USA: Do Kongresu wpłynął projekt ustawy ułatwiajacej uzyskanie wiz przez przedsiębiorców zagranicznych


passplaneJohn Kerry, demokratyczny senator z Massachusetts, Richard Lugar, republikański senator z Indiany i Mark Udall, Demokrata z Kolorado są pomysłodawcami ustawy, na mocy której zagraniczni przedsiębiorcy mogliby łatwiej rozpocząć działalność w USA.

Opracowany projekt ustawy, przewiduje dla przedsiębiorców wjazd i dwuletni pobyt w USA po uprzednim udokumentowaniu zabezpieczenia inwestycji w wysokości co najmniej 100 tys. dolarów pochodzących od akredytowanych inwestorów. Po upływie dwóch lat, założona w USA firma musiałaby zatrudniać co najmniej pięć osób i osiągnąć dochód w wysokości 500 tys. dolarów.

Biznesy w Krzemowej Dolinie szczególnie zainteresowane są projektem sentorow. Wg badan National Foundation for Ameican Policy w latach 1990 -2005 blisko jedna czwarta początkujących przedsiębiorstw finansowanych kapitałem wysokiego ryzyka, które następnie zostały spółkami publicznymi było zakładanych lub współtworzonych przez imigrantów; w tym chociażby Google, Yahoo czy eBay.

Waszyngton dostrzega i interesuje się nowymi biznesami, szczególnie e-biznesem co przejawia się zobowiązaniem przekazania na rozurch przedsiębiorstw $ 2 mld w ranach inicjatywy “Startup America”.

Wg/2011-03-19

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek