Wyłudzone odszkodowanie za holocaust


thousands in hundreds63-letnia żydówka została skazana za wyłudzenie niemieckich odszkodowań za holocaust. Polina Anonshina działała w zorganizowanej grupie, zajmującej się dokonywaniem tego rodzaju przestępstwa.

Na wyroki czeka, także pozostałych osiemnastu byłych działaczy Claims Conference, organizacji zajmującej się pozyskiwaniem odszkodowań od Niemiec. Przez 16 lat swojej działalności mieli wyłudzić prawie 42,5 miliona dolarów, fałszując 5,6 tysiąca wniosków, a także załatwiając uprawnienia do comiesięcznej wypłaty 411 dolarów od Niemiec, nieuprawnionym do tego osobom. Sąd w Nowym Jorku skazał żydówkę na rok więzienia, oraz nakazał jej zwrot 105 tysięcy dolarów, które zdołała wyłudzić. Ona oraz pozostali członkowie grupy, nigdy nie przebywali na terytorium Niemiec, zaś do Stanów Zjednoczonych przybyli w 1991 roku po upadku Związku Radzieckiego. Podejrzani mieszkają w Brighton Beach w Brooklynie, gdzie wyrabiali fałszywe dokumenty mieszkańcom tego miejsca. Pisali im poruszające życiorysy, według których pobierający nielegalnie świadczenia, byli głodzeni w gettach i bici przez niemieckich żołnierzy, gdy Niemcy zajmowały część ZSRR w czasie II Wojny Światowej.

O oszustwach poinformowała w 2009 roku, właśnie organizacja Claims Conference, chcąca odciąć się od działających w jej ramach oszustów. Warto przypomnieć, że w 2007 roku z funkcji sekretarza Światowego Kongresu Żydów, został odwołany Israel Singer, którego posądzono o defraudację pieniędzy, pochodzących z funduszu dla osób ocalałych z holocaustu.

MM

Zrodlo: Narodowcy.pl, 12 sierpnia 2011

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek