USA: czy dojdzie do skandalu na katolickiej uczelni?


Canisius_College_Hosts_Same_Sex_Marriage_ActivistAmerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP) protestuje przeciw zaproszeniu na katolicką uczelnię – jezuicki Canisius College – aktywnego homoseksualisty, który ma wygłosić wykład nt. „Przywództwa w walce o równe prawa dla członków wspólnoty LGBT” (lesbijek, pederastów, biseksualistów, transseksualistów).

Aktywista Dustin Lance Black ma wygłosić odczyt 10 marca, w ramach cyklu wykładów nt. przywództwa. Black jest nie tylko aktywnym pederastą i autorem scenariusza do filmu „Obywatel Milk” , poświęconemu walce o prawa homoseksualistów, ale także członkiem The American Foundation for Equal Rights, która zakwestionowała przyjętą w Kalifornii w 2008 r. tzw. Propozycję 8, broniącą tradycyjnego małżeństwa.

W wywiadzie udzielonym w 2010 r. gazecie „The Metro Weekly”, Black mówił: „(…) Nie możemy im pozwolić robić to, co zrobili z Propozycją 8… W ciągu 10 lat większość obywateli w tym kraju będzie głosować za uznaniem małżeństw homoseksualnych, i stanie się tak, ponieważ zmienimy mentalność wszystkich Amerykanów… Jak powiedział Paris Barclay: «To będzie musiało nastąpić poprzez takie rzeczy jak filmy, telewizja, książki i co najważniejsze, ludzi opowiadających swoje osobiste historie sąsiadom, współpracowników i rodzinom». Innymi słowy, będzie się to musiało odbyć poprzez kulturę”.

Dlaczego uniwersytet, który powinien stać na straży tradycyjnych wartości, nauczanych od setek lat przez Kościół katolicki, zaprasza kogoś takiego, jak Black, który z tymi wartościami walczy?

Prezes TFP Student Action uważa, że wynika to z braku moralnych wzorców. – Nasza kultura pilnie potrzebuje wzorców moralnych, liderów o moralnej odwadze, którzy sprzeciwią się kłamstwu dot. „małżeństw tej samej płci” i „kulturze śmierci”. Małżeństwo ustanowione przez Boga jest niezbywalne – podkreśla John Ritchie. Ma on nadzieję, że nie dojdzie do skandalu na kolejnej katolickiej uczelni i wykład zostanie odwołany. TFP zbiera podpisy pod petycją skierowaną do rektora uczelni ks. Vincenta M. Cooka. Domaga się w niej odwołania odczytu Blacka.

Źródło: TFP.org. AS   –   Catholic College to Host Same-Sex “Marriage” Activist – Protest Kicks Off, 22 February 2011

Podpisz i wyślij protest:

http://www.traditionfamilyproperty.net/campaigns/component/option,com_chronocontact/chronoformname,T110225_Canisius_College_Protest/lang,en/

Za: PiotrSkarga.pl, 24 luty 2011

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek