Koncepcja naprawy USA przez Ron Paula trzęsie portkami politycznie poprawnych elit


ron-paul-photo-ap-charlie-neibergallJuż po pierwszej debacie pretendentów na republikańską nominację na kandydata na prezydenta w wyborach 2012 widać było, że Ron Paul jest przez media pomijany.

W pojedynku jaki miał miejsce w ostatnią sobotę w Ames w stanie Iowa było już to wyraźnie widać.

Pomimo tego Ron Paul zajął w próbnych wyborach drugie miejsce z wynikiem 27%, tuż za faworyzowaną Michele Bachmann, która zebrała 28%. Pozostali pretendenci zostali daleko w tyle.

W zorganizowanej po zakończeniu zmagań kandydatów w Ames przez Yahoo ankiecie pytano tych co nie mogli być w Iowa na kogo oddaliby głos. Zdecydowanie wygrywał Ron Paul i kiedy przekroczył 30% ankieta znikła z internetu tak szybko jak się pokazała.

Popularność Ron Paula zdecydowanie rośnie. Wyglada na to, że republikanie obawiając się osłabienia zainteresowania osobą Michele Bachmann przez wyborców szukają bardziej wyrazistego kandydata, który mógłby wygrać z Obamą. Czy takim mustangiem, który pociągnie republikanów do zwycięstawa będzie trzykrotny gubernator Teksasu Rick Perry? W zasadzie poza jego doświadczeniem w roli gubernatora jak do tej pory nic nowego nie wniósł do rozwiązania problemów ekonomicznych USA. A swojego czasu nawet sugerowal oderwanie Teksasu od USA.

Z dotychczasowych kandydatów jedynie Ron Paul jest autorem innej drogi rozwiązania zapaści gospodarczej niz pozostali kandydaci. Wygląda na to, że źródła kryzysu określone przez Ron Paula są wrecz niechciane przez media. Jego pomysły są oceniane jako szaleńcze przez dziennikarzy, którzy wręcz robia nieprzyzwoite miny kiedy Paul przedstawiał swoja oceny sytuacji I wyjscie z kryzysu.

Jednym z waznych punktow programu Ron Paula jest wycofanie wojsk z konfliktów, które jak ocenia nie są w interesie Stanów Zjednoczonych, zahamowanie rozdawania pieniędzy podatników innym krajom kiedy mieszkańcy USA mają dużo wlasnych problemów finansowych. Najbardziej bulwersuje media zdecydowane stawianie przez Ron Paula koniecznosci kontroli pieniądza przez państwo i przejrzystości w działalności rezerw federalnych.

Czy Ron Paul staje się, a moze juz jest skazany media na przemilczenie jego osoby i jego programu przez media? Sa jednak dziennkiarze, ktorzy coraz częściej zaczynaja sie interesowac programem Ron Paula, z ktorego zrozumieniem maja wiele klopotu poprawni politycznie zarowno dziennikarz, ekonomisci jak I politycy.

Waldemar Glodek
16 sierpnia 2011

Read in English:

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek