Muzułmanie podpalili kościół koptyjski w Egipcie


burning-churchW miejscowości Soul pod Kairem muzułmanie podpalili koptyjski kościół. Powodem była miłość między Koptem a muzułmanką. W wyniku rozruchów zginęły co najmniej dwie osoby.

W wyniku kłótni między rodzinami chrześcijanina i muzułmanki zginęli ojcowie obojga. Z tego powodu 5 marca doszło do rozruchów i podpalenia koptyjskiego kościoła. Tę informację podała agencja AFP, powołując się na państwową egipską agencję informacyjną Mena.

Z kolei włoska agencja informacyjna Asianews twierdzi, że rozruchy miały o wiele gwałtowniejszy charakter. Podczas pogrzebu ojca muzułmanki ponad 4 tysiące wyznawców islamu podpaliło nie tylko kościół, ale także domy chrześcijan. Stacjonująca jedynie siedem kilometrów od miejscowości jednostka wojskowa nie interweniowała. Do tej pory po pogromie nie odnalazł się jeden ksiądz i trzech diakonów.

10 procent mieszkańców Egiptu stanowią chrześcijanie wyznania koptyjsko-prawosławnego. W wyniku zamachu islamskich fundamentalistów na koptyjski kościół w Aleksandrii w noc sylwestrową zginęło ponad 20 osób.

sks/Kath.net

Za: Fronda.pl, 7 marca 2011

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek