Waldemar Glodek: Politycy PiS szukają wsparcia w USA


Pawel Gras Jak podaje Rzeczpospolita z 15 listopada, byłą szefowa MSZ Anna Fotyga i szef parlamentarnego zespołu ds. Wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej poseł Antoni Macierewicz udają się do Stanów Zjednoczonych gdzie spodziewają się uzyskać pomoc w zbadaniu okoliczności tragedii w wyniku ktorej zginęła cała polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim udająca się na uroczystości katyńskie.

W czasie swojej ostatniej wizyty w USA poseł Antoni Macierewicz rozmawiał z kongresmenem Peterem Kingiem. Przedstawiciele PiS mają między innym właśnie spotkać się z nim  i rozmawiać o rezolucji do powołania niezależnej międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Ostro na wiadomość o wyjeździe delegacji do USA zareagował Paweł Graś, rzecznik rządu premiera Tuska nazywając wyjazd totalnym skandalem.

Gwałtowna reakcja osoby jednej z bardziej wtajemniczonych w działania PO jest wynikiem ciągłego odkrywania nowych niedociągnieć i zaniechań w prowadzeniu śledztwa przez przedstawicieli rządu. Trzeba było mieć sumienia daleko odbiegające od polskiej myśli politycznej aby w tak szerokim zakresie umożliwić Rosjanom prowadzenie śledztwa właśnie w tej sprawie. Sam fakt ukrywania przez Rosję prawdy o Katyniu powinien być wystarczającym powodem do umiędzynarodowienia tego co stało się kwietniowego ranka pod Smoleńskiem.

Polska jako członek NATO ma pełne prawa do takiego śledzwa jeżeli sobie sama nie jest w stanie poradzić; powiedzmy z powodu dobrosąsiedzkich stosunków. Natomiast reakcje zarówno premiera Tuska jak i późniejszego prezydenta Komorowskiego dają jedynie obraz ich uległości putinowskiej Rosji. Tak, jak byśmy ciągle byli pod skrzydłami Ukladu Warszawskiego.

Dlatego też każdy z ruchów mogących utrudnić matactwo w sprawie katastrowy jak również mogący wpłynąc na przybliżenie nas do prawdy musi być uznany za właściwy, a w swej istocie pro Polski. A tego jak ognia unika rządząca nad Wisłą ekipa.

Waldemar Glodek
14 listopada 2010 r.

Żródło:

Rzeczpospolita.pl – Graś: wyjazd do USA to skandal, 15/11/2010 04:40
http://www.rp.pl/artykul/564032_Gras–wyjazd-do-USA-to-skandal-.html

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek