Pierwsze bilety na Euro 2012 sprzedano


Michel_Platini_szef_UEFA_foto_interMożna powiedzieć, że Mistrzostwa Europy 2012 w piłce nożnej się rozpoczęł. Pierwsi kibice zarejestrowali się w komputerach UEFA nabywając wejściówki na stronie uefa.com. Sprzedaż rozpoczęto 1 i potrwa do 31 marca.

Jak informuje serwis prasowy UEFA na dzień dzisiejszy zarejestrowanych jest 591 161 osób z 161 krajów. Jest to więcej niż w całym procesie poprzednich Mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii w roku 2008.

Platini jest bardzo zadowolony z tak wielkiego zainteresowania. Jak sądzi, to powstanie tych kilku nowoczesnch stadionów w Polsce i na Ukrainie spowoduje rozwinięcie się piłki nożnej w naszych krajach. Można powiedzieć, że jak na szefa jest optymistą. Jaki to bedzie miało wpływ na rozwój naszej piłki poczekajmy do zakończenia mistrzostw.

Bilety sprzedawane są na zasadzie losowania spośród osób zarejetrowanych. Każdy może zarejestrować swoją chęć nabycia maksymalnie 4 biletów.

Pierwszym, który w ten sposób zaopatrzył się w bilety był mieszkaniec Tarczyna pod Warszawą Paweł Michalczak. Kolejną wylosowaną osobą została Ewa Lewczuk, którą osobiście Platini poinformował o czterech kartach wstępu na mecz otwarcia.

Bilety są w cenie od 30 do 600 euro w zależności od meczu i miejsca na stadionie.

Kto z kimbędzie grał w grupach finałowych dowiemy się 2 grudnia w Kijowie gdzie odbedzie się uroczyste rozlosowanie partnetów.

Waldemar Glodek

Przeczytaj również:

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek