Macierewicz broni dziennikarzy


WARSZAWA ZESPÓŁ DS. ZBADANIA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJFSB zatrzymało reporterów "Naszego Dziennika"

Na konferencji prasowej Antoni Macierewicz, szef sejmowego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej, stanął w obronie zatrzymanych przez FSB reporterów "Naszego Dziennika", zarzucając jednocześnie MSZ i polskich stowarzyszeniom dziennikarskim bezczynność.
– W ostatnich dniach minister spraw zagranicznych oraz organizacje obrony wolności prasy wiele miejsca poświęciły – i słusznie – zagrożeniom dla dziennikarzy w Egipcie. Z ubolewaniem stwierdzamy, że ani słowa nie poświęcono brutalnemu zatrzymaniu i rewizji polskich dziennikarzy pod Moskwą – powiedział Macierewicz.
Poseł PiS zarzucił resortowi spraw zagranicznych oraz polskim stowarzyszeniom dziennikarskim bezczynność. – Trudno zrozumieć dlaczego minister spraw zagranicznych pan Radosław Sikorski nie uznał za stosowne zareagować na fakt zatrzymania, przesłuchiwania i konfiskaty materiałów panom Falkowskiemu i Borawskiemu z "Naszego Dziennika". Nie znaleźli na to czasu także tacy przedstawiciele organizacji wolności prasy jakStefan Bratkowski i Maciej Wierzyński – odpowiednio prezes honorowy i członek zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich – Antoni Dudek, Michał Kulesza, Jacek Moskwa, Henryk Wujec czy Andrzej Paczkowski z Rady Konsultacyjnej Centrum Monitoringu Wolności Prasy – stwierdził Macierewicz.

Nagranie z konferencji Antoniego Macierewicza można obejrzeć >>>> TUTAJ.

Oprac. Grzegorz Wierzchołowski / Źródło: Niezależna.pl

Za: GazetaPolska.pl, 8-02-2011

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek