Najnowszy numer „Tatrzańskiego Orła” t.70, nr. 4


 

Szanowni Państwo;

Już jest! Najnowszy numer “Tatrzańskiego Orła”! Zapraszamy do zamówienia lub odnowienia prenumeraty na rok 2018. Prenumerata roczna w USA $20. Poza USA $25.

W tym zimowym numerze naszego pisma m.in. “Opowieść wigilijna starego górala” spisana przez Bogdana Werona pt. “Dzisiok juz wilio je inkso” ozdobiona jest unikatową archiwalną fotografią Romana Petryckiego “Wigilia w Jurgowie”. W tym świątecznym nastroju prezentujemy dodatkowo nowy wiersz Franciszka Łojasa-Kośli pt. “Pastuskowie mali”, opis z dawnych lat opis o “Historii kolędy I pastorałki na Podhalu” jak I cudowny utwór Władysława Orkana “Zła Zima”. Jak zwykle można znaleźć też w tym numerze informacje o ważnych I ciekawych przedsięwzięciach przygotowanych przez Związek Podhalan w Północnej Ameryce. Tym razem relacja o dwóch festiwalach “jak się patrzy”: XXXV Festiwal “Na góralską nutę” i II Festiwal “Tradycja na codzień”. Dodatkowo numer zawiera: m. in. relację ks. Tadeusza Wincenciaka, Honorowego Kapelana ZPPA pt. “Na obiedzie u Papieża”, rozważania prof. Tadeusz Gromady w języku angielskim na temat “Zakopane, A Perennial Attraction” oraz fragment odczytu w języku polskim wygłoszony w Krakowie na V Kongresie Tow. Polskich Naukowych w Świecie pt. “Rodzina Gromadów w Ameryce:wartości I misja.” Jak zwykle znależć można na ostatniej stronicy dział humorystyczny pt. “Śmiych kozdego do śmiychu przyśmieli”.

Można zamówić prenumeratę e-mailem: [email protected] lub [email protected] , lub pisać do „The Eagle Press”, 31 Madison Avenue, Hasbrouck Heights, NJ 07604

 

Thaddeus Gromada

Źródło: Materiały nadesłane Thaddeus Gromada, 2018.01.16

 

  , 2018.01.16.

Materiały nadesłane

Autor: Materiały nadesłane