USA: biskupi przeciw wspieraniu antykatolickich organizacji


biskupiDwóch katolickich biskupów z amerykańskiego stanu Dakota Północna wspólnie zaapelowało do wiernych, aby nie wspierali finansowo i nie współpracowali z organizacjami popierającymi aborcję lub eksperymenty na ludzkich embrionach. Wśród instytucji, których dotowanie biskupi stanowczo odradzają są m.in. Amnesty International i UNICEF.

Ordynariusz diecezji Fargo bp Samuel Aquila oraz bp Paul Zipfel z diecezji Bismarck w dokumencie zawierającym wytyczne nt. postawy katolików wobec działalności charytatywnej niektórych organizacji, wymieniają grupy zaangażowanie w różne działalności. Jedną ich wspólną cechą, jak zauważają duchowni, jest sprzeciwianie się nauce Kościoła w takich kwestiach, jak antykoncepcja, aborcja czy eksperymenty na ludzkich embrionach.

Obok znanych organizacji proaborcyjnych, takich jak Planned Parenthood, Amnesty International czy UNICEF, na liście tych, których nie powinni katolicy wspierać, znalazły się takie grupy jak March of Dimes, Susan G. Komen for the Cure, czy Crop Walk, które są mocno promowane przez luterańskie wspólnoty na terenie stanu.

Źródło: KAI

Za: PIOTRSKARGA.PL, 2011-03-21

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek