Mam Talent: Magda Walec rzuciła Polskę na kolana


Mam talent Magda Welc"Serdecznie Ci Madziu dziękujemy. Cała Lubelszczyzna jest z Ciebie dumna" – to tylko jeden z wielu wpisów z gratulacjami, które pojawiły się w internecie pod informacją o zwycięstwie Magdy Welc w programie TVN "Mam talent". W niedzielę późnym wieczorem dziewczynka wróci do domu. W poniedziałek w Szkole Podstawowej w Niedrzwicy Dużej, do której Magda chodzi, ma się odbyć uroczyste powitanie zwyciężczyni.

– Wszyscy tu jesteśmy w euforii – cieszy się Teresa Welc, ciocia Magdy. – Czujemy się bardzo, bardzo, bardzo dumni i szczęśliwi. Mieszkańcy Niedrzwicy kibicowali Magdzie, wysyłali na nią SMS-y. – Dostajemy mnóstwo telefonów z gratulacjami od zupełnie obcych ludzi – dodaje. – W niedzielę, kiedy szliśmy do kościoła i kiedy z niego wracaliśmy, wszyscy sąsiedzi po kolei nam gratulowali. Zatrzymywali nas, opowiadali o swoich wrażeniach z występu Magdy.

W finale "Mam talent" zaśpiewała piosenkę "Och, życie, kocham cię nad życie". – Bardzo mnie wzruszasz – powiedziała po jej występie Agnieszka Chylińska. – Przede wszystkim tym, że jesteś normalną dziewczynką, pomimo tej pięknej balowej sukienki. Zajdziesz bardzo, bardzo daleko, tego ci życzę.
Główna wygrana w "Mam talent" to 300 tys. zł. 12-latka chce je przeznaczyć na nowy dom dla rodziny. Planuje też pomóc chorym siostrom ciotecznym, chce sfinansować ich operacje. Zamierza też kupić wymarzone skrzypce.

Dziewczynka, tuż po programie podpytana o emocje, które towarzyszyły jej, gdy dowiedziała się, że go wygrała, powiedziała: – To spełnienie marzeń, największy sukces w moim życiu. Teraz ją i jej rodzinę czeka powrót do rzeczywistości. – Dla nas to powrót do pracy, dla niej – do szkoły – mówi Barbara Welc, mama Magdy. – W poniedziałek, o 7.30 zaczyna pierwszą lekcję.

Poniedziałkowy dzień na pewno nie będzie jeszcze dla Magdy zupełnie normalny. – Słyszeliśmy, że szykowane jest dla niej jakieś powitanie – zdradza mama dziewczynki.

Wszyscy teraz zastanawiają się, jak po tym sukcesie potoczą się dalsze losy zdolnej dwunastolatki. – Nawet nie mieliśmy czasu, aby usiąść i spokojnie nad tym pomyśleć – mówi pani Barbara. – Musimy wszyscy ochłonąć. Magda ma już propozycje występów, ale podchodzimy do tego spokojnie. Jeśli ma występować, ważne, by przy okazji sama czegoś się nauczyła. Przede wszystkim jednak Magda chodzi do szkoły, to jej główny obowiązek – dodaje.

Maria Krzos

Źródło:

Kurier Lubelski, 29 listopada 2010: http://www.kurierlubelski.pl/region/ryki/338382,mam-talent-magda-welc-rzucila-polske-na-kolana,id,t.html

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek