Jak postsowiecka mafia zamordowałą Prezydenta RP.


Donald-Tusk-Bogdan-Klich-Radek-Sikorski-foto-interEkstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą każdego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos

Warto sięgnąć do Raportu Zespołu Ekspertów Niezależnych opublikowanego przez „Rzeczpospolitą” — by się zorientować, że to postsowiecka mafia rządząca w PRL-bis zamordowała Prezydenta RP.

Jak postsowiecka mafia zamordowałą Prezydenta RP.

Raport „Dlaczego musiało dojść do katastrofy smoleńskiej”

Warto sięgnąć do Raportu Zespołu Ekspertów Niezależnych opublikowanego przez „Rzeczpospolitą”[i] — by się zorientować, że to postsowiecka mafia rządząca w PRL-bis zamordowała Prezydenta RP.

Raport ten jednoznacznie stwierdza, że poziom bezpieczeństwa kraju jest sukcesywnie obniżany, a siły i środki przeznaczane na bezpieczeństwo państwa – są rozkradane i marnotrawione przez kryminalną mafię. W Raporcie można znaleźć przykłady takich przestępczych i kryminalnych działań…

Dlatego eksperci „zdjęci troską o losy naszej ojczyzny i przyszłych pokoleń Polaków” — opracowali oraz przedstawili publicznie ten opracowany przez nich Raport.

Z raportu wynika, że postsowiecka mafia w PRL-bis przez lata nie miała pieniędzy na zakup nowszych samolotów dlatransportu najważniejszych osób w państwie! Natomiast ta sama mafia znalazła “dokładnie 635 milionów zł, na 12 samolotów M-28 Bryza, które MON zakupiło bez przetargu”. [sic!] Czy nie była to działalność czysto kryminalna, za jaką — odpowiedzialny za ten zakup, a więc i za śmierć Prezydenta RP i polskiej elity — zbrodniczy minister Klich powinien zgnić w więzieniu.

Topiono setki milionów złotych w kosztownych remontach awaryjnych samolotów TU-154

Twóry Raportu m.in. piszą także o innych wyczynach przestępców w PRL-bis:

Dlaczego na przestrzeni tylu lat nasze władze nie były w stanie kupić samolotów dla VIP-ów? Eksperci twierdzą, że mogły w tym przeszkodzić podejrzane zobowiązania wobec producentów samolotów Embraer. Samoloty te z powodu zbyt krótkiego zasięgu (nie dolatują bez międzylądowania do USA i Afganistanu) nie spełniały wymogów przetargu. Tezę tę potwierdził także sam Bogdan Klich, po czym… wyczarterował dwa samoloty Embraer dla VIP-ów!

Przez lata bowiem topiono setki milionów złotych w kosztownych remontach awaryjnych samolotów TU-154. Podobnym przykładem trwonienia publicznych pieniędzy przez rządzących jest choćby zakup za 1 mld 200 mln zł samego tylko kadłuba korwety Marynarki Wojennej „Gawron” (nową, w pełni wyposażoną korwetę można kupić za 300 mln zł).

WNIOSEK: Gdyby zostały zakupione nowoczesne samoloty do transportu VIP-ów, gdyby wokół przetargów na maszyny tego typu nie była prowadzona cyniczna, polityczna gra, do katastrofy smoleńskiej by nie doszło. Nowoczesne samoloty nawet w takiej mgle jak w Smoleńsku „widzą” kontur lotniska.

2008 – 2010. Najczarniejszy rozdział w historii polskiego lotnictwa wojskowego w czasie pokoju

Po katastrofie wojskowego samolotu CASA, w której zginęło prawie całe dowództwo naszego lotnictwa wojskowego, minister obrony narodowej nie wyciągnął wniosków! Co więcej, doprowadził do zapaści Wojska Polskiego i degradacji elitarnego 36. Pułku Specjalnego Lotnictwa.

Współwinny temu jest premier Donald Tusk, który mimo informacji, jakie dostał od wojskowych, będąc w Afganistanie, a także od generała Waldemara Skrzypczaka i na piśmie od generała Sławomira Petelickiego (za pośrednictwem ministra Boniego), nie zdymisjonował Bogdana Klicha i nie nakazał wprowadzenia koniecznych reform w Siłach Zbrojnych!

Wynikiem tego zaniechania była prawie identyczna katastrofa samolotu wojskowego Tu-154 M. Z tym że tym razem, po raz pierwszy w historii wojskowości, zginęło całe dowództwo Wojska Polskiego wraz ze zwierzchnikiem sił zbrojnych – prezydentem RP – na czele.

Zaledwie na rok i dziesięć dni przed tragedią smoleńską wydarzyła się kolejna katastrofa w lotnictwie wojskowym. Podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku Marynarki Wojennej w Babich Dołach rozbił się samolot Bryza. Zginęła cała czteroosobowa załoga.

Jeszcze miesiąc wcześniej miała miejsce inna tragedia. Pod Toruniem rozbił się Mi-24 – bojowy śmigłowiec Dowództwa Wojsk Lądowych. Zginął jeden z pilotów!

Cztery katastrofy samolotów wojskowych w ciągu zaledwie dwóch lat, w których zginęło 121 osób, nie były dla premiera powodem do zdymisjonowania ministra obrony narodowej. To też jest ewenement nie tylko w historii wojskowości, ale i państwowości. A na pewno w historii NATO!

* * * * * *

Katastrofy samolotów wojskowych w ciągu zaledwie 2 lat, w których zginęło 121 osób

Niewyciągnięcie żadnych wniosków z kolejnych tragicznych katastrof w lotnictwie wojskowym, a także polityczna bezkarność — niczym za bolszewickie zbrodnie w komuniźmie — ministra obrony narodowej Bogdana Klicha odpowiadającego z śmierć wielu osób, przyczyniły się także i do tragedii smoleńskiej.

W dodatku, jak piszą eksperci:

„Zignorowano ostrzeżenia polskiego ambasadora, że lotnisko w Smoleńsku nie nadaje się do przyjmowania ważnych delegacji z Polski, gdyż została zlikwidowana jednostka wojskowa, która dbała o jego stan.

MON zrezygnowało z rosyjskiego lidera, który wcześniej naprowadzał nasze samoloty na rosyjskie lotniska wojskowe.

MON nie przygotowało i nie zabezpieczyło lotnisk zapasowych i kłamało, że to zrobiło!”

Szkolenia rządu RP w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych

Twórcy Raportu powołują się także na szkolenia, na jakie rząd USA zapraszał przedstawicieli kolejnych rządów RP. Były to szkolenia w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych (RSK) oraz zarządzania ryzykiem państwa (ZRP). Obecny minister obrony narodowej Radek Sikorski — jeszcze jako wiceminister resortu odpowiedzialny za kontakty z NATO zapoznawany był z procedurami RSK i ZRP. Amerykanie przekonywali wtedy Polaków, że konieczny jest zakup nowoczesnych samolotówmogących służyć w razie potrzeby ewakuacji obywateli, a które na co dzień — transportowały najważniejsze osoby w państwie.

Żadnych logicznych wniosków nie wyciągnął z tych zasad w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych premier Donald Tusk. Dlatego, jest również osobiście odpowiedzialny za zwolnienie szefa Rządowego Centrum Antykryzysowego, po którym na znak protestu odeszło dziesięciu najwybitniejszych w Polsce ekspertów od zarządzania ryzykiem.

Czyżby min. Klich odpowiadał wyłącznie przed postsowiecką mafią?

Raport jest znacznei obszerniejszy i przytacza wiele przykładów ochraniania przez premiera Tuska co najmniej kryminalnej nieudolności min. Klicha bezpośrednio odpowiedzialnego za śmierć 121 osób, w tym Prezydenta RP oraz najwyższych dowódców Wojska Polskiego.

Zadziwiające jest utrzymywanie tego ministra na jego stanowisku – mimo tych zbrodniczych działań kierowanego przez niego ministerstwa. Czyżby min. Klich odpowiadał wyłącznie przed mafią w rządzie Tuska — czerpiącą wielomilionowe zyski z decyzji min. Klicha o bezprzetargowych zakupach wojskowych?

Andy-aandy – Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący… 10.04.2011 18:04

[i] Zob.: http://www.rp.pl/artykul/639855_Dlaczego-musialo-dojsc-do-katastrofy.html

Zrodlo: Wirtualna Polonia, 2011-04-10

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek