Lech Kaczyński będzie miał swoją ulicę w Chicago


Prezydent RP Lech Kaczyński, który zginął 10 kwietnia w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, będzie miał swoją ulicę w Chicago. Uroczystość odbędzie się w Dniu Święta Niepodległości, w czwartek 11 listopada.

– Honorową aleją imienia Prezydenta RP Lech Aleksandra Kaczyńskiego zostanie nazwany odcinek ulicy Belmont, w polskiej dzielnicy w Chicago – poinformował Daniel Pogorzelski, jeden z organizatorów uroczystości.

Decyzję o nadaniu jednej z ulic w Chicago imienia Lecha Kaczyńskiego podjęła tamtejsza rada miejska. Propozycję w tej sprawie wnieśli dwaj radni, Ariel Reboyras i Thomas Allen. Obaj zarządzają dzielnicami zamieszkanymi przez Polonię.

– Katastrofę pod Smoleńskiem przeżywali w Stanach Zjednoczonych nie tylko Polacy ale i Amerykanie. Dlatego wielu z nich poparło pomysł uczczenia pamięci tragicznie zmarłego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego – dodał Pogorzelski.

Na uroczystości, które odbędą się w Święto Niepodległości 11 listopada, przylecieć ma z Polski m.in. posłanka PiS Beata Kempa oraz kuzyn prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Jan Tomaszewski, który przywiezie specjalny list od prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

PAP
2010-11-06

Źródło:

Wirtualna Polonia: http://wirtualnapolonia.com/
http://wirtualnapolonia.com/2010/11/06/lech-kaczynski-bedzie-mial-swoja-ulice-w-chicago/

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek