Zakopane: Nowi oszuści stara gra


krupowki-zakopane-foto-facebookDawną grupę oszustów od trzech kubków zastąpili nowi, jeszcze lepiej zorganizowani – twierdzi jeden z mieszkańców Zakopanego.

Do tej pory pod Gubałówką działała grupa oszustów z północnej Polski. Pod pozorem gry w trzy kubki oszukiwali turystów. Od kilku tygodni grający zaczęli pojawiać się także na Krupówkach. – To nowa, świetnie zorganizowana grupa. Grają naraz w kilku miejscach, a grę traktują wręcz jak zwykłą pracę – twierdzi jeden z zakopiańczyków. Jego zdaniem do Zakopanego przyjeżdżają na weekendy z Krakowa i okolic. Wtedy Krupówki pełne są turystów. – Mają oczywiście czujki, które w kilka chwil informują grających o pojawieniu się policjantów, i wtedy natychmiast znikają – dodaje zakopiańczyk.

Przypomnijmy, że w gry w trzy kubki praktycznie nie da się wygrać. Grającym towarzyszą podstawione osoby, które udają wielkie wygrane, zachęcając do ryzyka turystów. Najlepszym sposobem uniknięcia oszustwa jest po prostu nie podejmowanie gry.

– Wiemy, że w Zakopanem działa nowa grupa oszustów. Do walki z nimi wyznaczamy patrole, które starają się wylegitymować grających mężczyzn – twierdzi Kazimierz Pietruch, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

pp

Za: Tygodnik Podhalanski, 2011-10-15

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek