Waldemar Głodek – Piłkarska reprezentacja Polski pod batutą Franka Smudy zagra w Chicago i Montrealu.


clip_image001

USA National Team

FSC[1] at 8:00 PM – ET  clip_image002

MEN’S – USA v Poland

Duration: 120 minutes

Polska reprezentacja przygotowująca się do Mistrzostw Europy w 2012 roku które zostą rozegrane na boiskach Polski i Ukrainy w październiku ma zakontraktowane dwa mecze na kontynencie amerykańskim.

W pierwszym, Polska spotka się ze Stanami Zjednoczonymi. Pojedynek odbędzie się w sobotę 9 października na Soldier Field w Chicago.

Jak informują chicago’wianie pojedynek ten cieszy się dużym zainteresowaniem Polonii[2]. Zapewne powodem jest spodziewana dobra gra naszego zespołu. Nie bedzie jednak łatwo, USA to uczestnik finałów ostatnich mistrzostw świata rozgrywanych na boiskach Afryki Południowej i nie należy sądzić aby łatwo sprzedał swoją skórę. Właśnie po odpadnięciu Polski w eliminacjach piłkarscy kibice z Chicago dopingowali zespół Stanów Zjednoczonych.

Trener Franciszek Smuda nie ma łatwego zadania[3]. W sumie lepiej przygotowanych zawodników grających poza krajem nie ma wystarczającej liczby żeby zbudować dobry zespół a krajowi zawodnicy po 60 minutach gry maja taka zadyszkę, że widać ich nie wystarczające przygotowanie kondycyjne. Umiejności techniczne, odzielny wcale nie lepszy rozdział stanu posiadania trenera Smudy.

Drugim meczem bedzie spotkanie z Ekwadorem[4] w Montrealu, które nasze orły rozegrają 12 pażdziernika. Do reprezentacji tego kraju spośród piłkarzy grających w ligach europejskich powołany został jedynie Christian Noboa z Rubinu Kazań.

Waldemar Glodek

1 paździenika 2010 r.


[1]http://msn.foxsports.com/foxsoccer/tvschedule

[2] Kadra. Duże zainteresowanie meczem USA – Polska w Chicago – http://www.sport.pl/euro2012/1,109077,8450952,Kadra__Duze_zainteresowanie_meczem_USA___Polska_w.html

[3] Reprezentacja. Smuda łata dziury w obronie – Reprezentacja. Smuda łata dziury w obronie http://www.sport.pl/euro2012/1,109077,8433656,Reprezentacja__Smuda_lata_dziury_w_obronie.html

[4] Reprezentacja. Piłkarska kadra Ekwadoru na mecz z Polską – http://www.sport.pl/euro2012/1,109077,8451303,Reprezentacja__Pilkarska_kadra_Ekwadoru_na_mecz_z.html

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek