News.va: nowy watykański portal informacyjny


news-va-interOd dziś wszystkie media Stolicy Apostolskiej są obecne na jednym portalu news.va. Lepsza koordynacja medialna Watykanu była postulatem Sekretariatu Stanu i w ten sposób wywiązujemy się z wyznaczonego nam zadania – ujawnił ks. Federico Lombardi SJ. Nowy portal jest obsługiwany na razie w dwóch językach: włoskim i angielskim. Po wakacjach pojawi się wersja hiszpańska.

W inaugurację nowego portalu zaangażowano samego Benedykta XVI. O powstaniu tej nowej platformy medialnej i o swym błogosławieństwie dla tego dzieła Papież poinformował za pośrednictwem Twittera. Głównym pomysłodawcą portalu jest przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu abp Claudio Maria Celli.

"Nowy portal ma charakter multimedialny, w tym sensie, że można na nim przeczytać wiadomości, słuchać audycji Radia Watykańskiego, oglądać videonewsy czy transmisje watykańskich uroczystości. Można się tam również zapoznać z najważniejszymi artykułami z L’Osservatore Romano, depeszami agencji Fides oraz informacjami z Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. Nowy portal nie tworzy własnych materiałów, ale udostępnia jedynie już istniejące. W ten sposób ułatwia on korzystanie z watykańskich źródeł, zwłaszcza tym, którzy nie są z nimi dobrze zaznajomieni. Tu znajdą wszystko na jednym miejscu" – powiedział watykańskiej rozgłośni abp Celli.

kb/ rv

Zrodlo: Radio Watykanskie, 29/06/2011

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek