Waldemar Jan Rajca: “Współczucie to jest wyobraźnia serca"


Waldemar-Jan-Rajca-foto-bwjr“Współczucie to jest wyobraźnia serca" pisała nasza noblistka, pani Wisława Szymborska. Może to i racja, przynajmniej w poezji, bo w życiu, tak jak w „ malinowym chruśniaku” jest inaczej.. Było też inaczej, kiedy pisała, że „towarzysz Stalin miał usta słodsze od malin”(????). Tamte czasy przeminęły, tow Ze Stali nie żyje, te miliony ofiar, które posłał na inny świat wraz z Leninem i Trockim, w imię socjalizmu- też nie żyją.. A życie płynie nadal… I dalej są kaci i ofiary.. No na razie nie zabijają gdzieś po dołach, żeby syn pani Wandy Nowickiej, reprezentującej wielki przemysł prezerwatyw- nazywał polskic h oficerów”” darmozjadami”. Ten młody komunista odważył się nazwać polskich oficerów ”darmozjadami”. Coraz bardziej wrogowie Polski się ośmielają.. A w Konstytucji udali, że zakazali krzewienia komunizmu, faszyzmu i nazizmu.

I jakoś nie słyszę, żeby tow. Stalina nazywali- poprzez propagandę- skrajną prawicą.. Tylko narodowego socjalistę, tow. Hitlera – nazywają” skrajną prawicą”. A on był takim samym socjalistą narodowym jak tow. Stalin.. Tyle, że te kołchozy państwowe różniły Hitlera od Stalina.. Hitler uważał, że lepiej jak gospodarstwa są prywatne pod nadzorem państwa.. Stalin poszedł dalej- państwowe- pod nadzorem państwa..

Dzisiaj w socjalistycznej Europie mamy prywatne kołchozy pod nadzorem państwa.. Dotowane setkami miliardów euro poprzez państwo.. Wspólne państwo o nazwie Unia Europejska.

Ci co krzewią właśnie socjalizm, komunizm oraz faszyzm- innych nazywają faszystami- dla odwrócenia uwagi.. Żeby samymi nie był ukaranymi w myśl art. 13, który brzmi:” Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa”.

Skoro przeciwnicy są faszystami, to sprawiedliwość nakazywałaby ukaranie tych wszystkich których lewactwo wszelakie nazywa faszystami.(????). Tak jak tuż po wojnie, gdzie propaganda- patriotów polskich, potem zakatowanych w katowniach i pozabijanych gdzieś po lasach- nazywała faszystami.. Znowu odkryto gdzieś zakopanych ludzi w liczbie 5000(!!!!) Propaganda Związku Patriotów Polskich- żeby była jasność. Znowu zamiana propagandowa ról.. Dzisiaj mamy Związek Patriotów Europejskich, nieformalny, ale działający na wszystkich płaszczyznach naszego życia.

Wrogowie Polski nazywają się „patriotami”, niszcząc kraj podatkami, wyzuwają Polaków z własności, zabiurokratyzowując państwo na śmierć, dojąc ludzi w nim mieszkających na zabój i doprowadzając polskie rodziny na skraj rozpaczy.. Wygląda na to, że chcą nie tylko zlikwidować Polskę, ale rozpędzić na cztery wiatry naród polski.. Żeby się rozjechał po świecie, byleby nie mieszkał na terytorium o nazwie Polska.. Insygnia Polski likwidują, ciekawe jak zlikwidują nazwę” Polska”.. Jak propaganda to przedstawi.. Żeby- na przykład- nie drażnić Niemców nazwą „Polska’. Ale oni potrafią wszystko odwrócić ogonem.. Tak jak dr Goebbels który kłamstwo powtarzał sto razy, żeby stało się prawdą.. I sztukę dezinformacji miał też dobrze opanowaną.

. Będzie poza tym bezpieczniej, bo szefostwo MSWiA objął pan Jacek Cichocki, były pracownik Fundacji Batorego, którą opiekuje się honorowo i finansowo pan George Soros, wielki dobroczyńca nie tylko Polski, ale i ludzkości no i były dyrektor dywersji, pardon- Ośrodka Studiów Wschodnich, który to ośrodek aż roi się od agentów.. Musi, bo jego ostrze skierowane jest na Wschód.. Tak jak TV BIEŁSAT, uczepiona budżetu TVP..

Nie dalej jak wczoraj usłyszałem, w TVPOLSAT, że czeka nas” zaciskanie pasa”. Zbitka” zaciskanie pasa” kojarzy się z oszczędnością, że będą mniej wydawał, bo na razie nie mam, ale jak będę miał- to wydam.. A za chwilę słyszę, że rząd przygotowuje „ zaciskanie pasa” podwyższając akcyzę na papierosy, alkohol i likwidując lokaty antybelkowe.. To nie jest „ zaciskanie pasa”- to jest jawny rabunek! To jest zaciskanie pętli na szyi i z pasem to nie ma nic wspólnego. Chyba, że zaciskanie pasa na szyi..

. Gdybym usłyszał, że rząd likwiduje dziesięć ministerstw, wycofuje wojska z Afganistanu, likwiduje powiaty, zmniejsza liczbę radnych na różnych szczeblach” samorządności”, likwiduje wszelkiego rodzaju agencje rządowe, pozarządowe i inne pasożytujące struktury demokratycznego państwa prawnego- to byłoby zaciskanie pasa przez rząd.. A tak jest to zwykły i dalszy rabunek ludzi składających się na naród.. Nie na społeczeństwo, bo to zupełnie co innego.. Społeczeństwo to tymczasowe zbiorowisko ludzi żyjących obecnie, a naród- to ludzie żyjący w przeszłości, teraźniejszości i w przyszłości.. Dlatego lewica tak nie nienawidzi słowa” naród”.. Bo my, żyjący dzisiaj ,jesteśmy winni naszym przodkom pamięć, poszanowanie tradycji w której zostaliśmy wychowani i powinniśmy przekazać następnym pokoleniom depozyt w postaci ciągłości państwa i jego istnienia…

Problem polega na tym, że obecni „społecznicy”, wielbiciele społeczeństwa,, oddając Polskę Unii Europejskiej, nie mają już co przekazać przyszłym pokoleniom.. Chyba, że Bóg sprawi, że ta cała czerwona Unia się rozpadnie i odzyskamy znowu wolność.. Cuda się jednak zdarzają, tym bardziej, że państwa upadają nie dlatego, że są socjalistyczne, okrutne, nieludzkie- upadają dlatego, że bankrutują.. I Unia bankrutuje.. Miejmy nadzieję!

Ale póki co, w ciągu najbliższych trzech lat, do Australii pojedzie 900 polskich górników, żeby w Australii fedrować węgiel(???) Oczywiście każdy może jechać gdzie chce i tam fedrować, ale rzecz ciekawa.. W Polsce zamyka się kopalnie- moim zdaniem w interesie Niemiec, żeby stworzyć gospodarkę peryferyjną wobec Niemiec, to jest tzw. projekt Mittleeuropy jeszcze z roku 1914 gdzie gospodarki Międzymorza( pomiędzy Morzem Bałtyckim i Czarnym) miały być uzupełniające do gospodarki niemieckiej.. I ten projekt jest realizowany konsekwentnie… A górnicy wyjeżdżają do Australii.. Mogą nawet zarobić po 360 000 złotych rocznie i dodatkowo po 4 latach pracy mogą się starać o stały pobyt w Australii…

No pewnie! Jak najszybciej wynocha z Polski- fedrować w Australii, a w Polsce kopalnie- zamiast prywatyzować- zalewa się wodą.. Tak dochodowy interes jak węgiel- w imię fałszywej ideologii zamiany na energie odnawialne i palenie słomą- likwiduję się. Żeby do energii słomianej i wiatrowej dopłacać… W Niemczech się nie likwiduje. Wprost przeciwnie..

Tak jak nie likwiduje się cukrowni- administracyjnie, tak jak u nas.. W ramach „wolnego rynku” ustalania reglamentowanego cukru.. Socjaliści polscy nie mieli żądnych skrupułów, żeby polikwidować funkcjonujące cukrownie w liczbie ponad dwadzieścia.. W imię utopii reglamentacyjnej.. Co za głupota ustalać z góry, administracyjnie, ile cukru potrzeba, a ile nie potrzeba.?. Wahnie się odrobinę popyt- i już jest kłopot.. Planowanie na szczeblu centralnym jest kompletnym nieporozumieniem.. Ale w tym kierunku idziemy.. Unia nie będzie mlekiem i cukrem , pardon- miodem płynąca.. Już zjada swój biurokratyczny ogon..

I nie ma dla nas żadnego współczucia, już nie wspominając o wyobraźni serca.. Czy socjaliści w ogóle mają serce?

Umieją jedynie rabować i upadlać..

Ale może się zdarzyć, że drogowcy w tym roku zaskoczą zimę.. Tak jak zawsze zima zaskoczyła ich! I takie rzeczy się zdarzają.. Bo bywają rzeczy na tym Bożym świecie, które nawet filozofom się nie śniły..

I może coś takiego się wydarzy?.

Waldemar Jan Rajca
23 listopada 2011

Zrodlo: ORWELL 2006, Blog Waldemara Jana Rajcy, 23.11.2011

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek