Kabaret warszawskiej prokuratury w podziemiach europejskiego salonu.


Od dawna piszemy, iż bezprawie w Polsce kreują prokuratorzy i sędziowie. Zaś najjaśniejsi politycy najaśniejszej RP z pomocą mediów wmawiają nam, że sędziowie a od niedawna prokuratorzy są niezawiśli  a Polska to państwo prawa. Nie rozróżniają jednak, że państwo prawa to nie to samo co państwo sprawiedliwe. Jeszcze dzisiaj o 8,30 rano Ahmed Zakajew, mówił że idzie do prokuratury w państwie prawa ! Tymczasem już wczoraj nasz Jaśnie Premier mówił, że Ahmedowi Zakajewowi nic nie grozi a Polska nie będzie wykonywać poleceń Rosji. Już wczoraj premier dawał jednak do zrozumienia, że dojdzie do pozoracji działań, po czym rzekomo niezawisły sąd nie wyda przywódcy Czeczeni. On to już wiedział, nim A. Zakajew został zatrzymany.

Należało by najpierw spytać, czy A. Zakajew sam chciał się zgłosić w prokuraturze czy też został zatrzymany przez naszą dzielna policję.? Pytanie wcale nie jest śmieszne. Adwokat Zakajewa ustala coś z prokuraturą. Ta przynajmniej od wczoraj wieczora wie, że przywódca Czeczeni sam zgłosi się dzisiaj rano do prokuratury. Podaje nawet godz 8 rano. I co robią polskie władze? Wysyłają policję, która zatrzymuje go gdy zamierza się udać do prokuratury. Zaś polscy politycy w mediach jak papugi bredzą, iż takie są procedury. Pytamy więc czy poszukiwany obywatel może sam zgłosić się do prokuratury RP czy też nie ?

Po tej farsie następuje kolejny teatr. Prokuratura nie wie nawet po co ma zatrzymać ściganego. Nie ma akt sprawy. Dotrą do niej dopiero o 13. I tutaj rozpoczyna się kolejna część kabaretu. Prokuratorzy zapominaja, że Polska jest członkiem UE, której kolejny członek Anglia i jej rzeczywiście niezawisły sąd uniewinnił Zakajewa od zarzucanego mu czynu. Tym samym jest on niewinny we wszystkich krajach UE. Ale kabaret wcale się nie kończy. Polscy prokuratorzy nie wiedzą, że zgodnie z przepisami UE, ta nie może wydać poszukliwanego listem gończym obywatela do kraju w którym orzeka się karę śmierci. Podkreślam orzeka. To samo dotyczy Polski.

Podsumowując: wszyscy wiedzą, że nie można przekazać Rosji, Zakajewa ani wg prawa europejskiego ani polskiego. Ani UE ani Polska nie ma w tym zakresie żadnych umów z Rosją. Po co więc ten kabaret ? Kto go wykreował? Pan Premier czy Pan Prezydent, w związku z planowaną wizytą Prezydenta Rosji. I kolejne pytanie: na jakiej podstawie prawnej polski premier i prezydent ingeruje w ustawową niezależność prokuratorów a w przypadku sędziów w konstytucyjną niezawisłość sędziów – bowiem finał zapowiedział już wczoraj.
Kolejny więc raz władze RP pokazują, że Polska jest krajem bezprawia a Państwu wszystkim przypominamy, że dzisiaj dotyczy to A. Zakajewa a jutro może dotyczyć każdego z Was. Ustawodawstwo karne proponowane przez sędziow stowarzyszenia Iustitia idzie jednoznacznie w kierunku państwa stalinowskiego. Propozycje te pozbawiają nas wszelkich praw w sądach.
(Czytaj na stronie Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu Sądów, Prokuratur, ZUS z Bielska Bialej “Sędziowie z Iustiti chcą prawa oskarżania za prokuratora” link: http://www.aferyibezprawie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1153:sdziowie-z-iustiti-chc-prawa-oskarania-za-prokuratora-&catid=10:ogolna&Itemid=2#JOSC_TOP – wstawka wg).

I jeszcze jedna istotna rada. Jak każdy zapewne wie, aby mógł mieszkać w bezpiecznym budynku, musi on mieć dobry fundament. Jeśli nie to się zapadnie. Tym fundamentem w każym demokratycznym kraju jest prokuratura i sądownictwo. W Polsce są to instytucje fasadowe, nie ma więc fundamentów państwa. I dlatego jest jak jest.

Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu – blog / 17 września, 2010 r.

http://niepoprawni.pl/

http://niepoprawni.pl/blog/1090/kabaret-warszawskiej-prokuratury-w-podziemiach-europejskiego-salonu

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek