Waldemar Glodek: Wybrańcy Smudy przygotowują się do pojedynków z Argentyną i Francją


trening-kadry-foto-pap-bartlomiej-zborowskiW ośrodku spotowym w Józefowie pod Warszawą spotkała się kadra piłkarska Polski. Zgrupowanie ma na celu przygotowanie zawodników do spotkań towarzyskich z Argentyną i Francją, które odbędą się już za kilka dni.

Lista powołanych (wg. Sports.pl/Pilka-nozna ):

Bramkarze: Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn), Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok).

Obrońcy: Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Maciej Sadlok (Polonia Warszawa), Łukasz Mierzejewski (Cracovia), Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor), Kamil Glik (AS Bari), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań).

Pomocnicy: Ludovic Obraniak (OSC Lille), Adam Matuszczyk (FC Koeln), Cezary Wilk (Wisła Kraków), Mateusz Klich (Cracovia), Rafał Murawski (Lech Poznań), Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin), Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Dariusz Dudka (AJ Auxerre).

Napastnicy: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Paweł Brożek (Trabzonspor), Kamil Grosicki (Sivasspor), Michał Kucharczyk (Legia Warszawa).

Wybrańcy trenera Smudy stawili się w komplecie za wyjątkiem Ludvica Obraniaka, którego żona w najbliższych dniach spodziewa się dziecka.

Trener Smuda nadal nie ma koncepcji z kogo utworzyć ścisłą kadrę. Ciągle eksperymentuje ale faktem jest, że nie obrodziło nam w rasowych zawodników. Z niezadowoleniem takie stanowisko Smudy przyjmują niektórzy zachodni profesjonaliści boiskowi. A czas nieubłaganie ucieka. Mistrzostwa już w przyszłym roku.

Tak jak to się już przyjęło, aby wzmocnić reprezentację kaperuje się cudzoziemców chcących wystąpić w koszulce z białym orłem na piersiach. Załatwianie obywatelstwa polskiego to jeden z nowych zakresów działalności Polskiego Związku Piłki Nożnej. Fakt, że rodzimi piłkarze swoją mizerną postawą na boiskach nie ułatwiają trenerowi Smudzie budowania silnego składu na ME 2012.

Mecz z Argentyną odbędzie się 5 czerwca o godz. 17:00, a z Francją 9 czerwca o godz. 21:00. Oba spotkania rozegrane zostaną na stadionie Legii Warszawa

Więcej o zgrupowaniu kadry i aktualnych problemach trenera pisze Krzysztof Kawa na portal DZIENNIK POLSKI w artykule Wielka prowizorka” >>>>>> tutaj

Zdjęcie: Pierwszy trening piłkarzy reprezentacji Polski. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Waldemar Glodek
2011.06.02

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek