Ponad połowa Brytyjczyków nie akceptuje seks-edukacji w szkołach


eduykacja-seksualna-foto-interPonad połowa brytyjskich rodziców nie chce, by ich dzieci miały w szkole edukację seksualną – donosi portal Fronda.pl. Z ankiety przeprowadzonej na przełomie kwietnia i maja przez organizację Baby Child wynika, że aż 58 proc. Brytyjczyków nie chce, żeby ich dzieci brały udział w szkole w zajęciach z edukacji seksualnej.

Kolejne 48 proc. ankietowanych jest zdania, że przedmiot taki nie powinien obowiązywać uczniów młodszych niż trzynastolatkowie. Spośród rodziców sceptycznych wobec edukacji seksualnej, 48 proc. uważa, że to nieodpowiednie, by uczyć dzieci o seksie, a kolejne 28 proc. – że to rodzice ponoszą odpowiedzialność za wychowanie swoich dzieci i powinni mieć możliwość wyboru, aby uczyć dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami.

Nie jestem zaskoczony wynikami badań. Większość rodziców jest przeciwna edukacji seksualnej w szkole – komentuje Andy Barr z Baby Child. – To delikatny temat, a rodzice mają własne podejście do problemu i chcą kontrolować, czego ich dzieci dowiadują się w tak młodym wieku – dodaje.

Źródło: Fronda.pl

Za: PiotrSkarga.pl – 2011-05-11

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek