Fronda: Nasze pieniądze w unijnych rękach


Polska za kilka dni może stracić kolejny element suwerenności, pisze Stanisław Żaryn dla fronda.pl. Na rozpoczynającym się 28 października szczycie Unii Europejskiej Niemcy oraz Francja chcą przeforsować zmiany pozwalające na kontrolowanie budżetów krajów członkowskich Wspólnoty.

   Inicjatywa jest wynikiem kryzysu gospodarczego, który w szczególności dotknął Grecję. W wyniku gospodarczego załamania tego kraju, cała strefa euro stanęła na skraju rozpadu i bankructwa. Straszono nawet upadkiem UE, czego udało się uniknąć dzięki interwencji unijnych potęg. By zapobiec podobnym kryzysom mocodawcy unijni postanowili wzmocnić kontrolę nad pozostałymi partnerami.

   Choć proponowane przez niemiecko-francuski duet zmiany są skrajnie niekorzystne dla Polski, media w Polsce milczą. Tymczasem, francusko-niemieckie plany w istocie prowadzą do pozbawienia polskiego rządu możliwości decydowania o naszych finansach!! Jest to szczególnie niebezpieczne w czasie szalejącego kryzysu, braku środków na leczenie obywateli i rosnących problemów demograficznych. W tej sytuacji propozycja Paryża i Berlina, która oznacza niewolnictwo gospodarcze Polski, jest szczególnie niebezpieczna, alarmuje Stanisław Żaryn. Polityka budżetowa jest jednym z ostatnich autonomicznych mechanizmów ekonomicznych krajów członkowskich. Jej przekazanie do Brukseli (a w rzeczywistości do Berlina i Paryża) oznacza całkowity upadek państwa narodowego prowadzący do Związku Socjalnych Republik Europejskich.

Napisał(a) fronda.pl/AJa   

wtorek, 26 październik 2010

Źródło:

Aspekt Polski
http://aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3558&Itemid=1

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek