Waldeamr Głodek: Polska zremisowała z USA 2:2 w Chicago


Poland USA Soccer

 

W sobotni wieczór , kiedy większość Polaków spokojnie przekręcała się w głebokim śnie ma drugi bok piłkarze Polski i USA rozegrali pasjonujący pojedynek.

Mecz towarzyski reprezentacji USA i Polski zakończył się remisem 2:2.

Obawiałem się tego meczu ze względu na znacznie lepsze notowania drużyny amerykańskiej w ostanim czasie. Jednak Polacy zagrali całkiem przyzwoicie i można powidzieć, że podobali się chicagowskiej publiczności której zgromadziło się ponad 31 tysięcy. Polacy mieli momentami doping jakby grali na chorzowskiem gigancie.

Poland USA SoccerZ Kalifornii gdzie ogladałem z rodziną i znajomymi mecz zbyt daleko aby pojechać do Chicago na towarzyskie spotkanie, nie mniej występ reprezentacji Polski przyjeliśmy ciepło. Wyglądało, że zwolna Smuda zbiera zawodników do swojej koncepcji gry, której skuteczność momentami można było zobaczyć w wykonaniu naszych zawodników.

Na wyróżnienie bezspornie zasługuje Artur Boruc, który bronił bezbłędnie i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za dwie stracone bramki. Aczkolwiek dwie zmarnowane przez napastnikow okazje, które mogły przesądzić o wygraniu meczu przez Polske należy odnotować to jednak momentami składne akcje napawają optymizmem.

We wtorek Polacy spotkają się z Ekwadorem, a USA z Kolumbią.

Więcej o meczu:

Komentarz z USA: Futbol a’la Smuda Piotra Żelaznego z Chicago:
http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Komentarz-z-USA-Futbol-ala-Smuda,artykul,88960,1,482.html

In English:

USA, Poland tie in Chicago, Nancy Armour:
http://www.theglobeandmail.com/sports/soccer/usa-poland-tie-in-chicago/article1751448/?cmpid=rss1

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek