Waldemar Glodek: Udział w globalizaji rujnuje USA


Wisconsin BudgetOd 15 lutego w miejscowości Madison, stolicy stanu Wisconsin trwa protest przeciwko ostatnim decyzjom władz stanowych, planowanych licznych zwolnień z pracy, ograniczeń świadczeń pracowniczych i pomniejszenie roli związków zawodowych w sektorze publicznym.

Początek dał protest około 13 tysięcy zgromadzonych po święcie Walentego wokół Capitolu, budynku władz stanowych. Szacuje się, że w ubiegłym tygodniu liczba protestujących dochodziła nawet do 70 tysięcy, wśród których jak podają media znajduje się kilka tysiecy protestantów ze zdobywającej popularność tea party.

Okupacja budynku stanowego trwa. Kolejny liczny protest policja przewiduje na sobote i niedzielę. Protestujący odtrzymują poparcie od organizacji zwiazkowych i osób prywatnych z licznych stanów od Waszyngtonu po Los Angeles. Dla protestujących wewnątrz okupowanego budynku organizowane jest zaopatrzenie.

Bardzo aktywni są nauczyciele, których wielu jest przewidzianych do zwolnienia. Akty zwolnień są już przygotowane i mają być wręczane w poniedziałek.

Policja zgodziła się na trwanie akcji protestacyjnej do godz. 4 po południu w niedzielę. Po czym budynek powinien być odblokowany. Gubernator Wisconsin, Harrie Rowan (R) jest przekonany, że protestanci opuszczą stanowy budynek na własnych nogach ( leave the building on their own two feet).

Protesters-Madison-Wisconsi-02-photo-interPogłębiający się kryzys niezadowolenia społeczeństwa z decyzji politycznych i ekonomicznych rządzących Stanami Zjednoczonymi nie skończy się z dnia na dzień. Rosnące uzależnienie się USA od globalizmu, ciągłe przerastające możliwości finansowe wspomaganie gospodarek innych krajów, zaciąganie przez rząd bilionowych pożyczek i realna likwidacja klasy średniej i ich biznesów powodują narastanie problemu. Jak na dzień dzisiejszy, żadna z wojujących ze sobą partii aktualnie odpowiadających za kondycję Stanów Zjednoczonych nie przedstawiła zrozumiałej dla społeczeństwa drogi rozwiązania kryzysu.

Waldemar Glodek
www.polishclub.org

About protest in English:

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek