Waldemar Glodek: Spośród dotychczasowych prezydentów USA Obama powołał najwięcej gejów na stanowiska federalne.


Jak podaje The Washington Times z 26 października 2010 r. prezydent Barack Obama mianował od początku swojej kadencji więcej gejów i lesbijek na stanowiska federalne niż którykolwiek prezydent w historii Stanów Zjednoczonych. Pierwsza połowa kadencji jeszcze się nie zakończyła.

Gejowscy aktywiści podają, ze powołano ich reprezentantów na nie mniej niż 150 stanowisk federalnych począwszy od szefów agecji i członków komisji po wysokie stanowiska w policji i urzędach. Przewyższa to liczbę 140 gejów zatrudnionych w czasie dwóch pełnych kadencji przez Billa Clintona. Wówczas jako pierwszy, prezydent Clinton powołał lesbijkę z San Francisco, Robertę Achtenberg na asystenta sekretarza do spraw mieszkaniowych i rozwoju budownictwa.

Rzecznik praw dla gejów zauważył, że “jest to bliskie amerykańskiego ideału, w którym liczy się jak wykonujesz swoją pracę, a nie kim jesteś”.

Rzecznik prasowy Białego Domu Shin Inouye potwierdziła rekord, stwierdzając dodatkowo, że Obama powołał więcej geji na urzedy federalne niż miało to miejsce w czasie administracji Clintona i George W. Busha razem. Stwierdził również, że Obama jest dumny ze swoich nominacji, będących odzwierciedleniem różnorodności amerykanskich opinii.

Waldemar Glodek

Na podstawie:

The Washington Times, 26 października 2010 r.
http://www.washingtontimes.com/news/2010/oct/26/obama-has-appointed-most-us-gay-officials/

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek