Powstań Polsko: „RKW wobec wyborów samorządowych 2018”


Szanowni Państwo!

Wyznaczony został wreszcie termin wyborów samorządowych, które przeprowadzone zostaną według nowej ordynacji wyborczej w dniu 21 października 2018.

Nowa ordynacja wyborcza, choć w części spełniła nasze postulaty, to jednak generuje kolejne sposoby fałszerstw wyborczych poprzez zastosowanie „innowacyjnych” rozwiązań.

Wybory 2018 roku mogą zostać sfałszowane przez lokalne podobnie jak wybory z roku 2014. Wprowadzone zostały rozwiązania pozwalające między innymi na „pokonanie” przez fałszerzy takiej przeszkody, jaka była przeźroczysta urna. Po kolejnej „nowelizacji” zlikwidowano transmisje z lokali wyborczych oraz niezależność tzw. urzędników wyborczych.

W dniu 8.09.2018 roku zapraszamy członków Ruchu Kontroli Wyborów, współpracujących z nami koordynatorów i sympatyków na spotkanie organizacyjne oraz szkoleniowe „POWSTAŃ POLSKO”.

Podczas Zjazdu RKW miedzy innymi będą wystąpienia:

Prezesa RKW Jerzego Targalskiego, który przedstawi podsumowanie trzech lat rządów i obietnic wyborczych obozu Zjednoczonej Prawicy.

Marcina Dybowskiego, Krajowego Koordynatora RKW, który zapozna Państwa z aktualnymi zagrożeniami wynikającymi z nowej ordynacji wyborczej i sposobami przeciwdziałania tym zagrożeniom.

Miejsce oraz godzina spotkania zostanie Państwu przekazana w najbliższych dniach.

Tel. kontaktowy do Marcina Dybowskiego +48509458438

Za: Stowarzyszenie RKW , 20 sierpnia 2018.

 

  , 2018.08.20.

Materiały nadesłane

Autor: Materiały nadesłane