Romuald Szeremietiew kandydatem na prezydenta Warszawy


Warszawa – serce Europy

image W dniu 24 września ogłosiłem decyzję o kandydowaniu na urząd prezydenta Warszawy. Tego dnia w 1939 r. major WP prezydent Warszawy Stefan Starzyński został odznaczony orderem Virtuti Militari za czyny bohaterskie w obronie Stolicy. Ogłaszając moją decyzję chciałem uczcić bohaterskie czyny prezydenta Stolicy Polski.

Kierujący zespołem programowym prof. Paweł Bromski przedstawił osoby popierające moją kandydaturę. W komitecie jest liczna grupa profesorów z tzw. najwyższej półki (profesorowie zwyczajni), są byli wiceministrowie m.in. z finansów, transportu, zarządzania kryzysowego. Grupa oficerów z liniowym doświadczeniem, np.  były dowódca warszawskiego okręgu wojskowego. Popierają mnie związkowcy, samorządowcy, lekarze, adwokaci. Są koledzy z czasów PRL, gdy działalismy w ruchu niepodległościowym. W moim zapleczu nie ma żadnej partii. W wystąpieniu przedstawiłem zarys mojego programu dla Warszawy. W sytuacji pogłębiającego się zadłużenia miasta i wielu nierowiązanych problemów (np. grozi zasypanie śmieciami) potrzebny jest program rozsądnych działań. Chcę po pierwsze zadbać o komunikację widząc konieczność zintegrowania i zharmonizowania działań wszystkich środków służących przemieszczaniu się. Zamierzam zająć się ładem przestrzennym  i wytyczeniem planów połączenia Warszawy w jeden organizm – Wisła powinna wreszcie miasto łączyć. Trzeba zająć się bezpieczeństwem zważywszy chociażby na wielkie wyzwanie jakim będzie Euro 2012. Napisaliśmy w pierwszej ulototce.

=============================================

Jeśli Europa jest nimfą,

Neapol jest nimfy okiem błękitnym-

Warszawa sercem ….

(Juliusz Słowacki)

WARSZAWA – POLSKIE SERCE EUROPY

Jeśli poeta miał rację pisząc, że Warszawa jest sercem Europy to stwierdził, że Europa ma polskie serce. Na mieszkańcach Warszawy ciąży więc obowiązek dbałości o serce Europy. Powinno ono być zdrowe.

Warszawa jest miastem bohaterskim. W 1940 r. Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski odznaczył Stolicę krzyżem orderu wojennego Virtuti Militari. Jako Warszawiacy mamy prawo odczuwać dumę.

Z przeszłości Stolicy współcześni mogą czerpać siłę dla sprostania wyzwaniom, które niesie przyszłość.

Prezydent Warszawy Stefan Starzyński zostawił nam w testamencie ideę wielkiej i nowoczesnej Warszawy.

Warszawa wielka to miasto zachowujące pamięć o bohaterskiej przeszłości. Wielkość Warszawy to także jej znacznie w Europie. Ten cel prezydenta Starzyńskiego chcemy osiągnąć.

Stolica powinna ludzi łączyć. W pracy dla jej dobra szukajmy tego co łączy. Warszawa jest naszym dobrem wspólnym i razem powinniśmy zadbać o przyszłość miasta.

Bezpartyjny kandydat na prezydenta Warszawy

Romuald Szeremietiew, profesor KUL, oficer rezerwy WP. W przeszłości był robotnikiem fabrycznym, żołnierzem służby zasadniczej (dowódca drużyny), studentem (magister prawa, 1972) konspiratorem i opozycjonistą, represjonowanym i wyrzuconym z pracy, więźniem politycznym PRL, stypendystą w USA, wiceministrem i ministrem obrony (1992), pracownikiem naukowym Politechniki Wrocławskiej, doktorantem AON – doktor nauk wojskowych (1995) posłem na Sejm III Kadencji, sekretarzem stanu pierwszym zastępcą ministra obrony, zdobył stopień doktora habilitowanego nauk wojskowych. W 2001 oskarżony fałszywie o korupcję, usunięty z MON. Po siedmiu latach śledztw i procesów został oczyszczony z zarzutów prawomocnymi wyrokami sądowymi (2008). Był profesorem w Krakowskiej Szkole Wyższej. Obecnie jest dziekanem Wydziału Prawa i Nauk o Gospodarce na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Szeremietiew dał dowody odwagi podejmując działalność niepodległościową w okresie PRL. W wolnej Polsce zdobył wysokie kwalifikacje w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego, ale także wykazał się zdolnościami kierując dużymi zespołami w ministerstwie obrony i na uczelni. Ma liczące się osiągnięcia naukowe i dydaktyczne. Nie złamały go trudności i fałszywe oskarżenia. Zawsze stawiał na pierwszym miejscu polski interes narodowy.

Romuald Szeremietiew jest bardzo dobrym kandydatem na prezydenta Warszawy. Wspierają go koledzy z lat walki o niepodległość. Cieszy się poparciem wielu środowisk. Skupił wokół siebie także liczne grono naukowców specjalistów dziedzin przydatnych w pracy dla Warszawy. Wszystko to daje rękojmię rzetelnego wykonywania obowiązków prezydenta stolicy przez prof. Szeremietiewa.

=========================================

Od 28 września br. uruchamiamy dwa telefony:

Jeżeli chcesz wskazać sprawy, które należy włączyć do programu kandydata zadzwoń pod numer: 666-596-476

Jeżeli chcesz wesprzeć tego  kandydata działając na rzecz jego wyboru zadzwoń pod numer: 666-596-479

 

Źródło:

http://www.szeremietiew.pl/

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek