USA: Bank of Starbacks, samochodów sprzedano więcej, ciastka do zwrotu


starbacks-photo-latimesStarbacks, sprzedawca kawy posiadający największa na świecie sieć kawiarń włączył się aktywnie do rozwiązywania problem braku miejsc pracy. Od 1 listopada Starbacks rozpoczyna zbieranie donacji online i w wybranych swoich kawiarniach w celu pomocy w kreowaniu nowych miejsc pracy przez lokalne biznesy. Czy mamy do czynienia z organizacja nowego banku “Bank of Starbaks” – jak nazywa to przedsięwzięcie Los Angeles Time[1].

W sierpniu główny szef Starbacks Howard Schultz zwrócił się do podległych mu szefów regionalnych i liderów biznesowych o zaprzestanie dawania donacji na fundusze wyborcze polityków a zajęcie się rozwiązaniem problemów rosnącwego deficytu budżetowego zgodnie z hasłwm “Twórz miejsca pracy w USA”.

Chyba jedynie przemysł samochodowy w aktualnej sytuacji trzyma się dobrze. General Motors odnotował wzrost sprzedaży samochodów o 20% w porównaniu do ubiegłorocznego września, ze wzrostem 34% w kategorii pełnorozmiarowych furgonetek i SUV. Ogólna sprzedaż samochodów Grupy Chrysler wzrosła o 27%. Wzrost jaki nastąpił po wielu miesiącach zastoju w przemyśle samochodowym jest wynikiem wejścia na rynek nowych oszczędnych modeli i lepszych warunków na kredytowe nabywanie samochodu. Wrześnowy wzrost sprzedaży furgonetek i półciężarówek można przypisać niższej cenie paliwa niż w misiącach letnich jak również pozbycia sie z salonów sprzedaży starszych modeli.

Firma Kraft Food Global powiadomiła o własnej decyzji wycofania ze sprzedaży okolo 137 tysięcy paczek produktów Velveeta Shells & Cheese i Velveeta Rotini & Cheese rozprowadzonych w Stanach Zjednoczonych. Firma oświadczyła, że żadnych problemów odnośnie produktów nie stwierdzono ani też żadnych skarg konsumentów nie odnotowano. Osoby które nabyły produkty będące na liście do wycofania mogą je zamienić na inne lub też zwrócić odtrzymując zaplacone pieniadze – pisze LA Times.

Opr. wg/2011.10.03

[1] Consumer Confidential: Starbucks stimulus, auto sales, Velveeta recall, LA Times, Oct. 3, 2011

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek