Waldeamr Jan Rajca: Pasztetowa na wybory..


Waldemar-Jan-Rajca-foto-bwjrBo już nie kiełbasa, ani nie kaszanka, tylko pasztetowa z samym papierem toaletowym wewnątrz- jak to w demokracji sterowanej. Demokracja też się degeneruje w sferze obietnic. Ile już tego było przez dwadzieścia lat! Góry głupstw wypowiadanych i transmitowanych dalej- przy pomocy środków masowej dezinformacji i przy okazji rażenia. Było po 100 i 300 milionów, były darmowe mieszkania i darmowe minimum socjalne. A ile ulg! Jakby wszystkie dokładnie policzyć, to nikt by niczego nie płacił. Im więcej obietniczych ulg- tym więcej w budżecie. Jak to jest? I tak leją tę wodę bezkarnie, bo w demokracji nie ma żadnej odpowiedzialności, nie licząc odpowiedzialności tzw. politycznej, czyli żadnej. Bo najwyżej przechodzi jeden z drugim demokrata, z jednej demokratycznej bandy- do innej, równie demokratycznej co poprzednia, w której się zgnoił. A teraz będzie gnoił nas i siebie..

Prawo i Sprawiedliwość Społeczna zaprezentowała program wyborczy podczas ursynowskiej nocy obietnic w konwencji tradycyjnej, czyli bez pokrycia, tak jak wszystkie czeki bez pokrycia w demokracji służb i klik., poukładanych wzdłuż i wszerz naszego życia. Bardzo ciekawe propozycje. Ciekawe propagandowo i łudząco podobne do innych propozycji partii demokratycznych populistycznie i populistycznych demokratycznie. Jak Prawo i Sprawiedliwość Społeczna zrealizuje te propozycje, to koniec z Polską, najprędzej z finansami – i koniec z nami. Utopią nas w tych ulgach i obietnicach. Nadmuchiwanie balona obietnic trwa przed każdymi demokratycznymi wyborami. Ale balon ma to do siebie, że czasami pęka, szczególnie jak z nadmuchiwanych wyborczo- robi się na chama – balona. Żaden balon nie wytrzyma takiego fałszywego ciśnienia. Już się rzygać chce od tego balonowania i nadmuchiwania.

Pijak wraca do domu o czwartej nad ranem:

-Gdzie byłeś? -pyta żona.

-Na…..czynie.

-Na jakim czynie?

-Naczynie, bo będą rzygał..

Całość bajek wyborczych nazywa się ”Szansa dla młodych”. Będzie „ tanie” budownictwo dla młodych,” bezpłatny” drugi kierunek studiów na uczelniach państwowych, będą tanie bilety komunikacyjne dla młodych i młodszych od tych młodych, ale starszych od jeszcze uczniów- młodych. Akurat bilety drożeją, bo władza lubi się bawić i wydawać, więc będzie jak znalazł. 51 procentowa ulga komunikacyjna, za którą zapłacą pozostali, którzy ulgi nie mają, i Prawo i Sprawiedliwość Społeczna im ich nie załatwi. Załatwi tylko wybranym- pod demokratyczne wybory. Bo Prawu i Sprawiedliwości Społecznej chodzi o wybory. A dlaczego tylko jeden ,drugi kierunek studiów” za darmo”? Oczywiście za ten drugi kierunek” za darmo” zapłaci ten, który wcale nie studiuje i nie chce się uczyć tych propagandowych głupstw, których się nauczy ten studiujący” za darmo”, a potem szukający bezskutecznie pracy.. Można pójść z tym pomysłem dwa kroki w szaleństwo. I wszystkim załatwić dwa kierunki po tym pierwszym „ za darmo”. Niech studiują do emerytury” za darmo” i niech się kształcą w różnych politologiach i psychologiach. Potem niech oszukują demokratycznie tłum, w ramach znajomości psychologii tłumu. Niech się młodzi uczą, żebyśmy mieli więcej bezrobotnych wykształciuchów.. Stwarzając powoli sytuację rewolucyjną, bo posad dla wszyscy obiboków z dyplomami nie wystarczy. Będzie rewolucja, ojjjj- będzie! Bo wykształciuch bez posady- to człowiek. Opanowany przez zło. Czuje się poniżony i pominięty. Musi być posada. Bez posady nie ma zaspokojonych ambicji. Chociaż posada jakiegoś rzecznika. Obojętnie jakiego. Rzecznika Bezrobotnych Absolwentów, czy coś takiego..

I będzie „ walka z bezrobociem wśród absolwentów”. Najpierw natworzą bezrobotnych absolwentów namawiając ich do zbędnego studiowania, a potem będą walczyć z bezrobociem wśród nich panującym. Jakieś części oszukanym absolwentom załatwią posady w biurach poselskich po dwóch trzech – podatnik jeszcze to wszystko wytrzyma, a resztę oleją milczeniem. Ale walka z bezrobociem wśród absolwentów będzie motywem przewodnim walki z bezrobociem, wśród absolwentów. Aż kamień na kamieniu nie pozostanie, taka walka z bezrobociem rozgorzeje. Na naszych oczach., Będziemy przecierać oczy ze zdumienia, jak Prawo i Sprawiedliwość Społeczna rozprawi się z bezrobociem wśród absolwentów..

Cały ten „program” – to 50 stron tekstu(!!!) Papier wszystko wytrzyma, nawet największe głupoty.

I będą jeszcze otwierać dostęp do zawodów prawniczych. Jak rządzili z Samoobroną i Ligą Polskich Rodzin- to nie otwierali, Próbowali udawać, że otwierają, ale Trybunał Konstytucyjny sprawę zablokował, co było wiadome z góry, a gdyby rzecz się powtórzyła- to znowu Trybunał Konstytucyjny stojący na straży obecnego ustroju socjalistycznego zablokuje otwarcie zawodów prawniczych, bo jakże by inaczej? Trzeba zabrać kompetencje Trybunałowi Konstytucyjnemu, tak jak to zrobił częściowo Orban na Węgrzech. Inaczej się nie da niczego odblokować,. Ale łudzą nadzieją młodych.. Wymogi kampanii wyborczej. Stąd nazwa” Szansa dla młodych”. Zawsze odwrotnie od zawartości słów.

Będą jeszcze” progi ostrożnościowe” zobowiązujące rządzących do podejmowania działań w przypadku przekroczenia progów ostrożnościowych . Wtedy rząd będzie musiał podjąć działania zmniejszające bezrobocie(???) To dlaczego do tej pory nie podejmuje działań? Bo nie ma progów ostrożnościowych? To bezrobocie w Polsce zależy od progów ostrożnościowych, a nie od wysokości podatków , przepisów, kosztów? Coś zupełnie nowego nieznanego w ekonomii.. Na razie nie mają jakiegoś wskaźnika. Jak go znajdą- na pewno bezrobocie spadnie.. Bez wskaźnika nic się nie da zrobić..

Ale zapewnią” bezpieczeństwo w szkołach, na boiskach i na placach zabaw”(???) A dlaczego tylko tam? A nie na dworcach, w teatrach, w kinach, w restauracjach i na ulicach.. Tylko w szkołach, na boiskach i na placach zabaw.. Ale nie cofną się z fałszywej ideologii bezstresowego wychowania.. Fundamentu nie ruszą- ale pokręcą się propagandowo wokół placów zabaw. I na tym się skończy! I jeszcze powstanie specjalny fundusz na stypendia zagraniczne(???) Dla studentów i doktorantów. Cały naród będzie budował podwaliny pod nowy socjalizm stypendialny, żeby niektórzy mogli sobie pohulać za granicą na kanwie doktoratów. To będą stypendia kopernikańskie, dla najlepszych studentów, a okaże się, , że dla najbardziej ustosunkowanych studentów. Niekoniecznie dla najlepszych. Bo jak rozdają państwowe pieniądze to wszelki sens traci sens. Jak zwykle..

Będą również odbudowywać szkolnictwo zawodowe ,kłaść nacisk na języki obce, oprócz rosyjskiego i chińskiego i będą wspomagać młode małżeństwa naszymi pieniędzmi zabranymi nam pod przymusem ustawowym. Demokratycznie. Zwiększą dostęp do żłobków i przedszkoli, jak w poprzednim, socjalizmie. W czym to wszystko różni się od pomysłów SLD, PSL, czy PO?  Wszyscy mają ten sam program. Program budowy socjalizmu w każdej postaci.. Państwo nam wszystko zorganizuje na sto fajerek. Nigdy się to nie udało- ale próbują. Wzory biorą z Gomułki i Gierka. I żeby się to wszystko co zaplanowali udało, powołają rządowego Pełnomocnika ds. Młodych(???) Taki ma program Prawo i Sprawiedliwość Społeczna.. Boże , ratuj nas przed tymi nygusami, bo zmarnują nam kolejne lata na eksperymentowaniu. Tym bardziej, że to już było i się nie sprawdziło. Sojusz Lewicy Demokratycznej dodatkowo proponuje gabinety we wszystkich szkołach, a jak się da, to jeszcze dentystów w każdej szkole.. Do jasnej cholery! A okulistów i logopedów!

W każdej państwowej szkole jeden okulista i logopeda.

Ale przyznacie państwo, że psychiatra to by się przydał, ale nie w szkołach- a w Sejmie.. Na razie pełniącym obowiązki może być pan Bogdan Klich.- z wykształcenia psychiatra.

Dopóki demokratyczny Sejm nie wybierze następcy , a prezydent nie podpisze..

I czy demokracja to nie kabaret?

I to jaki! Najlepszy!

A jaki pasztet! Wyborczy..

Waldemar Jan Rajca

Zrodlo: Orwell 2006 – Blog Waldemara Jana Rajcy – 13 czerwca 2011

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek