San Francisco: Walk for life – Marsz życia – At least 40,000 stand up for Life!


walk for life - photo - inter

At least 40,000 stand up for Life!

W San Francisco marsz życia (Walk for Life) jaki odbył się w sobote, 22 stycznia był już siódmym marszem zorganizowanym na zachodnim wybrzeżu USA. Zgromadził rekordową ilośc 40 tysięcy uczestników!

>>>> 7th Annual Walk for Life a record breaking success!

>>>> Record-breaking Turnout for Walk for Life West Coast in San Francisco

Więcej wiadomości i zdjęć z Marszu Życia w San Francisco >>>>> tutaj

 

USA: rusza marsz życia

W Waszyngtonie od wczoraj gromadzą się niezliczone rzesze ludzi. Przybywają ze wszystkich zakątków Stanów Zjednoczonych, by wziąć udział w poniedziałkowym Marszu dla Życia, największym dorocznym wydarzeniu sprzeciwiającym się aborcji i popierającym kulturę życia.

Marsz dla życia już od dawna przestał być jedynie marszem. Od wielu lat towarzyszą mu trzydniowe obchody poświęcone obronie nienarodzonych. Oficjalnym otwarciem wydarzenia będzie Msza św. odprawiona w niedzielę wieczorem, czasu lokalnego, w największej świątyni katolickiej Stanów Zjednoczonych, jaką jest bazylika Narodowego Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia w Waszyngtonie. Organizatorzy spodziewają się, że będzie w niej uczestniczyło blisko 10 tys. osób, z czego znaczną część stanowią ludzie młodzi reprezentujący różne zakątki kraju. Eucharystii przewodniczyć będzie ordynariusz Houston, abp Daniel DiNardo, pełniący również funkcję przewodniczącego komisji episkopatu amerykańskiego do spraw propagowania ruchu pro-life.

Zaraz po Mszy rozpocznie się „Narodowy różaniec dla życia”. Następnie odbędą się modlitwy w rycie bizantyjskim, a po nich „godziny święte” prowadzone przez seminarzystów z całego kraju. Przez całą noc w konfesjonałach będą dyżurowali księża. Czuwanie modlitewne potrwa do godziny szóstej rano w poniedziałek. Zakończy je Msza, po której uczestnicy udadzą się w stronę Kapitolu, aby razem z dziesiątkami tysięcy innych obrońców życia uczestniczyć w marszu i towarzyszącym mu wydarzeniom.

A. Pożywio, Chicago

Za: Radio Watykańskie, 23/01/2011

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek