Kanada: Po Olimpiadzie w Vancouver dokonano rzezi 100 psów przeworzących turystów w czasie igrzysk


husky-photo-christine-zenito-flickr-ccPsy rasy husky. Nie przynosiły dochodów, więc zostały zastrzelone

Kanada jest wstrząśnięta sprawą brutalnego zabicia około stu psów husky, które na igrzyskach olimpijskich w Vancouver przewoziły turystów na saniach. Obecnie trwają badania masowego grobu w okolicy Whistler, gdzie zwierzęta zostały pochowane.

Według informacji rzeź psów miała wymiar ekonomiczny. 100 zwierząt rasy huski, które w trakcie Olimpiady w Vancouver woziły turystów saniami, po imprezie przestały przynosić dochody i stały się utrapieniem dla właścicieli. Dlatego pracownicy firm Outdoor Adventures i Howling Dogs dokonali krwawej rzezi na zwierzętach – 100 psów rozstrzelano, a te, którym udało się uciec były jeszcze dobijane nożem.

Zwłoki zwierząt zakopano w masowym grobie w okolicy Whistler. Sprawa nie ujrzałaby światła dziennego gdyby nie…. sam właściciel Howling Dog Tours. Sprawca masakry podzielił się swoimi wspomnieniami na forum dla zawodowych żołnierzy, a także zgłosił się po rekompensatę finansową z „poniesiony stres”, która zresztą została mu przyznana.

Obecnie trwa ekshumacja zwierząt. Dzięki badaniom kości i szczątków psów zostaną potwierdzone podejrzenia, że doszło do złamania prawa. Cytując Gazetę Wyborczą: „Bo to obowiązujące w Kolumbii Brytyjskiej pozwala wprawdzie na zabicie psa zaprzęgowego – ale jednym, sprawnym strzałem w głowę, bez skazywania go na dodatkowe cierpienie”.

Za: Ekologia.pl, 6.05.2011

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek