Pakistan: Chrześcijanka, matka pięciorga dzieci skazana na śmierć. Katolicy wysyłają petycje do władz pakistańskich.


pakistan-asia-bibi-photo-parafiaborowie.plTrwa akcja zbierania podpisów pod petycją do władz pakistańskich, by zrezygnowały z egzekucji odważnej chrześcijanki Asii Bibi – matki pięciorga dzieci – która nie przeszła na islam. Wciąż jednak zebrano za mało podpisów, by uratować ją od śmierci przez powieszenie!

Petycję można podpisać na anglojęzycznej stronie: http://www.callformercy.com

Na polskiej stronie: http://www.gpch.pl/index.php/akcje/48-akcje-wsparcia/575-pomoz-uwolnic-asie-bibi można znaleźć instrukcję w języku polskim, która powinna ułatwić złożenie podpisu.

Aasia Bibi, mieszkanka Ittanwali, została aresztowana w lipcu 2009 roku. Pracowała wówczas jako robotnica w gospodarstwie rolnym. Żona reprezentanta starszyzny wioski poprosiła ją o przyniesienie wody do picia. Według źródeł, kilkoro muzułmańskich pomocnic odmówiło wypicia wody, argumentując, że przyjęcie wody od Aasi Bibi stanowi czyn świętokradczy i ¨nieczysty˝, gdyż nie jest ona muzułmanką. Stwierdzenia te obraziły Bibi, która powtarzała jakoby: “czy nie jesteśmy ludźmi”, co doprowadziło do sprzeczki między kobietami. Muzułmanki miały złożyć skargę do Qari Salim, miejscowego duchownego, donosząc, że Aasia Bibi wyraziła obraźliwe uwagi na temat proroka Mahometa. Duchowny poinformował lokalne siły policyjne, które zaareszowały Bibi i oskarżyły ją o obrazę Proroka Mahometa.

Aasia Bibi zaprzecza oskarżeniom. Jej mąż, Ashiq Masih, uważa że wyrok skazujący został oparty na “fałszywych oskarżeniach”. Jednakże sędzia Naveed Iqbal, “całkowicie wyeliminował” możliwość fałszywości oskarżeń i stwierdził, że “nie zaistniały okoliczności łagodzące”. Aasia Bibi złożyła apelację przeciwko wyrokowi Sądu Wysokiej Izby Lahore.

Bibi pozostaje w areszcie i odizolowaniu od lipca 2009. Oskarżona stwierdziła, że nie miała dostępu do prawnika podczas zatrzymania i w czasie ostatniego dnia procesu.
źródło: diecezja.siedlce.pl, amnesty.org.plcezja.siedlce.pl

Za:  Parafia p.w. Trojcy Swietej w Borowiu

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek