednie bedzie brzmialo twierdzenie, ze kto nie jest katolikiem, jest ochrzczony scyzorykiem i wtedy nawet Swarozyc poczuje sie obrazony.

   fiesta

 • fiesta

  Czytelnikom chce przypomniec, ze zydowska marionetka A.Duda kontynuowal polityke swojego poprzednika, czyli UPA-inskiego zyda Szczynukowicza vel B.Komorowskiego wobec UPA-iny – patrz informacja z 16 grudnia 2015r:
  „Duda
  podtrzymał poparcie Polski dla projektów,
  które zapoczątkowano u schyłku
  rządów PO i gabinetu Ewy Kopacz. Mowa
  była o dokończeniu interkonektora, którym
  mógłby być dostarczany gaz z polskiego
  terminalu LNG w Świnoujściu. Jako
  nowość pojawiła się kwestia przyznania
  Ukrainie wartej 4 mld zł linii kredytowej”.
  (Zrodlo: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/913244,duda-przyjazn-z-ukraina-pozyczka-na-4-mld-zl.html ).

  Powyzszy przyklad dowodzi, ze zydo-socjalisci z PiS realizuja ta sama polityke wobec UPA-iny co zydo-libertyni z PO, oczywiscie kosztem Polski i Polakow.
  Oprocz tego zydo-socjalisci z PiS u wladzy w Polsce zezwalaja na dalszy naplyw taniej sily roboczej z UPA-iny, co uderza przede wszystkim w polskich robotnikow i polskie rodziny oraz powoduje ukrainizacje Polski.
  Na dodatek pieniadze zarobione w Polsce przez tania sile robocza z UPA-iny sa wywozone z Polski na UPA-ine i wspomagaja tamtejszy rynek, a nie rynek w Polsce.
  A skoro pieniadze zarobione w Polsce przez obcych nie sa wydawane w Polsce, ale sa wywozone z Polski, to tym samym jest oslabiany polski rynek ekonomiczny, handlowy, produkcyjny, inwestycyjny etc w Polsce i Polacy nie maja z tego korzysci, tylko obcy.
  Jesli rzad w Polsce bardziej dba o interesy obcych niz Polakow to taki rzad dopuscil sie zdrady stanu i powinien byc odsuniety od wladzy w Polsce.
  Polskojeczyne rzady w Polsce spowodowaly rowniez emigracje kilkunastu milionow Polakow i Polek z Polski, ktorzy opuscili Polske z powodu pogarszajacych sie warunkow materialnych i socjalnych w Polsce, a to nie wrozy nic dobrego na przyszlosc, poniewaz wiekszosc Polakow i Polek, ktorzy wyemigrowali za lepszymi warunkami pracy, placy i socjalnymi pozostanie w krajach zachodnich, o czym swiadczy wzrost Polakow zamieszkalych za granica i jest to obecnie liczba ponad 20 milionow Polakow, prawie 2-krotnie wyzsza niz 30 lat temu, czyli wiecej niz polowa populacji Polski, podczas gdy w tym samym czasie ostatnich 30 lat przyrost naturalny w Polsce utrzymuje sie na ujemnym poziomie, natomiast ciagle przybywa zydostwa, szwabow, UPA-incow etc w Polsce.

  Tych informacji nie podaja polskojezyczne media w Polsce, zeby Polacy nie wiedzieli co faktycznie dzieje sie w Polsce. Polskojezyczne media w Polsce graja na naiwnosci Polakow i glosza im propagande sukcesu, identycznie jak to robila zydo-komuna u wladzy w okresie PRL.
  Tymczasem czas nieublaganie ucieka i nie widac, zeby standard zycia przecietnych Polakow w Polsce dorownywal do poziomu standardu zycia w krajach Europy zachodniej. Natomiast Polska dorownuje krajom Europy zachodniej, ale w cenach, a tym samym spada sila nabywcza zlotowki i potrzeba jest coraz wiecej pieniedzy na kupno wlasnego domu lub mieszkania.
  Problemow z pieniedzmi nie maja natomiast oszusci i zlodzieje, rowniez z najwyzszych stanowisk panstwowych (prezydenci, premierzy etc), ktorzy okradali i okradaja Polske i Polakow przez prawie 30 lat (1988-2018).
  Do czego to podobne, zeby rzady w Polsce finansowaly wrogow Polski (ZYDOSTWO i UPA-incow) kosztem Polski i Polakow !!!