Szaleniec zaatakował siedzibę warszawskich biskupów?


nycz_glemp-foto-inter43-letni mężczyzna wtargnął na teren kurii warszawskiej. Chciał spotkać się z kardynałami Glempem i Nyczem, a gdy jego „prośbie” nie uczyniono zadość, powybijał szyby w budynkach siedziby warszawskich biskupów.

Informację jako pierwszą podało na swojej stronie internetowej Stowarzyszenie KoLiber. Policja otrzymała 26 stycznia o godz. 21 zgłoszenie, że do wejścia do kurii biskupiej przy ul. Miodowej w Warszawie podszedł 43-letni Marian B. i zażądał rozmowy najpierw z kard. Józefem Glempem, a później kard. Kazimierzem Nyczem. Gdy poinformowano go, że nie ma takiej możliwości i by przyszedł następnego dnia, wyrwał elektroniczny zamek w furtce i wtargnął na teren siedziby kurii.

– Dwóch zakonników próbowało udaremnić mu wejście na teren. Doszło do szarpaniny, obaj zakonnicy doznali drobnych obrażeń. Gdy atak mężczyzny nie skutkował, Marian B. wziął szuflę do piachu i zaczął wymachiwać w kierunku zakonników, a potem wybijać szyby na posesji – mówi portalowi Fronda.pl oficer prasowy mł. asp. Agnieszka Hamelusz z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I.

Straty zostały wycenione na 8 tysięcy złotych. Mężczyźnie, który został zatrzymany, postawiono zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej, naruszenia miru domowego i uszkodzenia mienia. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście, która zleciła przeprowadzenie badań psychiatrycznych – po przedstawieniu opinii biegłego Marian B. trafił do ośrodka psychiatrycznego.

Stefan Sękowski

Za: Fronda.pl

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek