Wassermann i Kochanowska opuściły spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem


Wasserman i Kochanowska opuscily spotkanie z premierem foto PAP Grzegorz JakubowskiMałgorzata Wassermann i Ewa Kochanowska opuściły sobotnie spotkanie premiera Donalda Tuska z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej przed jego zakończeniem. Obie powiedziały dziennikarzom, że nie usłyszały odpowiedzi na swoje pytania.

"Wyszłam ze spotkania w ramach protestu" – mówiła Małgorzata Wassermann, córka Zbigniewa Wassermanna. Według niej premier zachował się "skandalicznie". "Wygłaszał expose, nie odpowiadał na nasze merytoryczne pytania, nie uzyskałam żadnych odpowiedzi, nie było nawet mikrofonów" – dodała.

Również Ewa Kochanowska, wdowa po Januszu Kochanowskim, powiedziała dziennikarzom, że nie udało jej się uzyskać od premiera odpowiedzi na jej pytania. "Nie dowiedziałam się niczego nowego" – zaznaczyła.

Jak relacjonowała, tematami rozmów były m.in. umiędzynarodowienie śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej oraz pomysł ewentualnego powołania w Sejmie specjalnej komisji do zbadania okoliczności tragedii pod Smoleńskiem, co zaproponował klub poselski Polska Jest Najważniejsza.

Po spotkaniu, Beata Gosiewska, żona posła PiS Przemysława Gosiewskiego, powiedziała, że premier na spotkaniu z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej obrażał część osób. Według Pawła Deresza, męża Jolanty Szymanek-Deresz, posłanki SLD, na spotkaniu nie działo się nic nienormalnego, a rozmowa była udana.

"Premier chciał wykpić nasze pytania, posądzał nas o obłudne insynuacje. Zachowanie premiera było niedopuszczalne, pokazał brak kultury" – powiedziała Gosiewska.

Jej zdaniem spotkanie, to była strata czasu, bo – jak mówiła – nie dowiedziała się na nim nic nowego.

Z kolei według Pawła Deresza, rozmowa była udana, a na spotkaniu nie wydarzyło się nic nienormalnego. "Była ostra dyskusja ze strony rodzin, a pełnomocnicy rodzin wykazywali nadmierną aktywność" – ocenił.

Podczas rozmów ustalono, że kolejne spotkanie odbędzie się w styczniu.

PAP

Zobacz także:

Spotkanie premiera z rodzinami ofiar katastrofy 

Dziś kolejne spotkanie prokuratorów i rodzin 

Źródło:

Portal DEON.pl, 11 grudnia 2010: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,6040,spotkanie-premiera-z-rodzinami-ofiar-katastrofy.html

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek