Dwuznaczne manewry. Izraelscy spadochroniarze ćwiczyli w Polsce przejęcie lotniska


Izraelscy spadochroniarze ćwiczyli w Polsce i w kilku innych państwach europejskich. Ich ćwiczenia miały też historyczne tło.

Dla izraelskich komandosów ćwiczenia nad Polską i Niemcami, gdzie mieściły się obozy zagłady miały wymiar symboliczny – tak pisze „The Times of Israel”.

Oddział izraelski na lotnisku – zdjęcie ilustracyjne. Fot. Wikipedia CC 2.0 autor: IDF. 

 

Najważniejszym zadaniem dla izraelskich spadochroniarzy była misja przejęcia lotniska w Polsce. Izraelscy i amerykańscy spadochroniarze przylecieli z Niemiec i wykonali skoki w Polsce.

„To był dla nas wielki przywilej i zaszczyt, zarówno współpraca [z USA red.], jak i symboliczne wydarzenie” – powiedział major Amir Puri, dowódca izraelskich spadochroniarzy.

„Uczestnictwo w ćwiczeniach w Niemczech i Polsce, gdzie zlokalizowane było wiele hitlerowskich obozów śmierci, wraz z armią amerykańską, która pomogła wyzwolić część z nich, miało „wielkie znaczenie” dla oddziałów izraelskich” – powiedział Ido Sharir, oficer operacyjny.

Jak poinformował „The Times of Israel”, coroczne ćwiczenie Swift Response odbyło się w tym roku w Niemczech, Polsce, na Litwie i Łotwie, z udziałem uczestników z całej Europy, w tym z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Polski i Portugalii.

Źródło: Onet.pl

 

Za: Najwyższy Czas! (13/6/2018)  /  BIBUŁA PORTAL NIEZALEŻNY (13/06/2018)

 

  , 2018.06.13.

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci