Kalifornia: Mimo problemów finasowych podwyzki dla administracji rządowej


money foto cbsJak podaje CBS Saramento, kalifornijska “dziura budżetowa” aktualnie wynosi $28 bilionów. Nie przeszkadza to aby setki pracowników rządowych dostało znaczne podwyżki płac na łączną kwotę $1.1 miliona przyznaną przez ustępującego sędziego Sądu Najwyższego.

Podwyżka spotkała się z dezaprobatą nie tylko zwykłych obywateli ale także pracowników państwowych, w tym sędziów. Pensje ponad jednej trzeciej pracowników administracji sądów wynoszą więcej niż $100 tysiecy rocznie, są tacy co zarabiają i $200 tysięcy rocznie. Jak zauważyli sędziowie ci co otrzymają podwyżki to biurokraci. Jak twierdzą, podwyżki te wcale nie wpłyną na skrócenie kolejek w oczekiwaniu na rozprawę.

Mimo wielkich problemów finansowych Kalifornii ciągle powiększany jest deficyt budżetowy. Przy populacji ponad 37 milionów obciążenie na głowę Kalifornijczyka wynosi około $740 tysięcy. Wielu fachowców od lat negatywnie ocenia takie zarządznie. Coraz cześciej Kalifornia wymieniana jest w dyskusjach telewizyjnych jako bankrut.

Waldemar Glodek
18 grudnia 2010

Source: http://sacramento.cbslocal.com/2010/12/17/on-the-money-chief-justice-grants-pay-raise/

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek