Król Czesław i szulerzy Okrągłego Stołu


magdalenka-foto-interObrady Okrągłego stołu były pierwszymi w Europie Środkowowschodniej pertraktacjami partii rządzącej (PZPR), pozaparlamentarnej „nielegalnej opozycji” i strony kościelnej. Posiedzenie inauguracyjne odbyło się 6 lutego 1989 choć rozmowy nt zwołania OS trwały już od sierpnia 1988 roku. Obrady trwały do 5 kwietnia 1989 roku, zakończone podpisaniem „historyznego dokumentu” jak podają encyklopedie. W ogóle oficjalna wersja obowiązująca mówi jak wiadomo o tym, iż był to przełomowy moment w historii kraju. Wersja lansowana przez „różowy Salon” i wtłaczana siłą do głów. Każdy kto dostrzega prawdę i głośno o niej mówi zaraz jest obiektem drwin, obelg, szykan… Popularnie zwany jest oszołomem, psycholem itp itp. A co na ten temat powiedział czołowy różowy „licencjonowany opozycjonista” Adam Michnik ? Proszę bardzo:

„Dla mnie relatywizmem moralnym jest kompletne zapominanie o tym, czym był dla Polski Okrągły Stół. To jest dla mnie niemoralne.(…) Jeżeli 1989 r. to był spisek, to najszlachetniejszy spisek w moim życiu. Przecież Okrągły Stół pozwolił Polsce wyjść z dyktatury – bez ofiar, szubienic, plutonów egzekucyjnych. Gdy po śmierci pójdę na Sąd Ostateczny, św. Piotr spyta mnie: – Co dobrego, synu, zrobiłeś? A ja odpowiem: – Mojego synka Antosia i Okrągły Stół.”

A zobaczmy kto m.in brał udział tym „szlachetnym spisku”:

Aleksander Kwaśniewski, Czesław Kiszczak, Stanisław Ciosek, Leszek Miller, Zbigniew Sobotka, Stefan Bratkowski, Zbigniew Bujak, Władysław Frasyniuk, Bronisław Geremek, Aleksander Hall, Jacek Kuroń, Jarosław Kaczyński, Tadeusz Mazowiecki, Adam Michnik, Lech Wałęsa, ks. Alojzy Orszulik, Jerzy Urban.

No patrząc na takie nazwiska jak Kwaśniewski, Kiszczak, Ciosek, Miller, Geremek, Mazowiecki, Michnik, Wałęsa czy Urban to trzeba chyba stworzyc nową definicję słowa „szlachetny”.

„(…) cały ten okrągły stół był zmontowany przez polską bezpiekę. W dalszym ciągu żyjemy w tym samym ustroju, jest tylko inna fasada, przemalowana z czerwonej na różową.” (J.K. Mikke) Cóz, choc nie we wszystkim zgadzam się z p.Mikke to tutaj utrafił w samo sedno. Otóż tzw. „gruba kreska” a więc oddzielenie całej przeszłości komunistów sprawiła że ich zbrodnie zostały nierozliczone. Pozwolono im na to a warunkiem była zgoda ówczesnych władz na przeprowadzenie „demokratycznych wyborów”, w których „całkowite zwycięstwo „odniosła „opozycja”. Choc w ich przyapdku można napisac że zwycięstwo odniosła licencjonowana opozycja. Opozycja trzymana na sznurkach przez „czerwońców” którzy tylko pozornie usunęli się w cień. W rzeczywistości poruszali i poruszają z tylnych siedzeń marionetkami. Czerwoni zamienieni na różowych. I jeszcze raz J.K. Mikke:

„Po drugie – co to jest „zasiedli z NAMI”? (do rozmów przy okrągłym stole) Z jakimi „nami”? Zasiedli ze swoimi agentami troskliwie wybranymi przez p. gen. Czesława Kiszczaka – oraz z reprezentantami eurolewicy, żydokomuny i czego tam jeszcze chcieć. Ponieważ a(…) nie zaliczamy się do żadnej z tych dwóch kategoryj – więc skąd ten zwrot „z nami”? Ani Adam Michnik, ani p. Lech Wałęsa MNIE nie reprezentowali!!!”

Okrągły Stół był „picem”, bajeczką dla naiwniaków. To co podpisano i „ustalono” podczas obrad w rzeczywistości było przyjęte i zaklepane dużo duzo wcześniej. Jan Olszewski:

„Podstawowe zasady tej nowelizacji nie były zresztą przedmiotem obrad „okrągłego stołu”, bo te rozstrzygnięcia nastąpiły już w chwili otwarcia inauguracyjnego posiedzenia tego gremium. Zarys zmian systemu politycznego PRL, w sposób precyzyjny, choć wyrażony w obrzędowej nowomowie, przedstawił w powitalnym przemówieniu gospodarz „okrągłego stołu” gen. Czesław Kiszczak. A pierwsze słowa w odpowiedzi Wałęsy: Tak, przyjmujemy propozycje – przesądzały sprawę.Podstawowe kwestie zostały zatem uzgodnione wcześniej, a spektakularne pertraktacje przy „okrągłym stole” dotyczyły już spraw drugorzędnych.”

Posłuchajmy co jeszcze ciekawego powiedział A.Michnik: „Napisano wiele kłamstw i bredni na temat „zmowy Okrągłego Stołu”, „zdrady w Magdalence” czy też „porozumienia czerwonych z różowymi. Rzadko kiedy opinie cywilizowanego świata tak bardzo różnią się od opinii zacietrzewionych polityków i publicystów w Polsce.” Cóż, wolę byc zacietrzewiony niż ogłupiony panie Adamie. Apropo Pana Adama, to dla tych którzy nie wiedzą albo wolą nie wiedziec ten „bohater opozycji” 13 kwietnia 1992 roku we francuskiej telewizji apelował:

„Odpieprzcie się od generała”. Tak, od generała Jazruzelskiego. Owszem to ten, który wprowadził wbrew obowiązującemu prawu Stan Wojenny. Ten, który z kolesiami ma udział w smierci m.in 44 robotników z Wybrzeża (1970). Dla wszystkim sceptyków w tej sprawie – Jaruzelski piastował wtedy stanowisko szefa MONu a więc musiał wiedziec (i wydawac) rozkazy. Ciągnie swój do swego ? (Adaś i Wojtuś). Najwyraźniej. Obrońca zbrodniarzy się znalazł…

Za głównego organizatora obrad uznaje się Czesława Kiszczaka. Głównego odpowiedzialnego za śmierc górników w „Wujku”. Ostatnio tegoż Czesława sąd od zarzutów uniewinnił. I mamy przykład „układania się bandytów z bandytami” jak powiedział o Okrągłym Stole Waldemar Łysiak.

Jak wspominałem Okrągły Stół za sprawą „grubej kreski” stał się początkiem różowego zepsucia, które oglądamy do dzisiaj. I dlatego nasza polityka (również zagraniczna) wygląda tak jak wygląda. Rosjanie robią co chcą, służby się panoszą. Niezależnie od tego kto jest u władzy, czuc swąd przeszłości. Jest to przykre a dla niektórych niewygodne ale niestety prawdziwe. Dawni przywódcy partyjni, ich bracia, matki, ciotki, wujkowie itp podostawali ciepłe posadki, z których dotąd nie da się ich wyplenic. Emerytowani „partyjniacy” mają takie emerytuty że „głowa mała” a dawne ofiary przymierają głodem w barakach z dykty. Oto nasze „korzystne historyczne porozumienie”. I to było prawdziwe, jedno z podstawowych założeń i ustaleń.

MY WAM CZĘŚCIOWĄ WŁADZĘ, WY NAM STANOWISKA I NIETYKALNOŚĆ.

Smutne, ale czas przyjąć do wiadomości jak w rzeczywistości było i jest…

micho18 • blogpress.pl

Za: Strona bylych dzialaczy WZZW – 22 maja 2011

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek