Chicago: Spłonęły popularne polskie delikatesy Andy’s Deli


andys_firePotężny pożar zniszczył doszczętnie wnętrze popularnych polskich delikatesów Andy’s Deli w północno-zachodniej części Chicago. Ogień pojawił się w budynku w środę około godz.22. Jak powiedzieli portalowi InformacjeUSA.com przedstawiciele chicagowskiej Straży Pożarnej w akcji gaszenia uczestniczyło ponad 20 jednostek i stu strażaków. Nikt nie odniósł obrażeń.

Trwa dochodzenie mające wyjaśnić przyczyny pożaru.

Ogień pojawił się w budynku Andy’s Deli przy 5442 N. Milwaukee w środę wieczorem, już po zamknięciu sklepu. Strażacy wezwani zostali na miejsce o 21.55. Płomienie sięgały  już  dachu. Ze względu na konstrukcję budynku i niebezpieczeństwo zawalenia się pułapu, dowodzący akcją zdecydowali, że strażacy nie wejdą do środka i z płomieniami walczyć będą z zewnątrz. Jak powiedział obecny na miejscu jeden z komendantów CFD Joe Roccasalva, pożar był wyjątkowo „uparty” i konieczne było wezwanie dodatkowych posiłków. Płomienie udało się ugasić dopiero około 1.00 nad ranem, ale w czwartek rano w zgliszczach ponownie pojawił się niewielki ogień i konieczne było dogaszanie.

Rzecznik prasowy Straży Pożarnej Larry Langford poinformował, że z powodu wyjątkowo niskich temperatur (około -5F czyli ponad -20 C) hydranty w pobliżu sklepu były zamarznietę, co znacznie utrudniało akcję gaszenia pożaru.

Budynek sklepu wewnątrz został niemal  doszczętnie zniszczony. Obecnie trwa szacowanie strat.

Nie tym etapie śledztwa nie ma informacji o przyczynach pożaru. Dochodzenie jest w toku.

W czwartek rano pod sklep podjeżdżali nieświadomi pożaru klienci. – Nie wiedziałem, że był jakiś pożar – powiedział naszemu portalowi pan Czesław, stały klient popularnych w Chicago polskich delikatesów. Gdyby nie dykta w oknach, nie zauważyłbym, że coś się stało. Ale szkoda, że się spalili. Odkąd rozbudowali sklep, to było aż przyjemnie przychodzić.

mp

Za: InformacjeUSA, 2011-02-10

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek