Waldemar Głodek: Łódzka prawica apeluje do Prawa i Sprawiedliwości


Prawo i Sprawiedliwość poinformowało, że ich kandydatem na prezydenta Łodzi bedzie pan Witold Waszczykowski , znany polityk i specjalista od spraw międzynarodowych. Przypuszczam, że jako absolwent amerykanskiego uniwersytetu z pewnością da sobie radę w zarządzaniu miastem, szczególnie miastem Łódź. Oczywiście jeżeli wybory te wygra.

Przeglądalem internetową stronę Klubów Patriotycznych natknąłem się na apel do PiSu. Po jego przeczytaniu doszedłem do wniosku, że PiS nie kontaktował się z resztą prawicy łódzkiej a zastosowł tzw.metodę przywiezienia kandydata w teczce. Spędziłem w rządzonej przez komunistów Polsce czterdziesci lat dlatego zaprezentowana przez Jarosława Kaczyńskiego metoda kierowania polską prawicą przypomniała mi tamte smutne czasy. Ponieważ jak dzisiaj wiemy, panowie Kaczyńscy mieli znaczący wpływ na obalenie niechcianego systemu wiec tym wieksze dla mnie zaskoczenie.

Metoda ta również dotyczy mianowania przez PiS na kandydata na parezydenta Warszawy Czesława Bieleckiego. Od jakiegoś czasu obserwując działania PiS dochodzę do wniosku, że PiS-owi jest tak wygodniej. W sytuacji w jakiej aktualnie sie znajduje się, czyli nie mając większości w parlamencie, walcząc z PO i jednocześnie ignorując pozostałą część polskiej prawicy sprawia wrazenie jedynego reperezentanta prawicy.

List jaki do PiS skierował pan Krzysztof Litwinowicz, a sądzę że odpowiednie kompetencje do jego autoryzownaia posiada, w końcówce brzmi jak ultimatum. Albo PiS będzie się liczył z miejscową prawicą albo ona wystawi swojego kandydata. Poczekajmy, sądzę że emocji nie zabraknie. List jaki znalazłem w aktualnościach na stronie Kluby Patriotyczne przytaczam w całości poniżej.

Waldemar Głodek

29 września 2010 r.

APEL O PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Ruch Przełomu Narodowego w Łodzi wyraża ubolewanie z powodu braku jakichkolwiek uzgodnień ze strony PIS dotyczących wyboru wspólnego kandydata prawicy w wyborach prezydenckich. W obecnej sytuacji, wystawienie przez RPN i inne organizacje katolicko-narodowe własnego kandydata skutkować może zjawiskiem dzielenia głosów i osłabieniem pozycji kandydata posiadającego przewidywane, największe poparcie.

Takie, nie liczące się z obecnością na scenie politycznej w naszym mieście innych organizacji prawicowych działanie władz PIS, jest niedopuszczalne, nieetyczne, szkodliwe dla Polski i naszego miasta.

Uważamy, że jeszcze jest czas by naprawić błąd związany z wyłonieniem przez PIS swojego, partyjnego kandydata na prezydenta.

Pan Witold Waszczykowski jako osoba słabo związana z Łodzią, nie znająca lokalnych działaczy, nie orientująca się w planach inwestycyjnych Łodzi, nie znająca jej specyfiki, problemów nie może w naszym przekonaniu uzyskać wystarczającego poparcia mieszkańców naszego miasta.

RPN pragnie zaproponować łódzkiej prawicy kandydata, który jest w stanie zgromadzić wokół siebie odpowiednią większość dla kandydata bezpartyjnego, niezależnego.

Wzywamy władze PIS do natychmiastowego rozpoczęcia rozmów i negocjacji z RPN oraz innymi organizacjami prawicowymi w celu wypracowania wspólnych, koalicyjnych list kandydatów w wyborach do rad samorządowych różnych szczebli w tym do Rady Miejskiej w Łodzi. Wyłonienie wspólnych, koalicyjnych, prawicowych list daje szansę na objęcie władzy w organach samorządowych przez osoby o odpowiednich kompetencjach i postawach etycznych.

Wspólna lista nie może być  budowana według dotychczasowych, często praktykowanych metod polegających na kupowaniu pierwszych miejsc, podpisywaniu niemoralnych lojalek partyjnych, ustalaniu kolejności na listach według kryteriów uległości i posłuszeństwa partyjnym przywódcom.

Wzywamy do współtworzenia komitetu wyborczego, którego nazwa nie będzie dyskryminować żadnego podmiotu wchodzącego w skład koalicji oraz ustalania kolejności na listach według klucza alfabetycznego.

Oczekujemy na odpowiedź do 28.09.2010 r. do godz. 18.00.

Po tym terminie przystąpimy do zgłaszania listy złożonej z przedstawicieli organizacji prawicowych z wyłączeniem PIS.

Łączę wyrazy szacunku.
                                                                        Krzysztof Litwinowicz

Żródło:
Kluby Patriotyczne – Aktualności: http://www.klubypariotyczne.pl/ http://www.klubypatriotyczne.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=552:apel-o-prawo-i-sprawiedliwo-&catid=22:aktualnoci

Zobacz również:
– Ruch Przełomu Narodowego: http://www.rpn.com.pl/
Bieg do fotela prezydenta Warszawy rozpoczęty https://www.polishclub.org/2010/09/28/waldemar-glodek-start-w-bigu-do-fotela-prezydenta-warszawy-rozpoczety/
– Meandry
dymnych zasłon – http://old.www.polishclub.org/art_pol/Meandry_dymnych_zaslon.pdf

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek